Strona 31 z 34 PierwszyPierwszy ... 212930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 465 z 507

Wątek: [ Arttur ] Black TT quattro 225

  1. #451
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Ahh te sentymentalne powroty do przeszlosci
    Swietna retrospekcja
    Ze strojeniem sie nie spiesz, bo jak Cie znamy zanim sie za nie wezmiesz to juz polowa gratow bedzie do wymiany na nowsze zabawki

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #452
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    Ahh te sentymentalne powroty do przeszlosci
    Swietna retrospekcja
    Ze strojeniem sie nie spiesz, bo jak Cie znamy zanim sie za nie wezmiesz to juz polowa gratow bedzie do wymiany na nowsze zabawki
    generalnie to jakby zrobić tort który jest pyszny smaczny bardzo drogi ale go nie skonsumować. Trochę jestes w błędzie bo właśnie strojenie i pierwsza przejażdżka nowym projektem daje duuużo frajdy. Pamietam jak odbierałem auto od strojenia i ten banan.
    Obecny projekt nie daje mi satysfakcji bo właśnie nie moge tortu skonsumowac. U mnie niestety doszło to ,że zupełnie przecieram szlaki i zanim wskoczę na właściwy tor trochę minie dlatego tyle to trwa. Ale tutaj konsumpcja tortu powinna być już dawno:P ale to tylko moje skromne zdanie

  3. #453
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    generalnie to jakby zrobić tort który jest pyszny smaczny bardzo drogi ale go nie skonsumować. Trochę jestes w błędzie bo właśnie strojenie i pierwsza przejażdżka nowym projektem daje duuużo frajdy. Pamietam jak odbierałem auto od strojenia i ten banan.
    Obecny projekt nie daje mi satysfakcji bo właśnie nie moge tortu skonsumowac. U mnie niestety doszło to ,że zupełnie przecieram szlaki i zanim wskoczę na właściwy tor trochę minie dlatego tyle to trwa. Ale tutaj konsumpcja tortu powinna być już dawno:P ale to tylko moje skromne zdanie
    a czy w tak dopracowanym, doinwestowanym i przemyślanym projekcie jest istotne czy będzie miał 350 czy 500KM ?

  4. #454
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez FockeWulf Zobacz posta
    Przynajmniej +5KM na każdą część
    To są mity jakieś!! Kolega który jest najlepszym fachowcem od korków w USA powiedział mi że przynajmniej po 6 KM te korki dają


    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    Ahh te sentymentalne powroty do przeszlosci
    Swietna retrospekcja
    Ze strojeniem sie nie spiesz, bo jak Cie znamy zanim sie za nie wezmiesz to juz polowa gratow bedzie do wymiany na nowsze zabawki
    Nie pomyliłeś się za bardzo, może nie połowa ale cześć już poszła do wymiany. Opis poniżej.
    Dzięki za miłe słowo i miło Was widzieć na forum.


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    generalnie to jakby zrobić tort który jest pyszny smaczny bardzo drogi ale go nie skonsumować. Trochę jestes w błędzie bo właśnie strojenie i pierwsza przejażdżka nowym projektem daje duuużo frajdy. Pamietam jak odbierałem auto od strojenia i ten banan.
    Obecny projekt nie daje mi satysfakcji bo właśnie nie moge tortu skonsumowac. U mnie niestety doszło to ,że zupełnie przecieram szlaki i zanim wskoczę na właściwy tor trochę minie dlatego tyle to trwa. Ale tutaj konsumpcja tortu powinna być już dawno:P ale to tylko moje skromne zdanie
    To mój tort i zjem go wtedy gdy będę miał czas się w pełni delektować


    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    a czy w tak dopracowanym, doinwestowanym i przemyślanym projekcie jest istotne czy będzie miał 350 czy 500KM ?
    Dzięki
    No cóż, często widzi się tendencje gdzie jest ''parcie'' tylko na cyfrę i zaniedbuje się inne ważne modyfikacje.
    Ja chcę zbudować coś bardziej zrównoważonego że tak to nazwę i samo dochodzenie do tego też daje frajdę .
    Szczerze powiedziawszy to jednak byłbym lekko rozczarowany gdyby wyszło 350 no chyba że mówimy o mocy na 4 kołach a nie na silniku


    Tak jak wspomniałem na poprzedniej stronie , w wolnych chwilach które dorwałem tu i tam udało mi się zrobić kilka rzeczy.
    Z kosmetycznych spraw poza korkami z poprzedniej strony doszedł nowy zbiorniczek płynu , stary był już lekko brązowawy.




    W dalszej kolejności zająłem się poprawieniem zawieszenia i dostosowania go bardziej do swoich preferencji.
    Zabrałem się więc za przebudowę wahaczy przednich
    Poprzedni setup jaki zrobiłem jest idealny dla auta na tor nie mniej jednak przy jeździe na co dzień przenosił czasami niechciane dźwięki i pewne wibracje na kierownicę.

    Nowe wahacze.


    Tutaj już ''wypatroszone'' z seryjnych gumek


    Nowe ''bushingi''..
    Na tylną pozycje zdecydowałem się na takie. W zasadzie jest to przegub kulowy otoczony poliuretanem .


    Przód wahacza. Najpierw tulejki zmieniające rozmiar do takiego jaki był pierwotnie w TT


    A następnie klasyczny Powerflex w odpowiednim wymiarze.


    Tutaj już po wprasowaniu, brakuje tylko tulejek i ''butów'' na smar które dodatkowo mają chronić przed kurzem..


    Następnie na warsztat poszły hamulce. Od dawna używam wyłącznie klocki Ferodo DS2500 i zawsze byłem zadowolony z tego jaki wpływ mają na poprawę skuteczności hamowania. Ostatnio jednak spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat klocków StopTech więc postanowiłem je wypróbować.


    Pierwszy i ostatni raz przetoczyłem też tarcze, przy następnym serwisie tarcz wpadną już nowe tarcze albo nowe hamulce.
    .

    Następnie, kolej przyszła na mocowania silnika. Podobna sprawa jak z wahaczami przednimi, te co miałem są świetne w aucie typowo do sportów. Powiedziałbym że i do auta na co dzień są OK bo nie ma nieznośnych wibracji i hałasu jednak po odpuszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem dało się często słyszeć dźwięki które z czasem zaczęły mnie denerwować
    Tak więc biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, finalnie zdecydowałem się na mocowania Vibra Technics.


    Tutaj już w aucie.


    Wymieniłem też łapę mocującą skrzynie biegów i tutaj też użyłem gratów Vibra Technics






    Więcej fotek nie robiłem ale chyba większość wie jak ta łapa wygląda

    Na zakończenie doszły szersze opony, już w tej chwili da się wyczuć że 225 nie zapewnią satysfakcjonującej trakcji więc idę w delikatnie szersze czyli 235



    Znalazłem też chwilę aby zrobić przejściówkę z wąskopasmowej na szerokopasmową sondę.






    Finalny efekt



    Do łask wrócił też mój stary Synapse Synchronic BOV a jako że już trochę lat ma to zafundowałem mu profilaktycznie zestaw nowych o-ringów.


    Tak to zamontowałem w aucie, oczywiście w konfiguracji z recyrkulacją do TIP.


    Aktualnie jeżdżę z dwoma zaworami, ten na zimnej stronie + seryjnie wbudowany w turbinę ale z twardszą sprężyną (ta po lewej)


    Docelowo wyeliminuję jednak z obiegu zaworek wbudowany w turbinę. Zaślepka już jest jednak nie miałem czasu jeszcze jej zamontować.





    Dalej są już tylko graty czekające na zamontowanie..

    Nowa listwa paliwowa z adapterem na FPR od IE




    Nowy napinacz paska rozrządu. Ten który mam obecnie wymaga kontroli i ewentualnego naciągnięcia co jakiś czas, robiłem to ostatnio i jak silnik jest w aucie to jest to wybitnie upierdliwa czynność.
    Ja lubię grzebać przy aucie i modyfikować ale nie cierpię utrudniać sobie serwisowania auta Dlatego przy najbliższej okazji na warsztat idzie rozrząd.
    Napinacz który widać poniżej działa na tej samej zasadzie jak ten z 2.0 TFSI tylko jest przystosowany wymiarowo pod 1.8T. Bezobsługowy a wbudowana sprężyna kontroluje napięcie paska.


    Dojdzie też chłodnica oleju.
    Adapter pod filtr oleju z termostatem od Mocal




    Oraz duży filtr oleju przeznaczony do wzdłużnych 1.8T , oczywiście mieści w sobie więcej oleju


    Są już części potrzebne do zrobienia przewodów idących do chłodnicy oleju.


    Samej chłodnicy nie ma bo tam gdzie kupuję nie było na stanie takiej jak chcę. Nic to , nie spieszy się bo kto wie kiedy znajdę czas żeby zamontować




    Na chwilę obecną to tyle z nowości , oczywiście jak dojdzie coś nowego to się pochwalę.








    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Arttur ; 13-10-2015 o 00:42 Powód: Bo chcę być ponad ten B S ;-)


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #455
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Super opis i następnych 10 lat z TeTunią życzę )
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Dominik ; 15-10-2015 o 11:07

  6. #456
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Ten bov jest zamiast dv? Widzę że zamontowany przy przepustnicy, to znaczy że dv można też montować przy przepustnicy?

  7. #457
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    Super opis i następnych 10 lat z TeTunią życzę )
    Pozdrawiam
    Nie dziękuję żeby nie zapeszać
    Oczywiście nie chodzi o to że chcę dwie dekady tylko TT jeździć bo już przewinął się prawie tuzin innych aut i pewnie przewinie się więcej, TT jednak zostaje. Do końca mojego lub jej chciało by się powiedzieć


    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Ten bov jest zamiast dv? Widzę że zamontowany przy przepustnicy, to znaczy że dv można też montować przy przepustnicy?
    Tak, DV też można tam zamontować. Jest to potocznie nazywane przeniesieniem na zimną stronę i jest o tym temat gdzieś na forum .
    U mnie marnował się w szufladzie dobry zawór, miałem już od początku wspawany króciec a dodatkowo DV zintegrowany z turbiną delikatnie pogwizduje przy upuście więc pozbędę się go całkowicie.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #458

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    OMG ... piekny temat ... piekny projekt ... powodzenia


    19\G/48

  9. #459
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Artur ja tez zostawiam swoje tt mk1 bo to moje oczko,
    mam druga tez mk2 ale trzeba w nia zainwestowac.

  10. #460

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Temat , auto , podejście , wszystko MISTRZOSTWO PRZEZ DUŻE M

    Brawo

  11. #461
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    rademenes, HubertRinkon - Dziękuje za dobre słowo Panowie.

    matimati - Spoko, tak trzymać










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #462
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Małe uaktualnienie

    Jest już chłodnica oleju.
    Zdecydowałem się na Setrab ProLine ze względu na duża wydajność i małe rozmiary , dodatkowo na wszelki wypadek jest dodatkowe chłodzenie wentylatorem..







    Dokupiłem też dodatkowe uchwyty do mocowania , włącznik termiczny i przekaźnik. Wentylator będzie się automatycznie włączał jeśli temperatura na wyjściu z chłodnicy przekroczy 88*C




    Jak wszystko pójdzie dobrze to może w okolicach święta dziękczynienia znajdę chwilkę żeby to zamontować

    Są też już graty które przydadzą się ''trochę'' później , regulowany FPR Turbosmart 1200v2 oraz wskaźnik ciśnienia paliwa wypełniony cieczą i przeznaczony do montażu pod maską.





    U mnie spadł już pierwszy śnieg więc niestety przyszła pora na pożegnanie się z letnimi felgami.

    Na razie to wszystko








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #463
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Ja chciałbym się czegoś dowiedzieć o Twoich oponach Mickey Thompson. Cena, jak się jeździ itp. W PL chyba nie dostępne a chętnie człowiek popróbowałby "egzotyki"

  14. #464
    Awatar Mały 112
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    SREBRNY
    Posty
    95
    Łał co za projekt . Gratulacje .

  15. #465
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mickey Thompson to chyba faktycznie mało znana marka w EU W USA od wielu dekad są znani i szanowani głownie za opony do sportu ( drag i off road ) . Opona Street Comp jest ich najnowszym dziełem i z założenia ma to być ''wyczynowa'' opona na której można normalnie jeździć na co dzień bez negatywnych skutków ubocznych opony typowo sportowej .

    Moje wrażenia jak na razie są bardzo pozytywne. Opona bardzo dobrze klei , super trzymanie na zakrętach i ku mojemu zaskoczeniu bardzo dobra trakcja na mokrym . Jest też cicha i nie odczuwam pogorszenia komfortu vs moje poprzednie Dunlopy .
    Dodatkowo ma dobry wskaźnik zużycia ( używany na rynku USA ) co może sugerować że nie zejdą jakoś szybko, to jednak pokaże czas
    Ceny tego rozmiaru oscylują w granicach 170 - 200$ za sztukę

    Mały 112 - Dziękuję










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Black TT by Dominik
    Przez nebeu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-04-2019, 10:18
  2. MK1 - Crystal Black TT // N°27
    Przez No27 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 15-06-2017, 13:42
  3. [SebasTTian] Black TT, FWD, 180 ps
    Przez SebasTTian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:46
  4. TT 225 Quattro '99 Black Yoda
    Przez Quarter w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 19:34
  5. wrapping black mat
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •