Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
Gratuluje zakupu

Jeśli chodzi o kolektor dolotowy Dahlback to ma przepływ nie wiele większy niż seryjny z 225 z tą jedynie różnicą że równiej podzielony na poszczególne kanały . Jeśli już kupiłeś to oczywiści nie zaszkodzi nie mniej jednak jeśli nie to te pieniądze lepiej przeznaczyć na porządny FIMC na rdzeniu Garreta .

Jeśli chodzi o kolektor wydechowy to nie ma na rynku takiego pasującego do 225 pod seryjne turbo , owszem są ale pod K03 . Może o czymś nie wiem co ostatnio wyszło w EU wiec możesz wrzucić linka jeśli coś masz na oku .




fotki kolektora był założony pod k04






Pozdrawiam

jesli chodzi o ssący to przepływ ma praktycznie taki sam jak oryginalny z tym ze jest równo odległosciowy

w przyszłości pewnie wpadnie jakis garrett, ale narazie chce ja doprowadzić do stanu oryginalności, a póżniiej zając sie modyfikacjami





Pozdrawiam



Cytat Zamieszczone przez losix Zobacz posta
witamy pamietam ze pisales kiedys do mnie o zamiane na ta 80:P i widze ze wkoncu sie dorobiles TT szerokosci zycze
tak pisałem miałem problem ze sprzedażą - poniewaz chciałem w granicy 22 tys (wartość samego zawieszenia to była w granicy 12 tyś) + dopłata z mojej strony ale w polsce ciezko takie auto sprzedac, wystawiłem ja na ebay.de to po tygodniu klient przyjechał z za 6500 eu


Pzdr.