Nigdy w sumie nie opisywałem mojego auta w tym dziale nie mniej jednak w związku z kolejną kuracją wzmacniająco - udoskonalającą i chęcią jej opisania , postanowiłem w końcu dokładniej opisać moją TT .

Moja przygoda z Audi TT rozpoczęła się w marcu 2005 i trwa po dzień dzisiejszy . Jak do tej pory jeszcze mi się to auto nie znudziło i nie planuje sprzedaży . Być może dzięki temu że jak czerwone wino im starsza tym staje się lepsza

Nie będę opisywał szczegółowo całej historii modyfikacji bo zajęło by to sporo miejsca i czasu , skupię się na dotychczasowym setupie i tym który teraz zastąpi jego miejsce .
Wspomnie jedynie że na seryjnej turbinie w aucie było wszystko co możliwe do poprawienia osiągów , brakło jedynie wtrysku wody/metanolu .

W technicznym ujęciu dotychczasowy setup wygląda następująco :

- Silnik / układ doładowania

-Korbowody Pauter , Seryjna głowica z powiększonymi kanałami dolotowymi , kolektor dolotowy APR na dużych kanałach , przepustnica od RS4 , przepływka RS4 , wtryski 630cc
-Turbina Garrett 2871 która jest sercem całego zestawu APR Stage 3+ dedykowanego wyłącznie dla TT225
W skład zestawu wchodził między innymi kolektor wydechowy ze stopu o nazwie Inconel ( stop molibdenu, żelaza , aluminium i tytanu ) z flanszą T25 , i rozdzielonych kanałach 1-4 od 2-3 , odlewane 3 calowe DP , rury wejściowe i wyjściowe turbiny , linie olejowe i wodne , pompa Walbro , zestaw do relokacji filtra paliwa i inne drobiazgi .
-Usunięte wszystkie układy zagracające silnik czyli SAI , EVAP , N112 , N249
- Filtr stożkowy ( Amsoil ) z wejściem 6 calowym i '' trąbką '' polepszającą przepływw która redukuje wejście na 3,5 cala , osłona termiczna filtra .
- '' Costumowy '' FMIC na rdzeniu Garretta , orurowanie ze stali nierdzewnej . Spryskiwacze reflektorów pozostały działające .
- Sterowanie doładowaniem - MBC Forge Unos
- Oprogramowanie Eurodyne
*W skrócie nowy setup będzie obejmował powiększenie pojemności skokowej do 2.0 a za doładowanie będzie odpowiedzialna Turbina Borg Warner EFR 7670 .
Szczegóły w dalszych częściach wątku

Fotki obecnej turbiny i nowej czyli Garrett GT2871R vs Borg Warner EFR 7670







I jaszcze dla porównania Borg Warner EFR 7670 vs K03 z VW Pasata 1.8T



- Układ wydechowy
-Wspomniany już 3 calowy DP dalej sportowy katalizator na złączkach V-bandd dzięki którym szybko zamienia się go na prostą rurę .
- Zmodyfikowany lekko wydech firmy BlueFlame składający się z rezonatora i tłumika końcowego .
Rury o średnicy 2,75 cala . Modyfikacja polegała na przedłużeniu rury 3 calowej z za katalizatora ok 1 m dalej eliminując bardziej w głąb średnice 2,75 ''
*w kolejnym etapie układ BlueFlame zostanie zastąpiony 3 calowym układem 42DD pokrytym warstwą ceramiczną

- Układ hamulcowy
- Przód zestaw Brembo z jednoczęściowymi nacinanymi tarczami 323mm , 4 tłoczkowe zaciski hamulcowe , linie w oplocie stalowym .
- Tył seria
- Plyn hamulcowy Motul RBF 600
* przy nowym setupie dojdą większe tarcze na tył .

- Zawieszenie i układ jezdny
- Amortyzatory Bilstein Sport , sprężyny obniżające Eibach Pro kit
-Tylny drążek stabilizujący Neuspeed 19 mm
- Przednie wahacze , wkładki PowerFlex
- Regulowane wahacze/ramiona kontrolne tylne firmy CPT z przegubami kulowymi
- Sprzęgło , Jedno-masowe koło zamachowe , tarcza i docisk SouthBend Stage 5 z tarczą metalowo ceramiczną .
* Nowy setup będzie obejmował wymianę amortyzatorów na zawieszenie gwintowane Bilstein PSS9 , PowerFlex w wahaczach przednich zostanie zastąpiony łożyskiem igłowym w przedniej części i przegubem kulowym w tylnej . Za to Powerflex dojdzie przy mocowaniu przedniego drążka stabilizującego , magla i tylnych wahaczy wleczonych
Dojdą reż regulowane ramiona CPT na tył w górną pozycję .
Układ napędowy zostanie wzbogacony o '' niebieski '' sterownik Haldex i prawdopodobnie LSD w tylnym dyferencjale .

- Wygląd zewnętrzny
-Z przodu pod zderzakiem jest zainstalowana dokładka firmy Votex również z rej firmy są dokładki na progi , w zasadzie są to części oryginalnego ''body kitu'' Audi i wszystko jest z tworzywa ABS .
- W przednich lampach jest usunięty pomarańczowy odblask ( wersja USA ) i dodatkowo zainstalowane przydymione kierunkowskazy Osir oraz wnętrze pomalowane na ciemniejszy niż w serii odcień czerni .
- Białe kierunkowskazy w błotnikach przednich zostały zamienione na przydymione ..
-Felgi BBS RSGT 18'' x 8'' , ET 41 , dystanse ECS Tuning 17,5 mm
* Przy nowym setupie nic raczej się nie zmieni w kwestii wyglądu zewnętrznego , może jedynie tylny spojler .

Wnętrze
-Wskaźnik doładowania AWE Tuning mocowany w nawiewie , średnica zegara 42 mm .
-Szerokopasmowy wskaźnik AFR AEM w wydaniu ze wskazówką
-Pierscień oświetlający Osir pod konsolą zmiany biegów
*Dojdą wskaźniki ciśnienia i temperatury oleju firmy AEM z seryjnymi wskazówkami Audi TT mocowane w miejscu popielniczki za pomocą uchwytu aluminiowego firmy Osir / Mantis , Podwójny EGT SPA Design oraz zegar doładowania zostanie zmieniony na Omori tej samej średnicy ale mierzący do 30 PSI .

Auto nigdy nie dotarło na hamownię , z wszelkich znaków na drogach i autostradach oraz po potyczkach z innymi autami , z czystym sumieniem mogę szacować moc na okolice 420-440 KM

To tyle z opisu , pewnie i tak o czymś zapomniałem
Kilka fotek auta :














Kilka części które zostały zakupione na potrzeby nowego setupu pokazałem już wcześniek w innym wątku . Dla tych co nie widzieli a są ciekawi link :
http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadazety/8252.htm

************************************************** *************

Pod koniec listopada zdecydowałem że już najwyższa pora aby rozpocząć realizaę nowego wcieleniea mojej TT zwłaszcza że miejsce które wynajmuję będzie dostępne tylko do końca stycznia .

Tym razem niech fotki przemawiają za siebie



























W chwili obecnej blok jest w Nowym Jorku gdzie będzie rozwiercany w zaufanej firmie .
Kiedy nie ma silnika to jest czas na robienie innych rzeczy przy których systematycznie pracuje i dość sporo już jest zrobione .
Resztę postępu opiszę w kolejnych postach






Pozdrawiam