Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: wiza USA / US Visa

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    wiza USA / US Visa

    koledzy w chatbox'ie wlaczyli temat,
    mozecie napisac krok po kroku jak to na dzis dziala ?
    Michal masz juz decyzje, tak ?
    dawno dawno temu chcialem zrobic na wariata jak bylem w Kanadzie, by przeskoczyc do USA, ale tak szybko jak potrzebowalem nie szlo tego zalatwic,
    w PL zaczynalo sie wtedy od infolinii (nota bene obslugiwanej przez tego samego molocha co wiekszosc zbereznych 0700 - co w moim odczuciu robilo baaaardzo slabe wrazenie),
    napiszcie tak w skrocie w punktach co gdzie i za ile, aby na dzis ten temat ogarnac - moze z V tez sie szarpniemy na taki papierek i wycieczke
    skoro teraz niby jest okres, gdy jest "latwo", to czemu nie? dlugo to trwa od kompletnego startu do decyzji ? tygodnie, miesiace?

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #2
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Jakiś czas temu (trzy lata) stawałem po wize i wyglądało to tak ze najpierw trzeba zadzwonić umowić termin (ok jeden mie-c od tel) potem wpłata odpowiedniej sumy na podane konto, po wizycie w ambasadzie ( pytania typu: gdzie pracujesz do kogo jedziesz i na ile....) jeśli decyzja pozytywna to około dwa tygodnie i przysyłają paszport kurierem z wbitą wizą. Na lotnisku w usa podobne pytania jak w ambasadzie + skanowanie oka. Potem rubta co chceta

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Tutaj poczytaj USA.INFO.PL - Kompendium wiedzy o wizach do USA a wygląda to tak:

    1. wypełniasz druk na stronie ambasady USA (https://ceac.state.gov/genniv/) druk DS-160
    2. wypełniasz formularz DHL http://photos.state.gov/libraries/po...orm-polish.pdf odeślą ci kurierem paszport
    3. drukujesz i wnosisz opłatę wizową na poczcie lub w banku 462 zł Formularze | Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki Warszawa, Polska
    4. dzwonisz na infolinię i się umawiasz na spotkanie z konsulem Kontakt | Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki Warszawa, Polska połączenie z infolinią kasowało 4 zł za minutę

    Ja mam spotkanie w za tydzień. Zobaczymy jak będzie

    Jedno ważne, wymagane jest zdjęcie specjalne do WIZY USA ja specjalnie poszedłem do fotografa (ok 40 zł) żeby mi zrobili (wolałem zrobić pro aby nie było podstaw do przyczepienia się). Zdjęcie ci robią jak skazańcowi Czas teraz chyba jest krótki uzyskiwania bo nie ma problemu z umówieniem się na rozmowę z konsulem bo masz do wyboru ambasadę w Warszawie lub Krakowie w zależności gdzie masz bliżej.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 20-11-2011 o 13:18
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    odnosnie pkt 4 jak dzwoniles juz na infolinie to termin wizyty dostales jak odlegly? i czy jest to normalne umawianie, czy narzucanie odgornie terminu ? i ile wisi sie na telefonie? laczy i zalatwiasz sprawe, czy najpierw godzine przelaczania, wciskania numerkow i czekania w kolejce na wolna linie by uzbieraly sie kolejne 4 setki dla US ?

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Standardowo na dzień dobry info, że rozmowy będą nagrywane itd, cała rozmowa trwała ok 4-5 minut. Pani informuje jakie dokumenty są potrzebne (te co wymieniłem) prosi o numer paszportu, podajesz imię nazwisko, numer telefonu. Co do terminu to się pyta kiedy chcesz się umówić ja podałem termin z 1.5tygodniowym wyprzedzeniem i bez problemu mnie Pani zapisała. Godzinę mogłem sobie wybrać między 8-11. Przygotuj sobie kartkę i długopis bo podają numer wizyty który trzeba podać w ambasadzie.
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    spoko dzieki

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    "Informuję, iż wydaję Panu wizę na 10 lat..." takie coś wczoraj usłyszałem
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #8
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Gratuluję, Jaqoob, nie wiesz jakby było w moim przypadku jeżeli studiuję i powiedziałbym im, że chce pozwiedzać USA?

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Myślę, że dostaniesz bez problemu. Teraz jest dobry okres na ubieganie się o wizę bo jest mały % odrzuceń. Co ciekawe w ambasadzie kontrolują cię jak na lotnisku. Przechodzisz przez bramkę itd zaglądali mi nawet w nogawki czy czasem noża nie mam hehe
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Zastanawiam się, czy sobie nie wyrobić, tak na prawdę 10 lat to kupę czasu, a tym bardziej, że teraz łatwo ją dostać...

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy sobie nie wyrobić, tak na prawdę 10 lat to kupę czasu, a tym bardziej, że teraz łatwo ją dostać...
    Oczywiście życzę ci sukcesu, ale obawiam się że nie dostaniesz
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Czemu ma nie dostać?
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #13
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Szkoda tylko ze to od człowieka siedzącego na lotnisku w US zalezy czas przebywania na ich terenie przewaznie 6-m-cy ale są i przypadki 7 dni lub nawet cofnięcia i nie wpuszczenia pomimo posiadania wizy.

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Rozpoczęte studia to jeden z argumentów za powrotem do polski ( a o to im głownie chodzi ) kwestia tylko na którym roku jesteś .
    Jednak od jakiegoś czasu jest obserwowany stały spadek emigracji do USA ( nie bez powodu ) więc i o wizę łatwiej .

    Przemek - Gratuluję









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no i pamiętaj Arttur że od nas wszystkich masz wizę na powrót do polski a więc w imieniu clubtt ZAPRASZAMY

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •