Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 39

Wątek: Mercedes S

  1. #16
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    [QUOTE=archi781;104447]
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Jeździłem CLS'em 350 nowym, ze znajomym. Potwierdzam bardzo wygodne auto, ale dla mnie dla statecznego dorosłego samca. Ja póki jeszcze mam energię chcę ją spożytkowywać na delektowanie się mocą.
    A CLS 350 w dieslu po programie bardzo dobrze się zrywa - potwierdzam. Ale nie jest to BMW330d ani BMW335d, więc do bardzo dobrych osiągów mu choć trochę brakuje.

    ---------- Post dodany o 16:41 ---------- Poprzedni post z 16:39 ----------



    Aczkolwiek, fajnie, że wypowiadasz się też z pasją na temat innych samochodów i nie jesteś ślepo zapatrzony w jeden punkt. Co w obu przypadkach i tak jest prawidłowe.[/QUOTE


    Michal Ja nie jestem pewien czym Ty jezdzisz, ale jak bym jezdzil TTRS to bym nie pisal o mercedesie wcale bo co by nie mial merol to nic ale to niiiiiiiiiiic nie zastapi GRRRUUUUUUUUUMMMMM wydechu RS i tyczy sie to wszyskich RS-ow Dla mnie RS ladniej gra niz 6,5 AMG nawet. A bylem w srodku SLS-a odpalonego tez i slyszalem jaki to jest pomruk.

    Poprostu komfort S klasy mnie powalil, jak bym siedzial w apartamencie nie aucie.

    CLS nowy 350 to wlasnie teraz "marzenie" wlasciciela tej S klasy.


    Ja tam marze zeby mi auto odpalalo w zime :/

    No nie zrozum mnie źle, ja tylko jako pasażer jeździłem, ale CLS'a bym nie chciał mieć. Jestem po prostu za młody na takie auto i nie stać mnie na nie.
    Nie wyobrażam sobie jeździć CLS'em i "pokazywać" ja mam. Ja wolę image, sportowa RS'a trochę spartanu ale komfortowe to to auto jest bardzo pomimo rozwiązań takich jak fotele kubełkowe. Jest też sporo udogodnień, przyciemniane lusterka, składane, automatyczne czujniki zmierzchu, deszczu, zimna, podgrzewane fotele i wiele innych. Aczkolwiek mała praktyczność tego auta mnie nie przeraża nawet jakbym miał zakładać od zaraz rodzinę.

    Ja po prostu się utożsamiam z samochodem do zabawy, jazda ma być przyjemna i auto musi mieć coś wyjątkowego w sobie. Nie lubię jak wszystko mi się serwuje na tacy a ja jedynie mam patrzeć na drogę i na wskazówkę benzyny, żeby mi nie zabrakło, bo wszystkie systemu dostosowują prędkość, tor jazdy i przy okazji robią loda kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 24-11-2011 o 23:20

  2. #17
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Ja po prostu się utożsamiam z samochodem do zabawy, jazda ma być przyjemna i auto musi mieć coś wyjątkowego w sobie. Nie lubię jak wszystko mi się serwuje na tacy a ja jedynie mam patrzeć na drogę i na wskazówkę benzyny, żeby mi nie zabrakło, bo wszystkie systemu dostosowują prędkość, tor jazdy i przy okazji robią loda kierowcy.[/QUOTE]


    Zgodze sie, o ile biale TT to szpanerski samochod o tyle CL350 (bo chodzilo mi o CL-a, pomylilem sie ale dalem gdzies pozniej sprostowanie, nie wiem czy widziales?) jak i 7mka coupe lub nawet auto typu A5 to przegiete fury, gangsterskie fury. I bylo by mi glupio tym jezdzic bo mieszkam w mieszknaiu nie w domu z garazem.

    Co to komfortu S to jade wlasnie do wawy i za 1h wybujam ****la z kubelskach tej Eski bo jedziemy wieczorem do Starej Iwicznej. I Uwierz mi Michal. Kierowca tej ESki to nie zaden dziadek ale zajebisty kierowca jak z youtuba wziety. Ciesze sie jak dziecko na te jazde.

  3. #18
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    archi781 - spoko, ja tylko się odnosze do własnych doświadczeń i nikogo nie kategoryzuję. Każdy ma inne potrzeby i podejście do tematu. Piszę to jak ja to czuję, CL'em nie jechałem, ale zapewne bardzo podobnie się jedzie jak CLS'em.

    Powiem nawet tak, ja bym z przyjemnością przejechał się CL'em jakbym miał możliwość, żeby rozwiać wątpliwości, a nóż zarażę się wygodą auta i komfortem


    Niemniej jednak Archi zapraszam na przewózkę RSą

    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 26-11-2011 o 18:19

  4. #19
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    A powiedz Michal co fajniejsze, Rs czy pomaranczka?

  5. #20
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    A powiedz Michal co fajniejsze, Rs czy pomaranczka?
    oba auta są inne, jedno ma plusy i drugie

    W TTRS jest spartan i mega osiągi, w tym drugim tapczanowóz z fotelami wygodnymi i z S-troniciem

  6. #21
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    Dziś śmigałem nową BMW 640d 3,0 biturbo 306KM auto mega doposażone za ok 550tys zł dokładnie ta BMW 6 i Mini - premiera w Trójmieście - telewizja internetowa Trojmiasto.pl
    Oczywiście była ah i oh diesel tez całkiem spoko zbierała się miło, ale... bylo troche slisko ciagle zarzucało tylem - niby fajnie, ale przy szybkim przyspieszaniu na dziurawej drodze jednak quattro robi swoje i odpycha cały czas...
    Ostatnio edytowane przez Kuxik ; 26-11-2011 o 20:22
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  7. #22
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    oba auta są inne, jedno ma plusy i drugie

    W TTRS jest spartan i mega osiągi, w tym drugim tapczanowóz z fotelami wygodnymi i z S-troniciem

    ciekawa odpowiedz ... wiec jaki model wg. Ciebie nadawal by sie na kompromis ?? co by doswiadczyc odrobine luksusu jak i mocy :P
    I TT

  8. #23
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    ciekawa odpowiedz ... wiec jaki model wg. Ciebie nadawal by sie na kompromis ?? co by doswiadczyc odrobine luksusu jak i mocy :P
    Nie chcę się specjalnie wysławiać na ten temat, czy chwalić. Bo nie lubię się chwalić ;/

    Zdecydowanie TT-RS, jest znacznie lepiej doposażone ale to jest kwestia tego ile niestety wydasz na doposażenie, gdyż cieżko o dobrze doposażoną R'kę zważywszy że został tylko rynek wtórny. A TTRS możesz sobie zamówić jakie chcesz używając konfiguratora... Ja miałem to szczęście, że kupiłem TTRS na max wypasie za śmieszną cenę inaczej nie byłoby mnie na nią stać! Ale o tym nie powiem.


    R'ka ma fotele elektryczne bardzo wygodne i relaksujące. A TTRS ma super wygodne kubełki, to jednak kubełki narzucające odpowiednie przyjęcie pozycji sportowej do jazdy z maksymalnym trzymaniem bocznym.

    W obu autach jest regulowana twardość zawiasu. Tyle, że w TTRS trzeba ostro traktować skrzynię manualną i robisz ostre strzały ze sprzęgła co powoduje u niektórych wyplucie żołądka. To w R'ce wciskasz gaz i lecisz a całą resztę robi S-tronic/DSG. I praktycznie nie czuć zmiany biegów co jest na korzyść osiągów...

    Jednak polecam TT-RS, mega eksluzywne w środku, bardzo miekkie skóry feinappa, wszystko obszyte skórą, aluminiowe emblematy, liczniki obszyte, auto obsługiwane głosowo, nadzwyczajna sterowność auta! Po prostu polecam, każdemu kto lubi TT i chce wyciągnąć maksymalną frajdę z używania auta sportowego w tym przedziale cenowym, przynajmniej takie mam odczucia. Aczkolwiek w mk1 da się to samo osiągnąć bez problemu a nawet lepiej bo silnik jest lżejszy i można zrównoważyć wagę wrzucając aku do tyłu tak jak w MK2...


    Podsumowanie - NIE MA TAKIEGO CZEGOŚ JAK KOMPROMIS , albo masz nakurwiatora odelżonego z większości gadżetów, albo masz super wygodny ciężki tapczanowóz który musi mieć więcej mocy żeby temu wyżej dorównać w osiągach.

    Lub kupujesz tapczanowóz z większą mocą i wywalasz doposażenie




    One more thing - TTRS ma bezpośredni wtrysk benzyny co daje ogromny moment obrotowy niespotykany dla benzyniaków. Na każdym biegu masz moc, a turbina bardzo szybko wstaje.

    Ale myślę, że tą dyskusję trzebaby przenieść do innego tematu.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 26-11-2011 o 22:13

  9. #24
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    do MichalTT wszystko jasne dziekuje za nurtujaca mnie odp. ... jednak w takim razie bede w mk1 ....:P
    I TT

  10. #25
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Niemniej jednak Archi zapraszam na przewózkę RSą

    [/COLOR][/QUOTE]

    hhehe powiem Ci ze dziekuje ze zaproszenie. Po napisaniu tego poprzedniego posta (jako ze bywam w wawie) Nawet chcialem Cie poprosic zebys mnie moze kiedy przewiozl RS-em bo to takie troche jest moje marzenie ten RS.

    ---------- Post dodany o 00:45 ---------- Poprzedni post z 00:41 ----------

    Oczywiście była ah i oh diesel tez całkiem spoko zbierała się miło, ale... bylo troche slisko ciagle zarzucało tylem - niby fajnie, ale przy szybkim przyspieszaniu na dziurawej drodze jednak quattro robi swoje i odpycha cały czas...[/QUOTE]




    No wlasnie duzo czytam o tym quattro. Sam zdecydowalem sie ze musi byc 4x4 bo w PL jest deszcz i zima przez pol roku. Czy to prawda ze quattro mozna w deszcz zasuwac bez obaw.
    I jeszcze jedno pytanie jak z wchodzeniem w zakrety? Mam, wrazenie ze TT ma dobra przyczepnosc. Czy mozna robic dwupasmowe luki 90stopni przy 90km/h?

    Prosze poradzcie


    Dziekuje
    Ostatnio edytowane przez archi781 ; 27-11-2011 o 00:50

  11. #26
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    Zasuwać można bez obaw tylko gorzej z hamowaniem, czego dziś doświadczyłem
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  12. #27
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    nie ma czegoś takiego jak "czy można zasować" wszystko zależy od warunków pogodowych, opon i gęstości wody.

    Zrób sobie taki test znajdź droga prostą i jakąś większą kałużę, rozpędź się do 30km/h i wjedź w nią, potem jak nic nie poczujesz zrób to przy 60km/h potem 90km/h zobacz co się z autem dzieje jak to zrobisz... auto totalnie nie jest sterowne, latwo stracić kontrolę. A teraz pomyśl sobie jak by się auto zachowało przy 200...


    Serialnie.. chłopaki uważajcie na siebie, nie ryzykujcie na mokrej nawierzchni. Quattro ułatwia życie, ale nie powoduje auta nieodczepialnym od nawierzchni.

  13. #28
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    archi781 odnoszę wrażenie, ze masz jakieś problemy z poprawnym cytowaniem. Odsyłam tu klubtt.pl/ba-ae-dy-skargi-komunikaty/9101-odnosnie-cytowania-innych-osob.html

    Jeśli chodzi o to, co można a co nie można to kwestia wyczucia i wielu innych czynników. Problem z quattro jest taki, ze niektórzy myślą ze mogą dużo więcej i czasami bywało to zgubne. Podobnie jak z pogoda - statystycznie najwięcej wypadków jest w ładna pogodę. Wtedy ostrożność schodzi nas plan dalszy, bo przecież jest ładna pogoda

  14. #29
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Tak czy siak, jakbym miał mozliwość to bym zaprosił cały klub na przewózkę TT-RS, dla mnie to sama przyjemność.
    Więc jak będzie okazja to zapraszam

  15. #30
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Nie no, trzeba autko wyczuć, wiedzieć na ile i kiedy można sobie pozwolić, ale zawsze lepiej nie przeginać za bardzo. Quattro bardzo kusi i wydaje się, że jest bardzo przyczepny. Przy ruszaniu tak, ale jak się rozpędzisz za bardzo, to już można nie wyhamować. Do do zakrętów to zależy od umiejętności, jednak lepiej poćwiczyć wcześniej na większym terenie by nie zrobić sobie lub komuś szkód. Zawsze przy takiej próbie zamiast skręcić możesz polecieć prosto i się spotkać z kimś czołowo...
    Rano jak jest szklanka, wystarczy jechać z 10 km/h i dodać gazu w zakręcie

Podobne wątki

  1. Mercedes CLK 500 7G
    Przez Malisz w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-04-2018, 15:48
  2. Mercedes SL 230 550 V8
    Przez PiotrekHIT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 08:49
  3. TT kontra mercedes cls :)
    Przez michu1985 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 23:25
  4. TT vs Mercedes AMG
    Przez PawelM w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 14:27
  5. Mercedes CL i ja:)
    Przez Is_a_bella w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 17:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •