Tak ''zarobiony'' jestem ale niestety nie przy TT

Jeśli chodzi o TT to jak na razie rośnie kupka z częściami do zainstalowania.
Chcę przerobić układ PCV na złączki skręcane bez użycia opasek zaciskowych i zmienić lekko konfigurację aby uzyskać większe podciśnienie w układzie na biegu jałowym.
Dodatkowo ma to być zmiana kosmetyczna dzięki której ten układ będzie wyglądał schludniej.
Wszystkie części do tej operacji już są i czekają...

Króciec do pokrywy zaworów, złączka do odpowietrzenia bloku i oczywiście trójnik do połączenia bloku z pokrywą zaworów.


Wąż i złączki..


Metalowy zawór który zastąpi seryjny ''grzybek'' podłączony do TIP-a


Oraz dawno temu zakupiona metalowa wersja seryjnego zaworu PCV. Tyle że nowy zawór działa na zasadzie kulka/sprężyna.


Wszystko to będzie podłączone w mniej więcej w taki sposób.


Mam już nową złączkę do chłodnicy oleju o której wspominałem wcześniej.


Zainstalowane na chłodnicy, porównaniu z drugą złączką widać jaki ciasny zakręt da się zastosować




Zmieniam też wskaźnik AFR na cyfrowy.
Od zawsze twierdziłem że jest to najlepsza droga ale równocześnie podobał mi się koncept ze wskazówką.
Wskazówkowy prezentuje się świetnie a co do funkcjonalności miałem nadzieję że się przyzwyczaję, dałem tej konfiguracji wystarczająco dużo czasu i jednak wracam do cyfrowego .
Miałem taki wskaźnik parę lat temu, ten jest o tyle lepszy że pracuje już z nową sondą Bosch LSU 4.9 która jest jeszcze szybsza i dokładniejsza od poprzedniej wersji.



To na razie tyle z nowości






Pozdrawiam