Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: dodatkowa pompa wody,co ją uruchamia?????

  1. #1
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272

    dodatkowa pompa wody,co ją uruchamia?????

    witam koledzy pomóżcie mam taki problem ta pompka po zgaszeniu auta co wytwarza obieg raz się włącza raz nie,ale to nie jest wina pompki ponieważ raz w kostce jest napięcie raz nie jak by ktoś znał lub wiedział co steruje jej włączeniem i jak ma to działać i od czego zacząć wczesniej działało wszystko bez zarzutu już tydzień szukam odp i nigdzie nic nie ma,za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje...

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Po zdjęciu panela pod kierownicą znajdziesz tam kilka paneli z przekaźnikami / kostkami


    Kostka od wtórnej pompy wody znajduje się na panelu nr 13 i na miejscy o numerze 13 .
    Nie ma opisu na fotce bo dotyczy to tylko TT 225 .


    Jesteś nowy na forum więc zdecydowanie zapraszam do działu '' Tutaj się witamy ''








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    więc za to jest odpowiedzialny bezpiecznik? bo u mnie też ta pompka raz dziala a raz nie;/

  4. #4
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Włączaniem pompki steruje moduł wentylatorów.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no to pompka mi świruje...chociaż aktualnie nie wiem jak tam jest z nią :P ale wiem że te moduły też lubią padać:P

  6. #6
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    moduł wentylatorów dziś wyciągłem kostki czyste zero wody itp.ale jutro powalczę z tym przekaźnikiem dziekuję za odp.jutro dam znać czy coś udało się zdziałać

    ---------- Post dodany o 20:30 ---------- Poprzedni post z 20:07 ----------

    kolego a ten 13 to niejest czasem od klimatyzacji?

    ---------- Post dodany o 23:54 ---------- Poprzedni post z 20:30 ----------

    wziąłem sprawdziłem przekaźniki z13 i u mnie ten z nr 13 nie istnieje jest ich tylko 4 wszystkich,gdzie szukać dalej przyczyny?podłączyłem żarówkę i się obudziło chodzi za każdym razem ale jak się auto nagrzeje to za 100 razem jak przekręcam zapłon daje prąd raz nie chodzi kilka sekund i znów czy może ten przekaźnik wentylatorów za to odpowiada?w sumie to wentylator jak włączę klime to wiatrak jeden się kręci, ten mały nie chodzi nawet jak jeżdżę ale temp.idealnie 90 stopni,ale myślę że działa normalnie, w lecie chodził.......

  7. #7

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    myślę, że temat wygląda następująco: jeśli silnik jest zgrzany na tyle, że po wyłączeniu wymaga by chodził wentylator to załącza się też dodatkowa pompa wody. Jeśli silnik ma normalną temperaturę to nie zachodzi konieczność dodatkowego schładzania i po wyłączeniu zapłonu po prostu stygnie samoczynnie. Jeśli na dworze jest więc gorąco a auto dostało ostro popalić przed wyłączeniem silnika to i pompa i wentylatory będą pracowały... w innym przypadku nie ma takiej potrzeby i silnik stygnie "samoczynnie". Cały układ ma za zadanie zapobiec przegrzaniu po wyłączeniu...

  8. #8
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    tak po wyłączeniu...ale też do ciągłej cyrkulacji chłodziwa pompka się załącza po przekręceniu kluczyka i działą po wyłączeniu przez jakiś czas nieważne czy ciepły czy zimny silnik....

  9. #9
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Witam. Odkopie starszy temat

    Mam problem od dwuch dni z ta pompka.

    Zrobilem wtorna diagnoze ale jestem teraz na swietach w polsce i slysze caly czas od rodziny ze swieta sa.
    Moja diagnoza wyglada tak ze odlaczam ta pompke i wkladam w wtyczke zarowke do sprawdzania czy prad jest. Przekrecam zaplon lub zapalam auto i jest prad. Wyciagam klucz i prad dalej jest, w tym momencie podlaczam wtyczke do pompki i zaczyna jezdzic. Przekrecam wtedy jeszcze raz zaplon i przestaje chodzic, jak zapalam auto dalej nie chodzi. I za kazdym razem jak powtorze to z ta zarowka prad jest. Nie mam tutaj nawet miernika zeby zmierzyc opor tej zarowki i opor pompki. Bo jak dla mnie to w tym jest problem. Ze pompka padla i ma za maly lub za duzy opor.


    Mam prozbe, czy mogl by ktos u siebie w tt 224 sprawdzic jak ta pompka dziala? Gdy przekrecacie zaplon to ta pompka kolo chlodnicy chodzi? Jesli potem silnik zostal uruchomiony czy pompka dalej chodzi? To jest dla mnie najwezniesze. Bez tego nie umie teho dobrze zdiagnozowac
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 27-03-2016 o 15:53

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Krosno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    7
    witaj pompka ma dzialac po wlaczeniu zapłonu i po wylaczeniu bez względu na temp. silnika .Pompka do wymiany.

  11. #11
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Dziekuje dalem zalozyc wczoral lpg z brc i prawdopodobnie nalali wody pptem do chlodnicy i nie odpieli tej pompki i chodzila na sucho i sie przytarla ale ruszylem ja dzisiaj pare razy na krotko po 10 min i teraz jak wrocilem do domu to chcialem znowu ja zalaczyc zeby sie nic z silnikiem niestalo ale nie musialem bo pompka jezdzi wydaje mi sie ze narazie bedzie chodzic bede obserwowal a jak cos to wymienie wiem juz ze jesli pompka ma za duzy opor przy starcie to prad dla niej jest znow odcinany przez sterownik zeby sie nic nie wypalilo jest to moja teoriia ale wydaje mi sie ze tak to wlasnie wyglada

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez dawid94 Zobacz posta
    Dziekuje dalem zalozyc wczoral lpg z brc i prawdopodobnie nalali wody pptem do chlodnicy i nie odpieli tej pompki i chodzila na sucho i sie przytarla ale ruszylem ja dzisiaj pare razy na krotko po 10 min i teraz jak wrocilem do domu to chcialem znowu ja zalaczyc zeby sie nic z silnikiem niestalo ale nie musialem bo pompka jezdzi wydaje mi sie ze narazie bedzie chodzic bede obserwowal a jak cos to wymienie wiem juz ze jesli pompka ma za duzy opor przy starcie to prad dla niej jest znow odcinany przez sterownik zeby sie nic nie wypalilo jest to moja teoriia ale wydaje mi sie ze tak to wlasnie wyglada
    Podepnij ta pompke pod 12v. Po pracy czasem widac czy szwankuje czy nie. Poza tym takie plastiki w srodku sie lamia i moga blokowac wirnik...

  13. #13
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Jechalem dzisiaj 1000km i na postojach bylo wszystko okej. 2 ostatnie postoje nie chodzila dopoki jej raz nie stuklem. Wniosek taki jak ze szczotki maga byc na wykanczeniu lub wlasnie skrzydlo wirnika ja blokuje teraz jestem u siebie w domu wiec to szybko ogarne bo wiem gdzie mam jakie klucze ale mam jeszcze pytanie, jadac autostrada 140-160km/h i pozniej zjazd na parking temperatura na wskazniku wody wskakiwala do okolo 100 stopni, pozniej zalaczaly sie wentylatory na pierwszy bieg i spadala. Moim zdaniem powinny sie zalaczac wczesniej. Ktory z czujnikow wody odpowiada za wentylatory? I ewentualnie w jakiej grupie na vag moge zobaczyc jaka ma temperature? Wiem ze licznik jest w 100% sprawny i odczyt temperatury pasuje do odczytu z vag. Przepraszam ze w tym temacie ale co nieco ma to z tym cos wspolnego

  14. #14
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Witam. Właśnie sprawdziłem zasilanie pompki i jest 0.00. Po przekręceniu zapłonu, podczas pracy silnika, po wyłączeniu auta.
    Ktoś wie gdzie szukać przyczyny? Jest jakiś bezpiecznik odpowiadający tylko za nią?
    Otworzyłem panel i taki widok:
    Czy czegoś tutaj nie brakuje?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    pomoże ktoś w tej sprawie?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Bezpiecznik nr 16 odpowiadający za tą pompkę cały, jest na nim 12V, po wyjęciu kręcą się wentylatory.
    Gdzieś jeszcze pomiędzy kostką od pompy a bezpiecznikiem jest jakieś miejsce do sprawdzenia?
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 30-10-2016 o 16:48

  15. #15
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    U mnie bylo tak samo, tez zawsze zero zasilania. Okazalo sie ze sterownik wylacza zasilanie jesli pompka nie zaczyna jezdzic. Moja teoria to taka ze wylacza zeby czegos nie przepalic, kable/ sterownik. Prosto to sprawdzic odepnij wtyczke i wepnij sobie w ta kostke zatowke 12v, zapal Auto i zgas zarowka bedzie sie swiecic. Mozesz wtedy wyciagnac zarowke i wpiac wtyczke w pompke i moja wtedy ruszala. Potem zaowazylem ze zapalilem zaplon i na zapalonym puklem pare razy w ta pompke i potem wylaczylem i pompka zawsze jezdzila. Robilem tak tydzien a potem kupilem nowa pomplr. U mnie szczotki sie konczyly. W razie pytan pisz. Ps. Jak u mnir wyciagalrm ten bezpiecznik to wentylatory tez jezdzily takze okay

Podobne wątki

  1. Chłodnica wody dodatkowa ta mała boczka od R32
    Przez unsuitable w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 04:14
  2. Dodatkowa pompka wody
    Przez Tunio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-10-2015, 07:24
  3. Dodatkowa pompa płynu chłodzącego 078965561
    Przez Lamer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 21:44
  4. dodatkowa pompa wody
    Przez Dziki_Wacek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 17:41
  5. pompa wody
    Przez lucaskielce w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-03-2009, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •