Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Oslona termoizolacyjna na rure dolotowa do turbo

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8

    Oslona termoizolacyjna na rure dolotowa do turbo

    Zauwazylem ,ze ten material srebrny na rurze dolotowej do turbo jest juz ostro zajechany wiec mam pytanko do Was, czy powinienem kupic ten material w salonie Audi czy jest jakis inny zamiennik ktory moge uzyc?? Widzialem taki material do docinania samemu ( wytrzymalosc do 1000 stopni ) no ale sam nie wiem czy bedzie ok. Pozdrawiam

    ---------- Post dodany 22-11-2011 o 16:24 ---------- Poprzedni post 21-11-2011 z 19:31 ----------

    Czy myslicie ,ze jak krece samochod do 5000 obrotow na kazdym biegu a potem czuc taki "przegrzany" zapach to moze to byc spowodowane tym ze ten srebrny cover na rurze jest juz zajechany? Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm jeśli chcesz to mogę CI wysłać moje, stan jest całkiem ok( wyślę foto )

  3. #3
    Awatar Ramzees
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Gliwice/Zabrze
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Silver
    Posty
    127
    a ja zamierzam sie tego pozbyc :P tylko ciezko to wyciagnac bede musial troche posiedziec bo myslalem ze w minute to ogarne :P

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to ja już nie wiem o co kolega pyta czy jak to szybko zdemontować czy gdzie kupić?
    jak byś był jednak ciekaw to na fotce widać te wszystkie moje osłony które wyjałem u siebie:
    file:///C:/Documents%20and%20Settings/ADMIN/Moje%20dokumenty/Pobieranie/In%C5%BCynierskie%20bazy%20danych%20-%20kolos%202%20-%20%C5%9Bci%C4%85ga.doc
    oddam to za jakieś smieszne pieniądze

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez SERAFIN2007 Zobacz posta


    Czy myslicie ,ze jak krece samochod do 5000 obrotow na kazdym biegu a potem czuc taki "przegrzany" zapach to moze to byc spowodowane tym ze ten srebrny cover na rurze jest juz zajechany? Pozdrawiam
    Zdecydowanie nie , osłona ta ma za zadanie odizolowanie gumowego kolanka od ciepła wytwarzanego przez kolektor wydechowy jako że kolanko znajduje się właśnie nad kolektorem wydechowym który jak wiemy bywa bardzo gorący .
    Z gumą osłoną czy bez nie powinno być żadnych ubocznych efektów zapachowych , pewnie gdzieś jest niewielki wyciek oleju ..

    Jeśli ta osłonka jest na tyle uszkodzona że nie izoluje termicznie tego gumowego kolanka to możesz kupić inną / nową , jeśli spełnia rolę izolacyjną to daj sobie spokój








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Witam, zamowilem ten material termoizolacyjny w Audi ale niestety okazalo sie ze jest za maly tzn. jest standardowy natomiast u mnie stwierdzono ze mam jakąś modyfikacje i posiadam grubszą rure z jednej strony : (( wiec zamowilem bandaz termoizolacyjny i mam nadzieje ze po owinieciu rury bedzie on chronil wszystkie elementy gumowe i plastikowe bo powiem szczerze ze nie chcialbym sie spalic podczas jazdy. Wiec pytanie moje brzmi jak sugerowalibyscie zebym to owijal i na jakiej dlugosci? Czy powinienem owinąc raz czy moze pare razy ? Bandaz ten jest do 800 stopni(bialy) i jeszcze mam drugą tasme po jednej stronie ze sreberkiem a po drugiej z klejem - powinienem nią owinac ten bialy bandaz? Dzieki bardzo za odpowiedzi i za wyrozumialosc ze wzgledu ze jestem zielony w temacie. pozdrawiam wszystkich serdecznie

Podobne wątki

  1. Kupie rure do turbo i harmonijke z TTS 06f129656 i 06f129684
    Przez Kevin_R w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 14:09
  2. Uszczelka Termoizolacyjna czy mozna taka zamontowac?
    Przez TT8N w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 13:02
  3. Kupię rurę dolotową od 225
    Przez Jaqob w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 16:19
  4. Owijanie kolektora tasma termoizolacyjna - pytanie
    Przez Pajak w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •