Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 507

Wątek: [ Arttur ] Black TT quattro 225

  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863

    [ Arttur ] Black TT quattro 225

    Nigdy w sumie nie opisywałem mojego auta w tym dziale nie mniej jednak w związku z kolejną kuracją wzmacniająco - udoskonalającą i chęcią jej opisania , postanowiłem w końcu dokładniej opisać moją TT .

    Moja przygoda z Audi TT rozpoczęła się w marcu 2005 i trwa po dzień dzisiejszy . Jak do tej pory jeszcze mi się to auto nie znudziło i nie planuje sprzedaży . Być może dzięki temu że jak czerwone wino im starsza tym staje się lepsza

    Nie będę opisywał szczegółowo całej historii modyfikacji bo zajęło by to sporo miejsca i czasu , skupię się na dotychczasowym setupie i tym który teraz zastąpi jego miejsce .
    Wspomnie jedynie że na seryjnej turbinie w aucie było wszystko co możliwe do poprawienia osiągów , brakło jedynie wtrysku wody/metanolu .

    W technicznym ujęciu dotychczasowy setup wygląda następująco :

    - Silnik / układ doładowania

    -Korbowody Pauter , Seryjna głowica z powiększonymi kanałami dolotowymi , kolektor dolotowy APR na dużych kanałach , przepustnica od RS4 , przepływka RS4 , wtryski 630cc
    -Turbina Garrett 2871 która jest sercem całego zestawu APR Stage 3+ dedykowanego wyłącznie dla TT225
    W skład zestawu wchodził między innymi kolektor wydechowy ze stopu o nazwie Inconel ( stop molibdenu, żelaza , aluminium i tytanu ) z flanszą T25 , i rozdzielonych kanałach 1-4 od 2-3 , odlewane 3 calowe DP , rury wejściowe i wyjściowe turbiny , linie olejowe i wodne , pompa Walbro , zestaw do relokacji filtra paliwa i inne drobiazgi .
    -Usunięte wszystkie układy zagracające silnik czyli SAI , EVAP , N112 , N249
    - Filtr stożkowy ( Amsoil ) z wejściem 6 calowym i '' trąbką '' polepszającą przepływw która redukuje wejście na 3,5 cala , osłona termiczna filtra .
    - '' Costumowy '' FMIC na rdzeniu Garretta , orurowanie ze stali nierdzewnej . Spryskiwacze reflektorów pozostały działające .
    - Sterowanie doładowaniem - MBC Forge Unos
    - Oprogramowanie Eurodyne
    *W skrócie nowy setup będzie obejmował powiększenie pojemności skokowej do 2.0 a za doładowanie będzie odpowiedzialna Turbina Borg Warner EFR 7670 .
    Szczegóły w dalszych częściach wątku

    Fotki obecnej turbiny i nowej czyli Garrett GT2871R vs Borg Warner EFR 7670







    I jaszcze dla porównania Borg Warner EFR 7670 vs K03 z VW Pasata 1.8T



    - Układ wydechowy
    -Wspomniany już 3 calowy DP dalej sportowy katalizator na złączkach V-bandd dzięki którym szybko zamienia się go na prostą rurę .
    - Zmodyfikowany lekko wydech firmy BlueFlame składający się z rezonatora i tłumika końcowego .
    Rury o średnicy 2,75 cala . Modyfikacja polegała na przedłużeniu rury 3 calowej z za katalizatora ok 1 m dalej eliminując bardziej w głąb średnice 2,75 ''
    *w kolejnym etapie układ BlueFlame zostanie zastąpiony 3 calowym układem 42DD pokrytym warstwą ceramiczną

    - Układ hamulcowy
    - Przód zestaw Brembo z jednoczęściowymi nacinanymi tarczami 323mm , 4 tłoczkowe zaciski hamulcowe , linie w oplocie stalowym .
    - Tył seria
    - Plyn hamulcowy Motul RBF 600
    * przy nowym setupie dojdą większe tarcze na tył .

    - Zawieszenie i układ jezdny
    - Amortyzatory Bilstein Sport , sprężyny obniżające Eibach Pro kit
    -Tylny drążek stabilizujący Neuspeed 19 mm
    - Przednie wahacze , wkładki PowerFlex
    - Regulowane wahacze/ramiona kontrolne tylne firmy CPT z przegubami kulowymi
    - Sprzęgło , Jedno-masowe koło zamachowe , tarcza i docisk SouthBend Stage 5 z tarczą metalowo ceramiczną .
    * Nowy setup będzie obejmował wymianę amortyzatorów na zawieszenie gwintowane Bilstein PSS9 , PowerFlex w wahaczach przednich zostanie zastąpiony łożyskiem igłowym w przedniej części i przegubem kulowym w tylnej . Za to Powerflex dojdzie przy mocowaniu przedniego drążka stabilizującego , magla i tylnych wahaczy wleczonych
    Dojdą reż regulowane ramiona CPT na tył w górną pozycję .
    Układ napędowy zostanie wzbogacony o '' niebieski '' sterownik Haldex i prawdopodobnie LSD w tylnym dyferencjale .

    - Wygląd zewnętrzny
    -Z przodu pod zderzakiem jest zainstalowana dokładka firmy Votex również z rej firmy są dokładki na progi , w zasadzie są to części oryginalnego ''body kitu'' Audi i wszystko jest z tworzywa ABS .
    - W przednich lampach jest usunięty pomarańczowy odblask ( wersja USA ) i dodatkowo zainstalowane przydymione kierunkowskazy Osir oraz wnętrze pomalowane na ciemniejszy niż w serii odcień czerni .
    - Białe kierunkowskazy w błotnikach przednich zostały zamienione na przydymione ..
    -Felgi BBS RSGT 18'' x 8'' , ET 41 , dystanse ECS Tuning 17,5 mm
    * Przy nowym setupie nic raczej się nie zmieni w kwestii wyglądu zewnętrznego , może jedynie tylny spojler .

    Wnętrze
    -Wskaźnik doładowania AWE Tuning mocowany w nawiewie , średnica zegara 42 mm .
    -Szerokopasmowy wskaźnik AFR AEM w wydaniu ze wskazówką
    -Pierscień oświetlający Osir pod konsolą zmiany biegów
    *Dojdą wskaźniki ciśnienia i temperatury oleju firmy AEM z seryjnymi wskazówkami Audi TT mocowane w miejscu popielniczki za pomocą uchwytu aluminiowego firmy Osir / Mantis , Podwójny EGT SPA Design oraz zegar doładowania zostanie zmieniony na Omori tej samej średnicy ale mierzący do 30 PSI .

    Auto nigdy nie dotarło na hamownię , z wszelkich znaków na drogach i autostradach oraz po potyczkach z innymi autami , z czystym sumieniem mogę szacować moc na okolice 420-440 KM

    To tyle z opisu , pewnie i tak o czymś zapomniałem
    Kilka fotek auta :














    Kilka części które zostały zakupione na potrzeby nowego setupu pokazałem już wcześniek w innym wątku . Dla tych co nie widzieli a są ciekawi link :
    http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadazety/8252.htm

    ************************************************** *************

    Pod koniec listopada zdecydowałem że już najwyższa pora aby rozpocząć realizaę nowego wcieleniea mojej TT zwłaszcza że miejsce które wynajmuję będzie dostępne tylko do końca stycznia .

    Tym razem niech fotki przemawiają za siebie



























    W chwili obecnej blok jest w Nowym Jorku gdzie będzie rozwiercany w zaufanej firmie .
    Kiedy nie ma silnika to jest czas na robienie innych rzeczy przy których systematycznie pracuje i dość sporo już jest zrobione .
    Resztę postępu opiszę w kolejnych postach






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wreszcie opisałeś więc wrzucaj kolejne foty gratów postępów itp bo fajnie się ogląda takie foty

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Tego tematu zdecydowanie brakowało na forum. Furka jak wiadomo, najlepsza i trzymam kciuki za projekt bo będzie przeokrutny killer
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Fajnie jest popatrzeć jak ludzie z pasją dbają i przerabiają swoje auta. Mimo, że krótko jestem na tym forum, jednak podziwiam Twoją pracę jaką wkładasz w Swoją TTeTTeTTkę. Jak większość czekam na finał (choć czuję, że na tych modach nie spoczniesz ).
    Powodzenia i wytrwałości, choć jak widzę to Ci jej nie brakuje.

  5. #5
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Jak to mowia Pingwiny z Madagaskaru - "Miodzio Lodzio"
    Trzymam kciuki

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    no prosze, nasze tuningowe The Neverending Story wreszcie w dziale nasze auta
    trzymamy kciuki i kibicujemy projektowi, oby tylko jedno nie pozostalo tradycja - brak hamowni tym razem postaraj sie wjechac po wszystkim na rolki

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #7
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Co tu dużo pisać... Rewelacja, kupę kasy i serca włożone w auto! Artur, teraz masz wrzucony gotowy program, czy jak to jest dokładnie?

  8. #8
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Super TeTunia tylko pogratulować )
    Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kuba - W USA są dostępne wysokiej jakości gotowe programy pod specyficzne turbiny dane wtryski i auto .
    Program który mam działa super dokładnie i precyzyjnie co widać po wskazaniach szerokopasmowego AFR i logach z Vag.coma . Przy nowym setupie będzie już musiał być robiony indywidualny program bo będzie za dużo zmian w porównaniu do standardowych setupów .

    Poza tym dziękuje wszystkim za dobre słowa

    Dostałem właśnie e- mail od firmy która będzie rozwiercać blok że nie widzą problemu w zrobieniu kilku fotek w trakcie operacji . Tak więc mam nadzieje że niebawem pojawią się ciekawe zdjęcia

    Przyznam też że bardzo kusiło mnie samodzielne poskładanie silnika nie mniej jednak pomiar tolerancji pasowania na panewkach i docinanie pierścieni tłokowych pod właściwe tolerancje to coś czego nigdy jeszcze nie robiłem Doszedłem do wniosku że nie będę się uczył na tym silniku i postanowiłem że zlecę poskładanie bloku firmie która go rozwierca .
    Wszystkie nowe graty aktualnie są w drodze do spotkania z blokiem










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    A czemu akurat 2.0? Albo grubo i robic 3.2?

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie chcę 3.2 Wole mieć mocny 4 cylindrowy silnik , większe wyzwanie i większa satysfakcja .
    Gdybym miał robić swapa to zamiast VR6 wybrał bym jakiś mały nowoczesny aluminiowy V8 ze stajni GM i do tego turbo






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Wyzwanie wieksze ale rownie dobrze mozna sobie stawiac wysokie cele w tuningu 3.2

    Powodzenia!

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh ale Arttur chce mieć serie :P a nie jakaś wydumke:P
    odnośnie panewek to uważam że to dobry wybór..u mnie na krasnobrodzkiej jak mi powiedzieli jak to jest z dobieraniem panewek i tym wszystkim to nawet się nie zastanawiałem żeby robić to samemu tylko od razu powiedziałem niech dopasują:P i wał został wszędzie delikatnie zabielony i wszystko spasowane pod panewki ACL które wymagają idealnego luzu bo są to bardzo twarde panewki które przy złym spasowaniu od razu wyrżną wał albo go wyklepią a TY jakie panewki dajesz?

    nawet fabryka ma aż 7 grup wymiarowych panewek które oznaczają jedynie poprzez maznięcie farbą na boku panewki jaka to jest grupa wymiarowa a wszystkie 7 rodzajów panewek jest nominał dlatego takie wrzucenie na chybił trafił nigdy nie będzie idealne i dobrze postąpiłeś oddając to profi firmie
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 12-12-2011 o 21:50

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Wyzwanie wieksze ale rownie dobrze mozna sobie stawiac wysokie cele w tuningu 3.2

    Powodzenia!
    Oczywiście masz rację , nie mniej jednak mój wybór to '' walka '' z 1.8T / 2.0T



    Paweł - wszystkie panewki będą ACL pokryte dodatkowo warstwą zmniejszającą tarcie .
    Myślę że bym sobie poradził ( teoretycznie wiem jak to zrobić ) ale wolę tym razem zlecić to renomowanym specjalistom








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Arttur ile będzie przypuszczalnie mocy i momentu?

Podobne wątki

  1. Black TT by Dominik
    Przez nebeu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-04-2019, 10:18
  2. MK1 - Crystal Black TT // N°27
    Przez No27 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 15-06-2017, 13:42
  3. [SebasTTian] Black TT, FWD, 180 ps
    Przez SebasTTian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:46
  4. TT 225 Quattro '99 Black Yoda
    Przez Quarter w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 19:34
  5. wrapping black mat
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •