Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Proźba o odszukanie przepisu.

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449

    Proźba o odszukanie przepisu.

    Mam ogromną prośbę czy może ktoś odszukać mi przepis i datę jego prowadzenia odnośnie wyposażenia samochodów z xenonami posiadania obowiązkowo układu myjącego (spryskiwaczy).

    Będę bardzo wdzięczny.

  2. #2
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Znalazłem coś takiego na jakimś forum:

    wg przepisow swiatla xenonowe MUSZA miec spryskiwacze oraz samopoziomowanie. Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do urządzeń oświetleniowych i sygnalizacji świetlnej

    Uzupełnienie 47: Regulamin nr 48

    "6.2.9 Inne wymagania
    Wymogów określonych w pkt 5.5.2 nie stosuje się do świateł mijania.
    Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2.000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45(. Ponadto, w odniesieniu do odchylenia pionowego, postanowień pkt 6.2.6.2.2 powyżej nie stosuje się.
    Do doświetlania zakrętu można stosować wyłącznie światła mijania, zgodnie z regulaminem nr 98 lub 112.
    W przypadku gdy doświetlenie zakrętu uzyskuje się za pomocą poziomego ruchu całej wiązki lub załamania granicy światła i cienia, to funkcja ta może być włączona wyłącznie wtedy, gdy pojazd porusza się do przodu. Powyższego ograniczenia nie stosuje się w przypadku doświetlenia prawego zakrętu w prawostronnym ruchu drogowym (lub lewego zakrętu w lewostronnym ruchu drogowym)."
    Z kolei punkt 6.2.6.2.2 mówi o ręcznej regulacji wysokości świateł, a więc stosują się tylko przepisy punktu 6.2.6.2.1, który mówi:
    "W przypadku gdy do spełnienia wymogów określonych w pkt 6.2.6.1.1 i 6.2.6.1.2 niezbędny jest korektor ustawienia świateł przednich, takie urządzenie musi działać automatycznie."

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Bardzo dziękuje wam za to co zamieściliście. Szczególnie zainteresował mnie fragment:
    I teraz najwazniejsze, o czym malo kto pisze i mowi:
    ten przepis nie bedzie nas obowiazywal, jesli na stacji diagnostycznej nasza "przerobka" (zwal jak zwal, chodzi o to ze jest ksenon, a nie ma spryskow) zostanie zaakceptowana. Ale nie chodzi tu o temat pt. "przymykam oko i puszczam przeglad", tylko oficjalne zaswiadczenie z informacja: tu jest modyfikacja oswietlenia, ale przechodzi ona przeglad bo pozwala na zachowanie norm oswietlenia i bezpieczenstwa - bach pismo w dowod i do okazania przy ew. kontroli drogowej, czy za rok na innej stacji diagnostycznej.
    W niemieckim programie gdy restaurowali stare samochody typu golf I itp często widziałem jak zakładali do niego zestaw HID xenonów. Po czym jechali na przegląd i o dziwo było wszystko ok . Jak przyjadę do naszego pięknego kraju to wybiorę się na stację diagnostyczną i zobaczę co zdziałam.
    Aczkolwiek wiem że nie będzie łatwo ale poproszę gościa by wyskoczył mi przepisami i wiem, że on nie będzie ich za dokładnie znać.

  5. #5
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    niestety w PL problem w takich, czy innych tematach jest niestety zwykle taki,
    ze wystarczy, ze druga strona nie jest pewna jak byc powinno, czy jeszcze lepiej - jest mylnie przeswiadczona, ze powinno byc tak, jak mysli, gdy w rzeczywistosci jest inaczej,
    i wowczas rozmowa konczy sie na stwierdzeniu "nie, bo nie" i nic dalej sie nie zdziala,
    owszem mozesz atakowac z tym wyzej i wyzej, ja dla przykladu od okienka w przychodni dotarlem takim systemem, az do ministerstwa sportu i ministerstwa zdrowia, ale jaki przecietny obywatel ma do tego jednoczesnie czas, checi i glowe ?
    reasumujac - powodzenia

    "Love Them BOTH" - M.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Heh będę się starać. Ostatecznie każdy gościu coś takiego mi wypisze jak wyskoczę z tekstem
    "zabije Twoją, babke, prabakbe, dziadka, pradziadka, psa i kota, a z Twoich flaków zrobię drut telegraficzny" - gdzieś w filmie to słyszałem więc nie brać na serio pls

  7. #7
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    chyba w 13 posterunku, jako parodia "Psow", na koncu bylo chyba, i zabije wszystkich na litere jakas tam

    "Love Them BOTH" - M.

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    chyba w 13 posterunku, jako parodia "Psow", na koncu bylo chyba, i zabije wszystkich na litere jakas tam
    Dokładnie!

  9. #9
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Na literę "N"


Podobne wątki

  1. Proźba o rozkodowanie VIN
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 17-05-2023, 13:30
  2. Prozba o sprawdzenie nr sworzenia.
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 15:24
  3. Prozba o pomoc!!!
    Przez lukasz.wawa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 12:48
  4. Proźba o sprawdzenie logów
    Przez ICE w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 10:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •