Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: test na sprawdzenie jakości filtrowania powietrza przez ori fitr i inne stożki

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    test na sprawdzenie jakości filtrowania powietrza przez ori fitr i inne stożki

    tak jak w temacie chciałbym sprawdzić jaka jest jakość filrowania przez oryginalny filtr, wkładki lub inne stożki jakie macie
    sprawdzenie polegało by na wyjęciu kostki z przepływki odkręcenie jej 2 śrubkami z puszki i sprawdzeniu ile brudu osadziło się na kratkach przepływki(od strony fitra)
    jestem ciekaw jaka jest różnica pomiędzy ori filtrem wkładkami i różnymi rodzajami stożków więc jak ktoś ma chwilę czasu to może odkręcić przepływkę przetrzeć białą szmatką te czarne kratki i cyknąć fotkę(dodając jaki ma filtr czy ori puszkę) po np 1000km (albo i mniej) można by tą czynnośc powtórzyć sprawdzając ile brudu się osadzi

    było by to konkretne sprawdzenie jakości filtrowana bo niektóre osoby twierdzą że x stożki są do bani puszczają syf itp a seryjne są idealne więc wpadłem na pomysł aby to sprawdzić i mieć własne zdanie na ten temat poparte dowodami a nie pogłoskami

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Paweł spoko zaraz przetrę. Wcześniej miałem ori filtr a teraz stożek od Arttura. Nigdy kratki nie czyściłem to zobaczysz ile jest brudu oks?

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no przetrzyj całą kratkę za jednym pociągnieciem zbierając brud z całej powietrzchni(cyknij fotkę) i potem zrób to np za 500km i cyknij fotke bo za 1 razem nie wiadomo ile czasu się zbierał ten brud ja u siebie mam nową i za x km też zrobię to samo bo na starej zauważyłem na palcu czarny osad dlatego pomyślałem że trzeba by to wszystko porównać jak to się mają różne stożki do seryjnej wkładki bo pewna osoba mi nakreśliła bardzo mocno problem więc wypadało by to zweryfikować

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja tez z kim bym nie gadal to mowia ze po jakims czasie padnie mi turbo przez stozek :/

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Taki test to nonsens Panowie , przepraszam

    Każdy filtr coś przepuszcza , kwestia jest taka żeby filtrował cząstki o wielkości zagrażającej silnikowi a w zasadzie przyczyniających się do jego wcześniejszego zużycia .
    Przykładowo Amsoil Nanofiber jest wiele razy dokładniejszy w filtrowaniu niż filtr papierowy a wciąż ma 98% efektywności przy 2 mikronach .

    Wycierając szmatką kratki przepływki nie wiadomo w zasadzie co to za brud i czy te ''wielkie'' cząsteczki nie zostały ładnie wessane a osadziły się te najmniejsze nieszkodliwe .
    Poza tym wyniki będą diametralnie inne w zależności od miejsca zamieszkania i zanieczyszczenia powietrza a w dodatku w różnych regionach powietrze może być zanieczyszczone cząstkami o różnych wielkościach .

    Jedyny miarodajny test to taki wykonany przez jedną osobę w z nowymi filtrami w takich samych warunkach .
    Czyli przykładowo , mocny odkurzacz taka sama bawełniana szmatka między rurą a filtrem , filtr zamknięty w w jakiejś szczelnej obudowie do której wsypujemy równą ilość np pyłu grafitowego .

    Messik Jak ktoś Ci opowiada takie idiotyzmy to zapytaj po prostu dla czego tak myśli i niech Ci to uzasadni technicznie , następnie możesz to co powiedzieli napisać na forum w dziale Rozrywka

    Paweł-2005 Napisz po prostu co takiego Ci nakreśliła ta pewna osoba to podyskutujemy o tym .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Oto fotka powiększ dobrze ją. Przepływomierz wymieniany był 01-03-2005r. w serwisie AUDI.





    Wizualnie na przepływomierzu nie było nic a nic widać.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 18-11-2011 o 14:00

  7. #7
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Na moją Simotę 3" nie mogę powiedzieć złego słowa. Filtr założyłem nowy, przepływkę wyczyściłem, filtr był naoliwiony specjalnym olejkiem. Moje spostrzeżenia po zdjęciu filtra. Filtr brudny od zewnętrznej strony konkretnie, ze względu na to, że często jeździłem żużlową uliczką. W środku rewelacja, przepływka nie była w ogóle tłusta, a co najważniejsze bardzo czysta Także chętnie bym zakończył mit o tym, że Simota to badziew

    EDIT: Przepływka na Simocie dawała mi wskazania nawet 157 g/s
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 18-11-2011 o 14:03

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kuba , nie chodzi o to czy badziew czy nie .. Nie wiesz z jaką dokładnością filtruje i jakiej wielkości cząstki przepuszcza i generalnie takie info jest nie dostępne . To że nie ma oleju w dolocie to + że nie zalewają tak bardzo filtra .
    Z technicznego punktu widzenia to zwykły bawełniany mokry filtr jakich pełno , sam dolot też nie jest przykładem polotu inżynierskiego .
    Filtr stożkowy zamknięty w ciasnej obudowie ( fakt ładnej carbonowej ) , zasysane do puszki powietrze zanim wpadnie do filtra zderza się z szczytem stożka .... Po prostu nie jest to produkt który bym polecał i tyle
    Nie piszę tego żeby Ci nawtykać ale skoro wspomniałeś o tym w ten sposób to wyrażam swoją opinie .
    To tyle w temacie









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    No domyślam się Generalnie mam plan u siebie wywalić tą stronę którą AirBox zasysa powietrze. Bo generalnie filtr to "Rulon" karbonu i dwie "zatyczki" ze średnicą 76mm. Zostawiam oczywiście jedną "zatyczkę" na mocowanie do przepływki, a drugą "zatyczkę" wywalam i dam tylko cienki pierścień usztywniający. Co wy na to? Czyli generalnie karbon oddzieli trochę to gorąco z komory, a zasysał będzie pełnym wymiarem obudowy bez restrykcji 76mm zatyczką Chyba jasno się wyraziłem

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jest na rynku taki dolot jak chcesz zrobić i działa jeśli chodzi o zmniejszenie temp zasysanego powietrza , przepływ to inna historia
    Na pewno przepływ się poprawi ale jak już będziesz eksperymentował to zrób logi po tej modyfikacji i na samym stożku bez obudowy

    Ale już chyba trochę na OT zbaczamy bo w sumie temat o testowaniu dokładności filtrowania ma być









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ICE to jak możesz to powtórz tą czynność np za 100km bo jestem ciekaw co wyjdzie, nie chciałbym tutaj nikogo ganiać itp ale temat nie założyłem po to aby debatować ogólnie o stożkach czy jedne są lepsze czy gorsze ale żeby to sprawdzić bo ja u siebie też nie widzę żadnego syfu w dolocie wszystko czyste przepływka niby sucha ale na tych kratkach jest właśnie taki syfek dlatego wpadłem na pomysł sprawdzenia jak będzie u innych i u mnie był zapewne większy niż u kolegi ICE a przepływka miała około roku więc może i durny test ale już coś mi to uzmysławia :P jak by tak ktoś jeszcze kto ma filtr amsoil wytarł u siebie kratki i sprawdził potem np po 100km a potem np po 500 czy ileś w zależności od wyniku, ja na nowej przepływce mam dopiero 30km z czymś ale jak jeszcze trochę dostukam to też przetrę jasną szmatką i wrzucę fotę

    podsumowując nie chciałbym pisać 30 stron kto jaki ma filtr i czy marka x jest lepsza od y tylko raczej żeby chętni do sprawdzenia napisali jakie mają filtry i wrzucali fotki z przecierania kratek po jakim przebiegu bo ja się jednak zastanawiam czy te przepływki bosch są aż tak badziewne (pewnie troche są) ale na ile stożek im w tym pomaga i taki prosty test według mnie da mi odpowiedź który filtr lepiej filtruje
    więc dzięki ICE za fotkę i jak można prosić to powtórz czynnośc za x km i wrzuć fotkę bo jestem ciekaw wyniku
    także zapraszam chętnych z filtrem Amsoil do takiego testu bo bardzo jestem ciekaw jak to wypadnie ( odnośnie teorii to wiem że jest wszystko super ale nie ukrywam że chciałbym to sprawdzić tym bardziej że jest u nas troszkę TT które śmigają na tych filtrach )


    i takie małe przesłanie dla tych którzy myślą że wszystko jest idealnie czyste to niech wezmą i sprawdzą bo u mnie też niby było a jednak na kratce był syfek

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ICE to jak możesz to powtórz tą czynność np za 100km
    OK zrobiłem coś już km od tamtej pory ale dziś zrobię tak że przetrę kratkę do perfekcyjnej czystości i po dokładnie 100 km zrobię kolejną fotkę. Problem taki że jutro znów wyjezdnemu więc 100 km to trochę mi zajmie zrobić

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Och Paweł Po tonie Twojej wypowiedzi widzę że się uniosłeś lekko ..
    Rozmawiamy poza forum , lubię Cię , szanuje i doceniam nie mniej jednak nie może mnie to powstrzymywać od delikatnej krytyki kiedy moim zdaniem takowa jest potrzebna .
    Streszczając to co napisałem wcześniej inne będą wyniki nawet na tym samym filtrze u osoby zamieszkałej w Łebie a inne u tej mieszkającej w Katowicach .
    Generalnie chodzi o procentowy udział w zanieczyszczeniu powietrza cząsteczek o wielkości 1 mikrona i mniejszych .

    Jeśli jednak taki test jak zaproponowałeś ma Ci coś pomóc i uzmysłowić to sam też wytrę tą kratkę i zamieszczę fotki , zachęcam też innych ....









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dwa jednakowe filtry, ten sam dystans kilometrów, jeden np z Chorzowa a drugi z Augustowa, wynik testu znam już z góry
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    uważam że trochę przesadzacie z tą dokładnością pomiaru(po to jest filtr żeby zatrzymywać syfek w Augustowie jak i w Chorzowie bo obydwa silniki potrzebują czystego powietrza)...generalnie chodzi o koncepcje bo jeżeli x ludzi na seryjnej puszcze z losowych miejsc i seryjnym filtrze będzie miało sporo czystsze kratki niż u mnie na ITG (chodzi o zdecydowaną różnicę widoczną gołym okiem) to skłoni mnie to do porzucenia filtra mokrego jakim jest ITG bo niby olejek nie powinien się przedostawać dalej ale coś czasem w to wątpie dlatego założyłem ten temat

    ponadto niema dużo zachodu z tym dlatego wpadłem na taki pomysł bo po prostu mam obawy czy mój silnik nie połyka (także przepływka która niestety tą krateczkę z kwasówki z jednej stroy ma czarną zamiast srebrną= brud) mikro syfków z olejkiem i to od razu wyjdzie przy tym teście

Podobne wątki

  1. Popadłem przez Was w forumoholizm.
    Przez minibigii w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 21:48
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 21:29
  3. Ale urwał.... przypomniane dziś przez TVN.
    Przez VanWave w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •