Witam wszystkich po krótkiej przerwie w udzielaniu się na forum
Pozwólcie ze odrabianie zaległości rozpocznę od tego wątku.


TTomiA3, ICE - Dziękuje za dobre słowo Panowie, cieszę się że projekt ciągle wzbudza pozytywne emocje.

Wracając do dalszych postępów w projekcie, przedstawiam co udało mi się zrobić w mocno limitowanym wolnym czasie.

Skończyłem przeróbkę systemu PCV według założeń opisywanych w poprzednich postach.

Pokrywa zaworów




Po kilku przymiarkach i przycięciu węży na odpowiednią długość, tak prezentuje się finalny efekt.



Założenie było aby wszystkie węże szły ''z górki'' aby wyeliminować możliwość zalegania w układzie powstałej z oparów cieczy.
Eliminuje to ryzyko zamarzania i utraty drożności systemu.


Tak wszystko wygląda finalnie od strony zbiorniczka, na pierwszej fotce widać również połączenie pokrywy zaworów ..








Operacja zakończyła się sukcesem, w zbiorniczku jest teraz większe podciśnienie na biegu jałowym

Udało mi się również w końcu zainstalować chłodnicę oleju..

Wstępne ustalenie miejsca montażu chłodnicy.




Dorobione na wymiar węże .




Oraz uchwyty mocujące chłodnicę




Finalnie zamontowana chłodnica






Podkładka pod filtr z finalnie podłączonymi liniami olejowymi




Oraz połączenia przy chłodnicy




Podejrzewałem ze chłodnica nie będzie w tej samej pozycji co seryjny SMIC i tak tez się stało wiec seryjny ''went'' w nadkolu zostanie wycięty i zastąpiony takim czymś:



Nie miałem jednak czasu jeszcze się tym zająć...


Zapadła tez ostateczna decyzja odnośnie strojenia.
Początkowo planowałem użycie oprogramowania Eurodyne Maestro ..







Bardzo fajne oprogramowanie umożliwiające strojenie seryjnego ECU nie mniej jednak dalej pozostajemy z możliwościami , ''językiem i logiką'' seryjnego sterownika.
W międzyczasie pojawiło się na rynku kilka nowych opcji odnośnie tuningu 1.8T i jedna z nich szczególnie mnie zainteresowała.

Ci którzy są na forum dłuższy czas mogą być lekko zaskoczeni bo od lat powtarzam że ''na seryjnym ECU się da'' nie mniej jednak zdecydowałem że odchodzę od seryjnego ECU . Technologia idzie do przodu i chcę wykorzystać jej możliwości w mojej TT

Wybór padł na AEM Infinity EMS a konfiguracja P&P z silnikiem 1.8T która niedawno weszła na rynek dodatkowo przyczyniła się do tej decyzji
Nie będę zanudzał szczegółową specyfikacją ale w skrócie główne zalety to

- Filozofia i zasada tuningu oparta na VE (Volumetric Efficiency) czyli dokładnej kalkulacji przepływającego przez silnik w danym momencie powietrza.
* szybszy , łatwiejszy i dużo dokładniejszy tuning pozwalający na pełne wykorzystanie potencjału silnika
* VE nie potrzebuje przepływomierza więc będzie mógł być usunięty z auta.

- Pełna integracja z magistralą CAN dzięki czemu Haldex jak i seryjny licznik działają jak powinny.
- Imponująca szybkość i zdolność obliczeniowa 400 MIPS (milionów instrukcji na sekundę)
- System operacyjny działający w czasie rzeczywistym , nie trzeba masy map i tabel bo wiele potrzebnych danych jest obliczane na bieżąco podczas pracy
- Bardzo zaawansowany system zabezpieczeń , AFR vs doładowanie , temperatura silnika , ciśnienie oleju , ciśnienie paliwa , stuki lub dowolna kombinacja
- Super szybkie i łatwe logowanie oraz analiza danych. Możliwość ustawienia automatycznego logowania, wtedy dane są zapisywane na Memory Stick
- możliwość sterowania dodatkowymi gadgetami takimi jak wtrysk wody/metanolu czy ''Nitro''
- Flex fuel
- Możliwość zmiany map ''w locie''
- Zaawansowane opcje sterowana doładowaniem, praktycznie zakup jakiegokolwiek EBC mija się z celem

Pewnie i tak sporo zapomniałem ale myślę że powyższy opis wystarczy do wstępnego przybliżenia Czas na fotki ..

Pudła




Zawartość




ECU i adapter do seryjnej wiązki




3,5 Barowy MAP sensor + adapter




AEM Infinity vs Seryjne ECU





To na razie tyle Panie i Panowie , kolejna aktualizacja pewnie nieprędko







Pozdrawiam