Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pęknięty kolektor wydechowy

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279

    Pęknięty kolektor wydechowy

    Zabierając się powoli do składania silnika postanowiłem dokłanie umyć wszystkie części. Po umyciu dopatryłem się kolejnej usterki, która wcale mnie nie cieszy.
    Jak w temacie, mój kolektor wydechowy jest pęknięty, co widać na zdjęciach:





    I teraz pytanie do Was, czy ma sens próba pospawania kolektora w naszych autach (po pierwsze bardzo wysokie temperatury na wydechu, po drugie możliwość oderwania się spawu i uszkodzenia turbiny)

    Dostępnośc używanych części do TT 224 jest u mnie znikoma, natomiast koszt nowego to ok 1600zł.

  2. #2
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Miałem podobnie spękany i pospawał mi to specjalista od spawania żeliwa. Robił mi to jakoś przed wakacjami i ostatnio patrzyłem i wszystko jest ok, nie widziałem żeby jakaś spoina się oderwała czy ponownie rozszczelniła Najgorsze to masz chyba to pęknięcie na flanszy i po mocnym rozgrzaniu może się rozszerzyć i mogą być wystarczające przedmuchy że labmda nie będzie widziała prawidłowego przepływu:/

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no spawaniem sprawy nie załatwi bo on też jest i w środku popekany;/ jak byś chciał to mogę zadzwonić do kolegi zapytac się czy ma jeszcze ten mój bo zakładanie takiego to tak średnio;/ będzie chodziło ale te szczeliny na pewno się powiększą tym bardziej że to było skręcone chodziło a teraz wszystko rozkręcone i się poluzowało dlatego może się rozsypać jeszcze bardziej

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    dzięki Paweł, dzisiaj sie dowiadywałem o spawanie. Wiem już kto to robi i gdzie, więc spróbowca nie zaszkodzi. Co do Twojego kolektora to niestety przesyłka wyszła by chyba dośc drogo, ja już w Dubaju jestem.
    Co do spawania to podobno złobkują takie pęknięcia głęboko a potem zalewają spawem i obrabiają do pierwornego kształtu. Pojade to sie dowiem wszystkiego.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a popatrz jakie są u Ciebie ceny używek bo u nas w pl nie opłaci się bawić w takie spawania bo taniej kupi używkę

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    obawiam sie że użykę wyrwac tutaj graniczy z cudem. jeszcze do 180 może by coś dopasował, bo silników jest zatrzęsienie. Ewentualnie łatwo dostępne sa V8 ale chyba ciężko było by upchną pod maską.

Podobne wątki

  1. Kolektor Wydechowy AJQ
    Przez lukaskk7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 06:06
  2. Kolektor wydechowy co i jak?
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 12:36
  3. kolektor wydechowy
    Przez piotrek_1221 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 07:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •