Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 39

Wątek: Temperatura wysoka!!

  1. #16
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    na klimatroniku zawsze pokazuje od 30*C wiec tataj wszystko ok a sprawdzales pompe wody i termostat ?? jak na podwyzszonych obrotach temp. spada a jak piszesz na postoju znaczaco rosnie to mozliwe, ze to wlasnie plastkikowe lopatki pompy ci sie rozlecialy

  2. #17

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    kurde moze, ale pompe robilem razem z rozrzadem, nowke- jakies 3 mies temu. a malo jezdze.
    w kazdym razie to jest tak ze jak jade zalozmy kolo 100 to temp jest miedzy 95 i rosnie do 105 stopni, a jak zwolnie troche to rosnie. wiec na chlopski rozum wydaje mi sie ze jak jade szybciej to powietrze chlodzi mi silnik bardziej a jak mocno zwolnie, powietrze przestaje chlodzic i powinny chlodzic wiatraki, a widocznie chyba nie daja rady skoro rosnie, ale moze to zla dedukcja - nie wiem. a da sie jakos ta pompe sprawdzic bez wyjmowania jej??
    a termostat tez robilem.

  3. #18
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    pompę sprawdzisz odkręcając zbiorniczek z płynem chłodniczym i spoglądając do środka niech ktoś wkręci na obroty silnik a ty patrz czy wytwarza się taki mały wir w zbiorniczku czy nie. Jeśli nie to poszła pompa:/

  4. #19

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    ok zobacze co i jak

    dzieki

    ---------- Post dodany 02-01-2012 o 19:17 ---------- Poprzedni post 29-12-2011 z 14:26 ----------

    cale wiatraki zrobilismy razem z czujnikiem i dalej to samo.. zmienilem jeszcze raz termostat i tez bez zmian. zostala pompa wody. jutro bedziemy ja sprawdzac. ale jeszcze mam takie zapytanie, z czego czyta dane klimatronik?

    pozdro

  5. #20
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    a sprawdzałeś tak jak Ci napisałem tą pompę?

  6. #21

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    No nie bo auto jest u mechanika, ale jutro będzie mi sprawdzał, teraz były święta i Sylwester wiec wszyscy mieli wolne. Auto było zamknięte w garażu. Ale co z tym klimatronikiem? Z czujnika temp. czy czego?

  7. #22
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez michu Zobacz posta
    No nie bo auto jest u mechanika, ale jutro będzie mi sprawdzał, teraz były święta i Sylwester wiec wszyscy mieli wolne. Auto było zamknięte w garażu. Ale co z tym klimatronikiem? Z czujnika temp. czy czego?
    Pisałem już kiedyś o tym... Piszesz że miałeś licznik w regeneracji ale być może wymienili tylko silniczki krokowe a wskazania temperatury to również chipset oraz dzielniki. Jak nie masz pewności czy to zostało również wymienione to nie sugeruj się temperaturami z climatronika bo konwersja następuje na mostkach w liczniku. Niepotrzebnie wymieniłeś tyle rzeczy. Uważam też że ta wymiana uszczelki pod głowicą też była trochę na wyrost...
    Podepnij Vaga i sprawdź temperaturę cieczy. Jeżeli tam też będzie 110 stopni to faktycznie moze być coś nie tak z autem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bart227 ; 03-01-2012 o 07:05

  8. #23

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    bylo sprawdzane na vagu i tez jest 110-120, a procz tego mimo ze wskazowka od temp. nie dziala to na wyswietlaczu licznika tez wskazuje ze sie gotuje plyn- mruga i pika przy 120 st., takze musialem to porobic, zwlaszcza ze tak samo jest z paliwem- wskazowka nie dziala,ale jak na wyswietlaczu wskazuje rezerwe tzn ze jest rezerwa- sprawdzalem na vagu. a jesli chodzi o uszczelke to sprawdzalismy odczynem chemicznym i wyszlo ze mam nieszczelnosc- dlatego postanowilem zrobic.

    A teraz wlasnie jestem na etapie szukania licznika juz od dluzszego czasu i chcialem zalozyc z fisem (juz pisalem o tym wczesniej), bo aktualnie fisu nie mam. bardzo ciezko znalezc jaki kolwiek licznik, ale wlasnie znalazlem jeden na ebayu niemieckim z audi z 03 roku o numerze 8N1920930Q, a moje auto to 01 rok z numerem licznika 8N2920910c. pytanie brzmi czy ten licznik do mnie podejdzie?? bo nie wiem czy licytowac...??

    ---------- Post dodany o 21:36 ---------- Poprzedni post z 19:00 ----------

    chlopaki wlasnie dostalem telefon od mechanika i pompa wody jest ok. NIE WIEM GDZIE JESZCZE SZUKAC...???
    podsumowujac:
    - pompa wody dobra- nowka sztuka
    - 2x zmienialem termostat i czujnik temp.
    - zrobiona uszczelka pod glowica i caly remont silnika lacznie z pierscieniami
    - wymieniony plyn chlodniczy i olej
    - wymienione wiatraki razem z czujnikiem oraz modulem sterujacym obydwa biegi

    co jeszcze moge sprawdzic, ogolnie jest juz lepiej bo temp narazie nie rosnie ponad 100, ale dochodzi do 99-100 na klimatroniku i vagu...
    Ostatnio edytowane przez michu ; 03-01-2012 o 20:03

  9. #24
    Awatar Piciu
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Swarzędz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Arrow Grey
    Posty
    97
    Cytat Zamieszczone przez michu Zobacz posta
    ogolnie jest juz lepiej bo temp narazie nie rosnie ponad 100, ale dochodzi do 99-100 na klimatroniku i vagu...
    Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale jak dla mnie wskazania temperatury do 102 stopni są jak najbardziej poprawne. Wynika to ze specyfiki termostatu, który pełne otwarcie ma właśnie przy 102 stopniach:

    COOLANT THERMOSTAT OPENING SPECIFICATIONS
    Starts to open: approx. 87° C
    Fully open: approx. 102° C


    O to, żeby nie było cieplej dbają już wentylatory
    Pozdrawiam,
    Piciu

  10. #25
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jej, tak wszystko po kolei wymieniasz... remont silnika raczej nie był potrzebny.

    Dałeś oryginalny z ASO termostat czy jakiś zamiennik?

    Jak nie rośnie ponad 100, to już nie jest tak źle. Chociaż jak stoję w korkach, to rośnie mi max do jakiś 95 czy 96 i spada. Sprawdzałeś to tylko na postoju czy podczas jazdy?

  11. #26

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    dzieki
    termostat orginal z serwisu audi, a auto sprawdzalem na trasie przy 130km/h- nie moge szybciej bo mam po remoncie silnik na dotarciu heh no i przy 130 dochodzi do 100 i postoju spada caly czas waha sie miedzy 90-100, po wymianie wiatrakow, bo wczesniej mialem do 120.

  12. #27
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No jak na trasie to już trochę dziwne :/ Wtedy temp mam bardziej koło 90 st, bo dodatkowo powietrze trochę chłodzi. Jak nie rośnie więcej, to może nie ma się czym przejmować 90-100 to już bezpiecznie. W przeciwieństwie do 120 st...

  13. #28

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    no jak najbardziej, bo jeszcze ewentualnie myslalem o chlodnicy ze moze zapchana, ale tego sprawdzic sie nie da chyba, moglbym tylko wymienic, ale chyba narazie sie wstrzymam...
    a czy katalizator moze miec jakis zwiazek z ta temp.? bo tez ostatnio mi sie kontrolka zapalila. albo ten licznik bo caly czas nie dziala- szukam...

    dzieki za wszystkie rady, naprawde doceniam

  14. #29
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    a moze ktos sypal jakies preparaty blokujace wycieki i przyblokowal kanaly i chlodnice

  15. #30

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    na to pytanie nie odpowiem, ale na pewno moge powiedziec ze jak kupowalem auto to sie podpalilem i troche pospieszylem... ;P bo stoi dluzej w garazu u mechanika niz pod domem. szczescie ze juz prawie wszystko zrobione- nastepny wlasciciel bedzie szczesciarzem... hehe

Podobne wątki

  1. wysoka temp.oleju
    Przez voodoo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 07:55
  2. Wysoka temperatura + wentylatory
    Przez ScreenBeat w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 20:06
  3. Wysoka temepratura.
    Przez singl0r w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 17:50
  4. Wysoka temperatura silnika
    Przez Grzegorz G. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 05:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •