Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności

  1. #1
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692

    Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności



    Tak nawiązując do filmu, pamiętam jak Mercedes-Benz na początku lat 80 był blisko bankructwa, bo produkował za dobre samochody które nie trzeba było naprawiać. A jak wiadomo na częściach jednak sie zarabia. Ile dziś kilometrów można przeciętnie robić samochodem?? Bo wątpię żeby kiedykolwiek jakiś nowoczesny samochód przejechał 4,6 mil kilometrów jak ten rekordzista.
    http://www.autobild.de/artikel/merce...ord-47135.html

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że z rodziny mojej żony wujek (naukowiec / wykładowca na politechnice łódzkiej) jakieś 15 lat temu pracował w Philipsie jako dyrektor. Opracował projekt żarówki która nie spaliłaby się przez tysiące lat ... projekt nigdy nie ujrzał światła dziennego i oczywiście nikt nie był zainteresowany jego wdrożeniem
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 12-12-2011 o 13:02
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Tak samo jest z nowymi drukarkami Epson padają po paru latach i kusi niska cena. Ja posiadam Brothera jakieś 6 - 7 lat. Wszystko śmiga niezawodnie co prawda nie była to tania (w tamtych latach) zabawka.
    Nie wspominając o samochodach. Kiedyś na jakość teraz na ilość i by szybko się psuło.

  4. #4
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Piootrusiu Fajnie że umieściłeś ten film.
    Swoją drogą to jest oczywiste że w strategię firm ich sprzedaży produktów jest wpisana zawodność jako aspekt zarobkowy. Co do mercedesa o czym wspomniał Piotr, stare mecki letają po półtora miliona km

  5. #5
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że z rodziny mojej żony wujek (naukowiec / wykładowca na politechnice łódzkiej) jakieś 15 lat temu pracował w Philipsie jako dyrektor. Opracował projekt żarówki która nie spaliłaby się przez tysiące lat ... projekt nigdy nie ujrzał światła dziennego i oczywiście nikt nie był zainteresowany jego wdrożeniem
    To by trochę wyjaśniało czemu mam żarówkę philipsa (jakąś energooszczędną), którą kupiłem około 17 lat temu... i nadal mi świeci nad głową a wszystkie inne podobne jakie teraz kupuję, które mają niby wytrzymać 10 lat czy nie wiadomo ile. Reklamują, że wystarczy zapłacić 20-50 zł, ale będzie świecić i świecić, a palą mi się po kilku miesiącach :/ Nie wiem czy nie mam szczęścia czy co, trzymają o wiele krócej niż te niby niebezpieczne, co powodują efekt cieplarniany (durni ekolodzy). Na kimś muszą zarabiać i oszukiwać ludzi.
    Dobry film

  6. #6
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Co do tematu:

    Ciekawe jak żarówki LED się będę zachowywać, niby dają gwarancję na 50.000 godzin pracy. Zobaczymy
    Druga sprawa to dotyczy też samochodów. Dlatego też proszę nie kupować nowych Audi TT mk2 bo to śmieci i graty bo o to chodzi koncernowi żeby zarobić .. tak czy siak nie ujmuje to prawdzie, że koniunkturę gospodarczą trzeba jakoś napędzać.

  7. #7
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Tylko teraz ja jako idealista sie zastanawiam jak długo jeszcze tak będzie można działać?? Moja generacja będzie miała w miarę małe problemy, następna może tez nie za duże, ale następna juz będzie musiała sie tego syfu jakos pozbyć i zastanawiać skąd zdobyć surowce.

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Piootr zawsze znajdą się ekwiwalenty surowców. Prosty przykład : można spokojnie jeździć na etanol albo metanol, wystarczy przebudować trochę układ wryskowy - to są alkohole które można wytworzyć na drodze fermentacji cukrów prostych, a te z plantacji buraków cukrowych, czciny cukrowej. Dodatkowo wodór jako najbardziej kaloryczne paliwo jakie jest nam znane można wytworzyć z hydrolizy zwykłej kranówy lub wody z bajora. Jednym słowem źródła odnawialne są nieskończone i można je produkować w dowolnej ilości.

    A co do materiałów stałych:
    Przewodniki, półprzedowniki, tkaniny, włókna szklane i węglowo-carbonowe do budowy poszyć, kadłubów też da się na drodze syntezy wytworzyć bez udziału surowców eksploatacyjnych. Wszystko da się na drodze syntezy uzyskać - co prawda większym nakładem pracy i energii. Sęk w tym, że się nie opłaca, a pod postacią słowa klucz "nie opłaca" kryje się prosta odpowiedź - firmy za mało zarobią na sprzedaży półproduktów, lub produktu końcowego. Taniej wyjdzie wydobyć, wyprodukować-zanieczyścić, eksploatować, wywalić, czyli znowu zanieczyścić-zaśmiecić.

    Więc głowa do góry Piootr. Surowców nigdy nie zabraknie, gorzej ze śmieciami, chociaż można zebrać i spalić w temperaturze powstawania plazmy, czyli w piecach plazmowych. A są one horendalnie drogie i żadna firma nie będzie chciała pokusić się o tak wysokie koszty utylizacji, bo po co?
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 13-12-2011 o 10:04

Podobne wątki

  1. zagubiona historia postów
    Przez Pawel-2005 w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 13:41
  2. moja historia
    Przez Husi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 14:43
  3. polska historia w 8 min.
    Przez Piootr w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 03:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •