Pokaż wyniki od 1 do 15 z 507

Wątek: [ Arttur ] Black TT quattro 225

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dziękuje Panowie cZQVkx.gif

    wojtek1989 - Właśnie główną motywacją odejścia od seryjnego ECU była chęć pełnego wykorzysta potencjału i dodatkowe możliwości jaki drzemią w Infinity.
    Racja, to że projekt tyle trwa będzie mieć raczej pozytywny wpływ na efekt końcowy, co jakiś czas pojawia się coś nowego a i ja się nie śpieszę jakoś specjalnie.
    Obmyślanie projektu , zmawianie i odbieranie gratów i inne sprawy z tym związane to przecież jak wiemy połowa przyjemności. Fakt też bym już chętnie jeździł na pełnym żaglu ale co się odwlecze to nie ucieknie

    czerniel2 -Bardziej tak na wszelki wypadek, teraz temperatura była w normie i chcę żeby było tak samo jak będę pompował 2 bary z odcinką na 8500 bo na takie obroty starałem się przygotować głowicę.





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Dziękuje Panowie cZQVkx.gif

    wojtek1989 - Właśnie główną motywacją odejścia od seryjnego ECU była chęć pełnego wykorzysta potencjału i dodatkowe możliwości jaki drzemią w Infinity.
    Racja, to że projekt tyle trwa będzie mieć raczej pozytywny wpływ na efekt końcowy, co jakiś czas pojawia się coś nowego a i ja się nie śpieszę jakoś specjalnie.
    Obmyślanie projektu , zmawianie i odbieranie gratów i inne sprawy z tym związane to przecież jak wiemy połowa przyjemności. Fakt też bym już chętnie jeździł na pełnym żaglu ale co się odwlecze to nie ucieknie

    czerniel2 -Bardziej tak na wszelki wypadek, teraz temperatura była w normie i chcę żeby było tak samo jak będę pompował 2 bary z odcinką na 8500 bo na takie obroty starałem się przygotować głowicę.





    Pozdrawiam
    Ale to turbo jest za małe aby ładować 2 bary do 8.5 tys obrotow przy 2 litrach pojemności. Ja już dawno ładowałem z niej ponad 2 bary ale nawet licząc z mapy to tyle ono niewydoli przy 8.5 tys i 2 litrach pojemności...
    A jakie dodatkowe możliwości zamierzasz wykorzystać dzięki temu nowemu sterownikowi ? Pytam z ciekawości bo ja zamykam u siebie turbo i soft mi jakoś ogarnia z tego co widzę

    Kiedy się pojawia 1 bar u Ciebie? Putałem już o to kiedyś ale nie napisałeś a ciekawi mnie ile dało te 0.2 pojemnosci i twin scrool. U mnie szczerze jazda bez amg z tym turbo jest bardzo męcząca i auto było by wolne ...

    No i ostateczne pytanie czyli kiedy zamierzasz to wystroić finalnie? Bo ja już raczej dorosłem do większego silnika i nie bedę robił kolejnych stage z 1.8 i ciekawi mnie ile tutaj ugrasz...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 19-06-2016 o 20:54

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Rozumiem że pozbywasz się hydrauliki, czy masz jakies nowe patenty?
    Hydraulika zostaje. Żadnych zmian w głowicy też nie planuje, tak jak jest przygotowana powinna dawać sobie radę z takimi obrotami.
    Zdaję sobie sprawę że może to brzmieć trochę jak herezja ale jest to już udowodniony i przećwiczony przez innych temat.

    Oczywiście nie będę tak kręcił cały czas non stop, tylko czasami jak zajdzie taka potrzeba


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Ale to turbo jest za małe aby ładować 2 bary do 8.5 tys obrotow przy 2 litrach pojemności. Ja już dawno ładowałem z niej ponad 2 bary ale nawet licząc z mapy to tyle ono niewydoli przy 8.5 tys i 2 litrach pojemności....
    Pompować 2 bary z odcinką na 8500 a ładować 2 bary do 8.5 tys obrotów to nie zupełnie to samo ale OK biję się w pierś, mogłem precyzyjniej to sformułować
    Również przychylałbym się do opinii że ta turbina jest za mała aby utrzymać takie doładowanie przy 8,5 tyś obr. ale w praktyce przy tym AR i pomocy wałków może wyjść bliżej niż nam się wydaje..


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    A jakie dodatkowe możliwości zamierzasz wykorzystać dzięki temu nowemu sterownikowi ? Pytam z ciekawości bo ja zamykam u siebie turbo i soft mi jakoś ogarnia z tego co widzę
    Myślę że zdajesz sobie sprawę z faktu że jeśli ładujemy powiedzmy umownie te 2 bary i ECU to ogarnia to nie jest to jeszcze gwarancją że w pełni wykorzystywany potencjał danego setupu...
    W przypadku tego ECU i oprogramowania wszystko widać jak na dłoni a zmiany i eksperymenty z rożnymi konfiguracjami które w przypadku ME7 mogą zając dni i dziesiątki godzin testów, tu można przetestować podczas jednej sesji na hamowni. To jeden z powodów.

    Kolejny to wysoce zaawansowane opcje ochrony silnika. Z reguły wszyscy chcą mieć w miarę bezpieczny setup aby auto pojeździło jak najdłużej więc często stroi się z zapasem bezpieczeństwa w ''razie czego'' i jest to jakiś tam kompromis pomiędzy mocą a bezpieczeństwem silnika
    Tutaj można iść z tuningiem bardziej agresywnie i liczyć na rozbudowany system zabezpieczeń .
    Możliwości są takie że seryjne ECU w najśmielszych snach nawet nie podejdzie blisko To kolejny powód
    Znalazłem na szybko krótką prezentacje możliwości, oceńcie sami



    Ostatni z głównych powodów i nowych możliwości to Flex fuel, po dokupieniu czujnika za 80$ będę mógł jeździć na paliwie o dowolnej zawartości etanolu.


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Kiedy się pojawia 1 bar u Ciebie? Putałem już o to kiedyś ale nie napisałeś a ciekawi mnie ile dało te 0.2 pojemnosci i twin scrool. U mnie szczerze jazda bez amg z tym turbo jest bardzo męcząca i auto było by wolne ...
    Tak, pytałeś i odpowiedziałem Ci . Niestety jak wiemy od tej pory nic się nie zmieniło więc odpowiedz będzie taka sama
    Żeby podać jakiekolwiek miarodajne wartości to trzeba zrobić przejazd na pełnym ogniu (WOT) a to na programie który teraz mam byłoby głupotą z mojej strony.
    Żeby choć częściowo zaspokoić Twoją ciekawość to przy normalnym ruszeniu z miejsca i normalnym przyśpieszaniu (nie jak dziadek ale i nie jak maniak) ciśnienie widzę już w okolicach 2300/2400 obrotów i czuć już wspomaganie Boostem
    Jeśli chodzi o turbinę to jak zapewne pamiętasz odradzałem Ci ją do 1.8T bo właśnie obawiałem się że będzie za duża, nie mam takich odczuć w stosunku do 2L nawet mimo faktu że auto nie jest wystrojone i mam ograniczone doładowanie do 1 bara
    Poza tym pamiętam ( kilka razy już wspominałeś ) ze testowałeś to jeszcze na poprzednim setupie czyli nie dość że 1.8 to jeszcze silnik musiał obracać kompresorem wiec było ''mu'' trochę trudniej..
    Tak czy inaczej , jak już wystroje i podam te dane myślę że będziesz pozytywnie zaskoczony różnicą pomiędzy 1.8T


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    No i ostateczne pytanie czyli kiedy zamierzasz to wystroić finalnie? Bo ja już raczej dorosłem do większego silnika i nie bedę robił kolejnych stage z 1.8 i ciekawi mnie ile tutaj ugrasz...
    To tylko zależy od tego ile będę miał wolnego czasu, chcę to zrobić w tym sezonie ale czas pokarze..
    Dorosłeś do większego silnika powiadasz ... Ja na to patrzę trochę inaczej , zdaje sobie sprawę z potencjału doładowanych silników o większej pojemności i rozumiem motywację niemniej jednak wszystko ma swoje zalety i wady, w moim przypadku nie jest to kwestia niewyrośnięcia z 1.8T tylko świadomy wybór z kalkulacją zysków i strat...
    Tak jak wspomniałem jak tylko auto będzie finalnie wystrojone to będą wszystkie dane.






    Pozdrawiam

    Edit
    Poniżej było lekkie sprzątanie bo życie za krótkie jest ...
    Ostatnio edytowane przez Arttur ; 22-06-2016 o 23:44 Powód: Szlachetny ;-)


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Black TT by Dominik
    Przez nebeu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-04-2019, 10:18
  2. MK1 - Crystal Black TT // N°27
    Przez No27 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 15-06-2017, 13:42
  3. [SebasTTian] Black TT, FWD, 180 ps
    Przez SebasTTian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:46
  4. TT 225 Quattro '99 Black Yoda
    Przez Quarter w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 19:34
  5. wrapping black mat
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •