Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Wątek: Temperatura wysoka!!

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37

    Temperatura wysoka!!

    Witam, chłopaki mam dziwny problem, były podobne posty ale tego dokładnie problemu nie znalazłem, ponieważ licznik pokazuje mi wysoka temperaturę, ale sek w tym ze wymienilem czujnik oraz termostat na nowy- orginalny, okazało sie ze licznik walniety,( wskaźnik temp. i paliwa) ale kiedy zrobiłem licznik, paliwo zaczęło pokazywać dobrze a temperatura rośnie do 130, jednak płyn jest ok- nie gotuje. Komp jeszcze pare dni temu pokazywał miedzy 90-100. Ale wcześniej licznik pokazywał ok 110, 130 jeszcze nigdy. W każdym razie to nie wszystko, bo jeszcze tez z wydechow dość mocno leci dym, a wcześniej tego zjawiska nie zaobserwowalem. Prócz tego licznik wchodzi na 130 po około 10 min w aucie, wiec nie jest nawet dobrze rozgrzany. A po za tym jak robiłem rozrzad to pompę wody tez. Wiec teraz już nie wiem co jest i gdzie szukać... Jakieś pomysły drodzy koledzy? pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Jakie temperatury pokazuje kanał 49 na klimatroniku?\
    Czy jesteś pewny że z wydechu leci dym ? Czy jest to para wodna? Zrobiło się ostatnio chłoniej więc taki efekt jest normalny (do pewnego stopnia) jeśli to para wodna.

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    No tylko ze ja mieszkam w irlandi i u nas jest cały czas ok 10 stopni na dworzu i już od jakiegoś czasu jest podobnie, jednak wcześniej nie zauważyłem takiego dymu. Wiem ze mam katalozator do wymiany, moze to dlatego, ale nie wiem. A komputer tak jak wspominałem pokazuje ok 90-100. Przynajmniej tak było pare dni temu. Sprawdze znowu w weekend.

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez michu Zobacz posta
    A komputer tak jak wspominałem pokazuje ok 90-100. Przynajmniej tak było pare dni temu. Sprawdze znowu w weekend.
    A to dzisiaj nie moszesz tego sprawdzic?? parkujesz auto w UK??
    http://www.youtube.com/watch?v=gU6aiySTHpU zagrzej auto i do dziela masz instrukcje filmowa.
    Na twoim miejscu nie lekcewazyl bym wysokiej temp. i jak najszybciej znalazl przyczyne bo moze sie to skaczyc zle o ile juz uszczelka nie poszla.
    Jak poziom plynu chlodniczego w zbiorniczku wyglada??
    Jak auto osiagnie temp ok 90*C przy podwyższeniu obrotow temp spada?? jesli tak to mozliwe ze to pompa wody.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    Auto parkuje w irl. nie UK. A sprawdzić mogę dopiero w weekend bo nie mam vaga, kumpel mi zrobi, ale luzna Guma bo auto jest garazowane i nie jeżdżę nim teraz, także moze poczekać do niedzieli. A po za tym nie sadze żeby to pompa była, bo jest nowka nie smigana. Moze to w ogóle tylko coś z tym licznikiem... Aha a płyn w normie, tez nie dawno wymienialem jak robiłem termostat i czujnik i od tamtej pory jest cały czas w normie+ płyn sie nie gotuje
    Ostatnio edytowane przez michu ; 24-11-2011 o 13:51

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Było, było, nie czytałeś dobrze nie chciało ci się nie miałeś czasu ok. co w takim razie pokazuje kanał 49 na klimatroniku??? jeżeli nie przekracza 100 stopni i wacha się pomiędzy 90 a 100 to standartowy problem liczniki wskazówki zegary
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    Było o zegarach i temperaturze, ale nie widziałem żeby ktoś miał ten problem po zrobieniu termostatu, czujnika, pompy wody i liczników, a przy tym z dymem z rur... ;P

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    A sprawdziłeś przypadkiem czy wentylatory pracują , pierwszy i drugi bieg lub czy ogólnie działają ....










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    michu jak wybierasz się na zlot do Galway w niedzielę to mogę sprawdzić co jest nie tak z tą Twoją temperaturą
    TT Quattro - Stage 1

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    No właśnie nie dam rady, pracuje w sobotę, a w niedziele słyszałem ze już nic sie nie dzieje, także nie jadę... Zreszta boje sie tak daleko jechać, dopóki sie nie dowiem co jest, bo jak mi strzeli uszczelka czy coś to nie wiem co zrobię...

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez michu Zobacz posta
    Witam, chłopaki mam dziwny problem, były podobne posty ale tego dokładnie problemu nie znalazłem, ponieważ licznik pokazuje mi wysoka temperaturę, ale sek w tym ze wymienilem czujnik oraz termostat na nowy- orginalny, okazało sie ze licznik walniety,( wskaźnik temp. i paliwa) ale kiedy zrobiłem licznik, paliwo zaczęło pokazywać dobrze a temperatura rośnie do 130, jednak płyn jest ok- nie gotuje. Komp jeszcze pare dni temu pokazywał miedzy 90-100. Ale wcześniej licznik pokazywał ok 110, 130 jeszcze nigdy. W każdym razie to nie wszystko, bo jeszcze tez z wydechow dość mocno leci dym, a wcześniej tego zjawiska nie zaobserwowalem. Prócz tego licznik wchodzi na 130 po około 10 min w aucie, wiec nie jest nawet dobrze rozgrzany. A po za tym jak robiłem rozrzad to pompę wody tez. Wiec teraz już nie wiem co jest i gdzie szukać... Jakieś pomysły drodzy koledzy? pozdrawiam
    Sugestia to dobry mechanik i głowica do roboty, bo objawy wskazują tą nieciekawą awarię na 99%.

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    puki co musze wymienic cale zegary, nie jest tak zle na ile wygladalo... po prostu zegary byly robione trzy razy, raz po raz wiec myslalem ze w koncu sie udalo, tym bardziej ze wskazowka od benzyny zaczela w koncu dobrze chodzic, dlatego szukalem przyczyn gdzie indziej, zrobilem silniczki i nowy procek,a i tak nic to nie dalo! cos jest walniete, a elektryk nie jest w stanie powiedziec co, mowi ze wszystko co mozliwe sprawdzil, takze okazuje sie ze temperatura w aucie jest ok. i glowica ani zadne inne rzeczy nie sa walniete tylko licznik do wymiany. a ten dym z rury musze przyznac ze chyba bylem przewrazliwiony przez ta temp...
    w kazdym razie elektryk wymieni mi licznik na gwarancji i cala kaseke mi odda wiec luzna guma, ale mam pytanie: chcialbym sobie od razu wsadzic licznik z fisem i tempomatem skoro juz zmieniem, czy macie kogos godnego polecenia od kogo moglbym kupic taki licznik uzywany, ale zeby na pewno wszystko dzialalo??????? to nr mojego: 8n2920910c, choc z fisem pewnie numer bylby inny?! pozdrawiam

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Mikołów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    21
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Sugestia to dobry mechanik i głowica do roboty, bo objawy wskazują tą nieciekawą awarię na 99%.
    Mogło by tak być gdyby uszczelka pod głowicą przepuszczała, mieszając wodę do układu wydechowego (z rury wydechowej będzie nam dymić na biało), no ale myślę że kolega zauważyłby w porę ubywający płyn chłodniczy w zbiorniczku, na szczęście michu bardziej podejrzewa złe wskazanie licznika, także możemy być dobrej myśli że silnik nie uległ przegrzaniu...

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Było, było, nie czytałeś dobrze nie chciało ci się nie miałeś czasu ok. co w takim razie pokazuje kanał 49 na klimatroniku??? jeżeli nie przekracza 100 stopni i wacha się pomiędzy 90 a 100 to standartowy problem liczniki wskazówki zegary
    Jak byś dobrze zrozumiał co napisałem jakiś czas temu, wiedział byś dawno co w trawie piszczy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    no wlasnie nie zrozumialem na poczatku... :P

    ---------- Post dodany o 18:38 ---------- Poprzedni post z 18:33 ----------

    panowie sytuacja wyglada nastepujaco: temperatura na klimatroniku na kanale 49 waha sie miedzy 90-110 podczas jazdy, ale momentami dochodzi do 121 st. wiec grubo ( licznik i tak przeklamuje bo pokazuje ponad 130- do samego konca skali, wiec i tak jest do wymiany jak juz wczesniej pisalem) , stalo mi sie to tylko dwa razy na chwile dzisiaj podczas calego dnia jezdzenia, ale zaniepokoilo mnie to bardzo. jak bylo 121 to otworzylem maske zeby sprawdzic wiatraki czy chodza i wlasnie wtedy zwalnialy, az sie wylaczyly bo temperatura po otwarciu maski od razu spadla na 95 i utrzymywala sie tak. nie wiem czy grozi to uszczelka- mozna to jeszcze jakos sprawdzic? czy poprostu wiatraki mi szwankuja?? i nie wiem czy w ogole moge autem jezdzic czy raczej nie powinienem....?? jakies sugestie?? dzieki z gory pozdrawiam


    no i jednak spotkala mnie ta najgorsza z mozliwych opcji, musialem zrobic uszczelke- nie byla szczelna, zrobilismy odczyn chemiczny no i sie okazalo ze do roboty-zrobilem remont calego silnika wlacznie z wymiana pierscieni....
    zegarow z fisem dalej nigdzie nie moge znalezc - szukalem na allegro, ebay'u- ang./irl./niem./usa, i na szrotach tu w irl., wiecej pomyslow nie mam. wiec przeklamuja mi dalej...
    zmnienilem tez jeszcze raz czujnik temp. plyn chlodniczy i olej z racji remontu silnika, a temp na klimatroniku dalej idzie po bandzie 121 stopni. nie wiem juz sam, wiatraki chodza ale chyba nie tak jak powinny, bo jak zwalniam temp rosnie. wlasnie mi sprawdzaja co i jak- moze tez chlodnica jest zapchana...
    wiatraki raz chodza szybciutko np. przy 120 st., a innym razem patrze przy 100 st i stoja w miejscu. obczytalem tematy o wiatrakach wiec mysle ze moze pierwszy bieg nie idzie tak jak powinien- zobaczymy.. ale jak jeszcze cos wam do glowy przychodzi to mowcie.
    aha i jeszcze jedno: wymienilem czujnik po raz kolejny bo myslalem ze jak przekrece zaplon to na zimnym silniku temp. na klimatroniku na kanale 49 powinna byc podobna do temp. otoczenia czyli zalozmy +8 stopni, a klimatronik pokazuje 30 st., w kazdym razie po zmianie jest dalej to samo?! czy to tak powinno byc? bo chyba nie mozliwe ze oba czujniki sa walniete..?

    dzieki pozdr.

    ---------- Post dodany 28-12-2011 o 20:46 ---------- Poprzedni post 04-12-2011 z 18:38 ----------

    jak myslicie?
    Ostatnio edytowane przez michu ; 28-12-2011 o 21:13

Podobne wątki

  1. wysoka temp.oleju
    Przez voodoo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 07:55
  2. Wysoka temperatura + wentylatory
    Przez ScreenBeat w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 20:06
  3. Wysoka temepratura.
    Przez singl0r w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 17:50
  4. Wysoka temperatura silnika
    Przez Grzegorz G. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 05:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •