Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Olej pod samochodem.

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23

    Olej pod samochodem.

    Witam Wszystkich ,

    A więc tak zacznę od tego ,że szukałem podobnych problemów na forum ale raczej żaden nie odpowiadał mojemu. W okolicach nadkola z przodu od strony pasażera jest zapocenie , tak jakby mokre było nadkole na dole. Jest to olej. Wydaje mi się ,że sadzi z intercoolera albo te rurki są już nie takie szczelne. Wkurza mnie to bo zawsze pod samochodem jest olej nie dużo ale jest. Wcześniej ( posiadam TT od 1 roku ) też było tam mokre ale nie ciekło.
    Mechanik powiedział ,że to standard i że musi tak być. Ale coś mi się nie wydaje. Dodam tylko , żę auto nie kopci, na bagnecie także nie ubywa i mocy jest pod dostatkiem. Zawsze rozgrzewam auto i chłodze nigdy nie rozpędzam się gwałtownie na zimnym silniku innymi słowy dbam o te turbo jak i cały samochód.

    Proszę o pomoc

    Pozdrawiam Wszystkich
    Tomek

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    W takim wypadku zamiast szukać na forach co może przepuszczać olej pod tym nadkolem powinieneś wjechać autem na kanał, czy podnieść na podnośniku i ustalić dokładnie gdzie jest nieszczelność. Jeżeli dysponujesz kanałem to wjedź na niego i ewentualnie zrób fotki, wrzuć je potem na forum, a dużo łatwiej będzie Ci pomóc. Bo na tą chwilę to myślę, że każdy może jedynie przypuszczać i stawiać hipotezy, a w sumie nie w tym rzecz. Pozdrawiam!

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    Postaram się dzisiaj zrobić fotkę tego jak to wygląda i wrzucę tutaj. Myślałem , że po prostu ktoś miał już coś podobnego i wie w czym tkwi problem.

    pozdrawiam

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez tomek2020 Zobacz posta
    Witam Wszystkich ,
    Wydaje mi się ,że sadzi z intercoolera albo te rurki są już nie takie szczelne. Wkurza mnie to bo zawsze pod samochodem jest olej nie dużo ale jest. Wcześniej ( posiadam TT od 1 roku ) też było tam mokre ale nie ciekło.
    Mechanik powiedział ,że to standard i że musi tak być.
    Tomek
    Czlowieku zmien ty tego mechanika i to czym predzej!!!
    W intercoolerzze nie powinno byc oleju jesli turbina go nie przepuszcza. Jesli tak jest oznacza to ze turbo juz kuleje. Ale jesli piszesz ze na bagnecie nie ubywa to sprawdz zbiorniczek z plynem do wspomagania jest on wlasnie po lewej strone auta. Mozliwe ze jest cos nieszczelne lub przekladnia ci cieknie ale to kazdy nawet srednio ogarniety mechanik by wykryl.
    Jedz do innego "specjalisty" i niech weznie auto na podnosnik i oblooka co sie tam dzieje

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    Rozumiem. Myślisz ,że to może być od wspomagania?? Turbo ogólnie mam suchutkie tylko tutaj coś leci na dole ;/
    A i jeszcze mam pytanie jak wam kierownica chodzi w TT?? Extra leciutko , średnio albo ciężko?

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    W porownaniu do drugiego auta Passata 1,9TDI B5 to w TT chodzi średnio, w passacie lekko, ale chyba tak powinno być.

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    U mnie właśnie chodzi tak średnio. Myślę , że tak powinno być bo to sportowe auto, nie może chodzić kiera leciutko.

  8. #8
    Awatar WASKI
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Tczew<>Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarnulka
    Posty
    70
    Moze to tez byc wyciek z maglownicy. Ja podobnie mialem i maglownica byla wtedy regenerowana.
    ZYCIE JEST TAKIE KROTKIE...ALE ZA TO JAKIE SZYBKIE JAK MASZ TTke

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    Panowie Zamykam TEMAT Usterka usunięta. Guma łącząca intercooler z ta drugą rurą co idzie od turbo była cała sparciała i popękana i stamtąd troszkę waliło.
    Wiadomo w tym wieku podejrzewam ,że każde turbo puszcza troszkę oleju choćby nie wiadomo jak się dbało wiek robi swoje. Nie było go tam dużo w sumie.
    Najważniejsze ze rura wymieniona i powinno być okej

    pozdrawiam

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A ja bym nie zamykał tematu tylko czym prędzej sprawdził turbinę lub wyczyścił przynajmniej IC bo nie może tak być jak napisałeś to nie jest układ olejowy tylko powietrzny i nie ma prawa nic cieknąć
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    IC nie ma oleju Bo sprawdzałem. Turbina delikatnie puszcza olej. W rurce tej co idzie od turbo do IC nie było duzo oleju tylko poprostu było delikatnie mokro.
    Wymyłem i wyczysciłem to wszystko. Turbo na górze jest suchutkie.

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zawsze też trochę oleju dostaje się do układu przez seryjny układ PCV .
    Po turbinie z kolei też nie zobaczysz od góry czy jest problem bo na zewnątrz może być czyste
    Jeśli jednak piszesz że było bardzo mało oleju w IC to może i problem nie jest duży , jest też opcja że cześć właśnie wyciekała więc proponuje sprawdzić ten IC za jakiś czas jeszcze












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    Dokładnie tak jak napisałeś. Będę miał to na uwadze. Najważniejsze ,że auto nie dymi , nie chla oleju i ma moc. Zalewam silnik Mobil-em 5w30 pełen syntetyk.
    Uważam ,że jak na te lata co ma ten samochód ( 2000 rok ) silnik musi być jeszcze w niezłej kondycji. Oglądając przy zakupie inne TT ten wyglądał najlepiej , a zalewane były np 15w40. Oznacza to ,że auto musiało by przejsc jakis remoncik niedługo skoro juz jeździ na tym oleju.

    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie oleju z dolocie to gdy 2 lata temu z kawałkiem wyjałem moje smice (intercoolery) to oleju ściekło około 20ml teraz gdy rozbierałem auto to rurki było deczko mokre ale z fmica nie spłyneła ani kropla oleju , więc 2 lata jeżdżenia i ze 20-25-tysi przebiegu i oleju nic więc sprawdź za jakiś czas bo coś czuję że tego oleju troszkę musiało być więcej

  15. #15
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Ja rozbierałem z ciekowsci ic w moim 1.8T na ko03 zeby sprawdzic czy jest olej - okazało się że od nowości w aucie z intercoolera udało sie wylac kilka 4-5kropel oleju. Druga sprawa to ze auto nie ma też jakiegoś kosmicznego przebiegu.
    Tak wiec jak zdrowe turbo jest to oleju ma byc baardzo niewiele wręcz praktycznie wogole.

Podobne wątki

  1. Problem z szarpaniem samochodem
    Przez arman93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 21:48
  2. Jazda samochodem przy niesprawnym sprzęgle
    Przez audiczka w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 09:58
  3. Audi TT jakim jest samochodem?? i pare innych pytań
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 17:48
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 22:14
  5. Co to za czesc pod samochodem?
    Przez maniakTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 02:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •