Strona 11 z 34 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 507

Wątek: [ Arttur ] Black TT quattro 225

  1. #151
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Poza tym nawet jeżeli było by z tego samego materiału co "makarony" to i tak znacznie mniej się nagrzewa niż sam kolektor bo ta flansza styka się bardzo dużą powierzchnią do głowicy która jest chłodzona wodą i nie osiąga takich wysokich temperatur jak reszta kolektora:P Jeżeli robi to osoba z głową a z tego co wiemy to właśnie taka robi to powinno być ok. A o flansze zapytałem bo mnie zaciekawił jej kształt
    Odnośnie podpórek to podeprzyj chociaż dp Pomimo złącza elastycznego są przenoszone naprężenia na turbinę czyli kolektor. Ja zrobiłem mega prosty test. Braciak cioteczny kopał nogą w końcówki wydechu (symulacja jego bezwładności wzdłuż osi pojazdu która występuje przy ostrym przyspieszaniu i szarpaniu podczas ostrych zmianach biegów i hamowaniu ) i oczywiście wszystko w zadziwiająco dużym stopniu przenosiło się na sprężarkę,pomimo złącza elastycznego;/
    Dlatego mam już gotowy amortyzatorek który będzie temu zapobiegał Przy nagrzewaniu się wydechu kolektora itp będzie powoli się wysuwać a przy szybkich udeżeniach w 99% będzie to blokował Umieszczę go oczywiście za siatką idąc od turbiny łącząc dp z silnikiem albo reduktorem bo tylko w tym miejscu ma to wszystko sens:P
    kupiłem coś takiego:
    Amortyzator skrętu Yamaha R1 04-06 rn12 rn13 (2332373714) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    rozebrałem wykonałem mini przegląd dokonując pewnych modyfikacji i oczywiście napełniłem smarem Uzyskałem bardzo zadowalającą mnie charakterystykę amortyzatora więc i Tobie też polecam założenie czegoś takiego Zwykłe gumowe wieszaki nigdy nie będą amortyzować dużych drgań wzdłuż osi pojazdu( auto ma być szybkie a więc bezwładność wydechu spora). Jeszcze tego nie założyłem bo bawię się z polerką dekla ale niebawem będę się z tym bawił i pewnie zdam relacje co z tego wyjdzie

    podpórki pod turbo też już mam oczywiście hydrauliczne (bo u mnie turbo według ostatniego pomiaru oddala się od silnika o 5mm!! dlatego dawanie na sztywno do pokrywy bez przemyślenia to według mnie głupota;/) ale Ty chyba nie planujesz nic takiego tworzyć z tego co mi wiadomo?
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-06-2012 o 10:01

  2. #152
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Masz rację , nie planuję żadnej sztywnej podpórki pod turbo bo raz że nie są one wskazane przy tego typu kolektorach a dwa u mnie po prostu nie będzie miejsca Muszą się tam jeszcze zmieścić 2 WG z rurami powrotnymi do DP no i oczywiście sam DP .
    Nie mniej jednak Twój pomysł z podpórkami hydraulicznymi brzmi ciekawie i sensownie jak i również ten z ograniczeniem ruchu wydechu .
    U mnie wydech nie jest jeszcze do końca połączony więc nie sprawdzę jaki ma zakres ruchów , jak okaże się to problemem to skopiuje Twój pomysł

    Jestem jedynie zniesmaczony faktem że pozwoliłeś komuś kopać w Twój wydech ( żart )








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #153
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Wiem, że kiedyś szukałem Twojego auta w tym dziale i nie mogłem odszukać. Dziś przeglądam forum i proszę. Super fotorelacja, super auto. Świetnie to wszystko wygląda, aż chciałoby się takim TT przejechać Pozdrawiam.

  4. #154
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a jak tam postępy? co z tym kolektorem:P

  5. #155
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przyznam szczerze, że projekt ciągnie się jak guma do żucia, ech.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #156
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez VanWave Zobacz posta
    Wiem, że kiedyś szukałem Twojego auta w tym dziale i nie mogłem odszukać. Dziś przeglądam forum i proszę. Super fotorelacja, super auto. Świetnie to wszystko wygląda, aż chciałoby się takim TT przejechać Pozdrawiam.
    Dzięki serdeczne




    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    a jak tam postępy? co z tym kolektorem:P
    Kolektor przecież jest już dawno zrobiony Czekam w dalszym ciągu na Down Pipe , rury łączące WG z kolektorem i DP , sztywne przewody olejowe i wodne , TIP i rurę wyjściową z turbiny .
    Z tego co wiem to Down Pipe jest w połowie gotowe i sporo czasu poszło na kombinacje jak tam zmieścić dwie WG .
    Po kilku podejściach z innych stron wychodzi na to ze nie zmieszczą się tam 2 WG z powrotem do DP tak aby to miało ręce i nogi .
    Tak więc nowy wariat jest taki że zamiast pierwotnego planu zakładającego montaż 2 x 38mm będzie jedna 45mm .
    Oczywiście spaliny z prawego i lewego wyjścia oddzielone od siebie do samego wejścia WG .



    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Przyznam szczerze, że projekt ciągnie się jak guma do żucia, ech.
    Oczywiście masz racje , mam takie same odczucia . Można jedynie debatować czy ciągnie się jak guma do żucia czy może jak flaki z olejem lub ewentualnie można by wymyślić jeszcze parę innych literackich porównań .

    Fakty są takie że że czekam cierpliwie , wiem że czas leci a dodatkowo nie pomagają mi w niczym takie uwagi









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #157
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Spoko Arttur głowa do góry. Przynajmniej jak już będziesz odpalał ,docierał to będziesz wiedział jak Ci turbo będzie wstawać gdyż mam nadzieję że innym uda się takie włożyć do 1.8t a wtedy wykres przesuniesz sobie 500 obr w lewo , dodasz z 50km-70km i będziesz już wiedział jak Twój wykres ma wyglądać bez stresowania się co wyjdzie:P

  8. #158
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Rozumiem że masz na myśli setup z EFR7670 .83 AR T3 vs T4 TS 1.05 AR , jak na razie wiem tylko o jednym 1.8T w którym będzie w najbliższym czasie taki setup Może będzie gotowy przed moim , kto wie ..
    Teoretycznie Twin scroll + 2 litrowy silnik powinny dać więcej niż 500 obrotów wcześniejsze wstawanie , na górze być może tak jak piszesz choć przy tej turbinie wałki mogą jeszcze dać trochę więcej ..

    No ale zobaczymy , teoria teorią a w praktyce to różnie bywa







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #159
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odkopuję kotleta , jak tam są jakieś fotki postępy prac itp? już rok czasu bez TT Arttur jak możesz to znosić...ja bym nie wytrzymał tyle czasu czekać , czekać i czekać i nic;/ są jakieś wieści? bo kolejny sylwester będziesz spędzał w "Hameryce" przez tego spawacza.......;/

  10. #160
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    He he , no tęsknię za TT ale teraz już jest znacznie łatwiej niż na początku .
    Sztuka wymaga czasu LOL

    Na pocieszenie mam to :





    Postępy jakieś tam są ale jeszcze nie na tyle aby widzieć koniec .
    Oczywiście nie był bym sobą gdybym w międzyczasie nie zamówił kolejnych gratów .

    Regulowane koło napędzające wałki , pozwala na przemieszczenie krzywej momentu i mocy na prawo lub lewo w funkcji obrotów .




    Podkładka zwiększająca tarcie pod powyższe koło pokryta warstwą niklowo diamentową .




    Rurka z miejscem na MAP sensor , jakieś opaski i nowe wężyki




    Króćce ( 3 szt ) do zbiorniczka z pompą paliwa .



    No i jeszcze fotka gotowej od jakiegoś czasu Down Pipe




    Jeśli chodzi o resztę to prawdopodobnie w najbliższych tygodniach będzie się już czym pochwalić .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #161
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Palmy, jak fajnie. U mnie zima i iglaste
    Co do tej rurki z miejscem na MAP sensor, gotowca kupiles ? Bo mojej plastikowej nie mozna odkrecic, wstawilbym se taka to by trzymala latami.
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  12. #162
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Rurka to gotowiec z Forge , mogłem dorobić ale nie chciało mi się tracić na to czasu
    Przy zamawianiu musisz wybrać średnicę i długość ..

    Jeśli chodzi o palmy to fotka jest zrobiona w Miami Beach , tu gdzie mieszkam też nie mam takich widoków ani takiego klimatu










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #163
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    spoczko, ciekaw jestem tego kólka bo w połączeniu z tymi wałkami może uda się uzyskać taki efekt jaki powinien byc
    ps nie wiedziałem że nurkujesz:P

  14. #164
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ech kiedy te wizy zniosą, chciał bym pojezdzić w końcu po USA
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #165
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Widzę Arttur, że wierny jesteś marce.

Podobne wątki

  1. Black TT by Dominik
    Przez nebeu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-04-2019, 10:18
  2. MK1 - Crystal Black TT // N°27
    Przez No27 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 15-06-2017, 13:42
  3. [SebasTTian] Black TT, FWD, 180 ps
    Przez SebasTTian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:46
  4. TT 225 Quattro '99 Black Yoda
    Przez Quarter w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 19:34
  5. wrapping black mat
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •