Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 53

Wątek: AC czy pozwolenie na bron ?

  1. #31
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    E tam Panowie, koszt naboju 2 zł za uratowanie życie to nic, nawet można śmiało 2 zł dziennie wydać. Blerx widzę, że ogarniasz. Zdecydowałem sie na zakup, poleć mi coś dobrego. Ta beretta będzie oki?
    2x30 dni to 60,- miesięcznie. Znudzi Ci się po tygodniu pewnie (: Ta beretta to bardzo dobry wybór moim zdaniem. Ważne by była lekka i trwała. Kiedyś miałem jakieś gównienko, a ciężkie, że nie wiem - nieporęczne by z tym wszędzie łazić. Wracając do tej beretty to sam bym chciał taką mieć. Bez sensu jak Ci przepiszę wszystko jej właściwości, ale sama firma robi już swoje - ten pistolet wyprodukował UMAREX czyli dobra niemiecka firma specjalizująca się w tych rzeczach. Sam mam karabin tej firmy i jestem z jakości jej działania i wyprodukowania BARDZO zadowolony. Najlepiej będzie jak pojawisz się w sklepie i możesz sobie każdą broń wziąć do ręki, porównać wagę, jak leży i ile zajmuje miejsca, a pomijając te kwestie to beretta od umarexa to b.fajna sprawa. Nie daj sobie głowy zaprzątać jak ktoś będzie Ci polecał jakiegoś Glocka 17 bo znany i fajny. Można takie znaleźć za okolo za mniej niż 500,- ale to o dupe potłuc słyszałem i wszystkie w Chinach robione. Za porządną replikę tej marki trzeba dać około lub ponad 1tyś.

    Do zakupów polecam sklep broń.pl - sam tam jestem klientem i chłopaki (przynajmniej z Warszawy) znają się na rzeczy.

  2. #32
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Czyli wybór pada na Berettę. Na allegro mogę ją kupić 50 zł tanie, myślisz że ta oszczędność jest warta zachodu, czy lepiej kupić od chłopaków z broń.pl z cały zestawem i cieszyć się pewnym sprzętem z gwarancją? Jak to jest z tymi dokumentami dla policji? Są w zestawie, czy nosić przy sobie instrukcję obsługi?

    Zdecyduję się na ten zestaw: http://allegro.pl/wiatrowka-beretta-...901851485.html dobra cena od chłopaków z broń.pl Blerx, zamawiać?
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 19-11-2011 o 23:29

  3. #33
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    blerx to ja sie tez doksztalce od razu, skoro dajesz wyklad tematyczny
    noszenie banitego x dni "niszczy" (odksztalca) element kapsuly co2, czy broni? na czym polega roznica miedzy noszeniem nabitej jednym pojemnikiem kilka dni, a nabijanie nowym pojemnikiem co rano?
    tzn. jesli nosze od rana do wieczora i wieczorem strzal i zmiana na nowy nastepnego dnia rano, to cos zmienia w porownaniu z noszeniem kilka dni jabitego tym samym ? dla laika wychodzi na to, ze i tak caly czas jest nabity tylko co dzien innym lub caly czas tym samym ? czy to inaczej dziala ?
    drugie pytanie, 1 pojemnik co2 = jeden strzal, czy to starczy na jakas ilosc ? np. tyle co wejdzie w pistolet ?
    sorry za glupie pytania, ale nie siedze w temacie, a wczytywac sie glebiej w temat w sieci jakos nie mam weny

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #34
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    a nie ma broni przypadkiem odbezpieczanej, odbezpieczasz i układ ciśnieniowy sam odszczelnia kapsułę z gazem? Wiadomo zawsze kilka sekund tracisz na to żeby odbezpieczyć broń.

  5. #35
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Zbiornik wystarcza na 70 strzałów. Ja zaraz zamawiam zestaw z tą berettą

    EDIT: Sprzęt zamówiony, Beretta Elite II, paczka śrutu 1500szt, kabura skórzana, i 25 szt. naboi co2
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 20-11-2011 o 01:17

  6. #36
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ale Ty to kupujesz do samoobrony czy do strzelania do tarczy? Jeżeli do tego drugiego to ok. Ludzie przecież to jest wiatrowka!!! Wiem o czym piszę bo miałem tego typu zabawki. Nie posiada ona tzw. siły obalającej. Posiada jedynie słabą siłę penetracyjną ale tylko na odkrytych częściach ciała. Wystarczy że ktoś będzie ubrany w kurtkę i tylko mocniej go rozwścieczysz a on w nerwach zrobi Ci większą krzywdę niż miał zamiar ponieważ nie będzie panował nad sobą. Natomiast tak jak już ktoś tu pisał jeżeli będzie posiadał prawdziwą lub lepszą broń to zginiesz....
    Znane są przypadki że nawet broń palna nie powstrzymywała napastnika. Jeden z nich to taki że gość w samoobronie oddaje kilka strzałow do napastnika z kbks 0.22, napastnik pomimo że ciężko ranny ale w przypływie adrenaliny chwyta i dusi na śmierć broniącego się. Kbks przebija 5cm balę sosnową, podczas gdy śrut z tej wiatrowki najwyżej to zagłębi się 3mm (wiem bo testowałem nie takie wynalazki). Poza tym jak strzelasz z tego szybko (a sytuacja tego wymaga) to każdy kolejny strzał jest słabszy ponieważ gaz rozprężając się oziębia naboj (nawet powstaje szron) i ciśnienie maleje a komora nie wypełnia się tak szybko CO2...

    Proponuję napisać na tym forum http://bron.iweb.pl/ temat o przydatności wiatrowki do samoobrony, ten kto napisze to najpierw zostanie wyśmiany przez profesjonalistow tak jak u nas przychodzi nowy i pyta np o założenie gazu, jakiś badziewnych ledow czy body-kit wieś tuning To są profesjonaliści ktorzy zjedli na tym temacie zeby podobnie jak my na Audi TT
    Ostatnio edytowane przez Bart227 ; 20-11-2011 o 08:57

  7. #37
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Nie interesuje mnie to, rzadko kiedy jebany dresiarzyna wyjmie broń większą ode mnie albo się nie przestraszy. A jak się nie przestraszy to mam za sobą 4 lata treningów KM, więc nawet jak będzie miał broń, czy będzie psycholem to może jakoś dam sobie radę. A wiatrówkę wykorzystam do wielu różnych celów, np. na grillu z kumplami. Bart, a kto powiedział, że ja będę go ładował w kurtkę? Jak będę czuł, że mam duże kłopoty to uwierz mi, że nawet nie będę się zastanawiał czy celować kolesiowi w mordę

  8. #38
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Czyli wybór pada na Berettę. Na allegro mogę ją kupić 50 zł tanie, myślisz że ta oszczędność jest warta zachodu, czy lepiej kupić od chłopaków z broń.pl z cały zestawem i cieszyć się pewnym sprzętem z gwarancją? Jak to jest z tymi dokumentami dla policji? Są w zestawie, czy nosić przy sobie instrukcję obsługi?

    Zdecyduję się na ten zestaw: Wiatrówka BERETTA ELITE II +kabura+kapsuły+śrut (1901851485) - Aukcje internetowe Allegro dobra cena od chłopaków z broń.pl Blerx, zamawiać?
    Jeżeli jesteś zdecydowany na ten model to pewnie, że zamawiać. Ale Bart227 poruszył ważną sprawę o CO2.

    Cytat Zamieszczone przez M and V
    noszenie banitego x dni "niszczy" (odksztalca) element kapsuly co2, czy broni? na czym polega roznica miedzy noszeniem nabitej jednym pojemnikiem kilka dni, a nabijanie nowym pojemnikiem co rano?
    Odkształca gumowe elementy broni. Wszelakie uszczeleczki wewnątrz. Jeżeli siły rozprężającego CO2 działają na te gumy powiedzmy 2 dni i dłużej (rada jaką sam usłyszałem od chłopaków broń.pl) to uszczelki tak się w końcu odkształcą, że nabijesz nabój i będziesz normalnie słyszał jak ucieka gaz. Nie stanie się to jak raz na weekend zapomnisz rozmontować gnata - tutaj chodzi o częste zapominanie (: Jeżeli ktoś chce przy sobie nosić taką wiatrówkę nabitą no to najrozsądniej tylko kilka godzin na dzień by gumy wróciły do stanu pierwotnego.

    Cytat Zamieszczone przez M and V
    drugie pytanie, 1 pojemnik co2 = jeden strzal, czy to starczy na jakas ilosc ? np. tyle co wejdzie w pistolet?
    Na kilkadziesiąt strzałów. Nie wierzyłbym na wystrzał z pełną siłą wszystkich 70 srutów. Z doświadczenie myślę, że z jednej kapsułki CO2 to będzie 20-30 strzałów z pełną siłą <17j. Można wystrzelić 70 ale pod koniec to widzisz gołym okiem jak śrut leci dosłownie na odległość 15m parabolą w dół (:

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT
    a nie ma broni przypadkiem odbezpieczanej, odbezpieczasz i układ ciśnieniowy sam odszczelnia kapsułę z gazem?
    Nie słyszałem o takich modelach.

    Cytat Zamieszczone przez Bart227
    Poza tym jak strzelasz z tego szybko (a sytuacja tego wymaga) to każdy kolejny strzał jest słabszy ponieważ gaz rozprężając się oziębia naboj (nawet powstaje szron) i ciśnienie maleje a komora nie wypełnia się tak szybko CO2...
    Dokładnie tak jak pisze Bart227. Ale to dopiero po kilku strzałach, a nie już za drugim - trzecim. p.s. Największą siłę wystrzału czyli wtedy kiedy CO2 ma swoje najlepsze właściwości rozprężania to od 16c wzwyż.

  9. #39

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Teraz się nie dziwcie czemu wożę ze sobą taki komplet narzędzi. Takie to moje miasteczko.
    Pobili i dźgnęli nożem

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a ja tam wożę w lewej siateczce od drzwi takiego batona:
    PAŁKA TELESKOPOWA BATON 50cm PAKIET 10SZT/64,90 (1918611373) - Aukcje internetowe Allegro
    i w razie czego nie będę się zastanawiał jak jej użyć a wiatrówki strzelając w twarz tak jak Kuba pisze mogę kogoś postrzelić w oko i potem będzie tylko lipa bo odszkodowania itp z powodu stałej utraty oka np, jak dla mnie chory pomysł dlatego takiego typa pałą po nogach albo żebrach i jest spokój

  11. #41
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Teraz się nie dziwcie czemu wożę ze sobą taki komplet narzędzi. Takie to moje miasteczko.
    Pobili i dźgnęli nożem
    nie do wiary w Gorlicach !!! z jednej strony mam wielki sentyment i kocham to miasto z drugiej to co czytam ostatnio i slysze robi sie Sacz ... (Nowy Sacz ) smutne to ....
    I TT

  12. #42

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    Niestety w Polsce przepisy w zasadzie nie dopuszczają do skutecznej samoobrony. Prawo niemal zawsze stoi po stronie pokonanego... Niestety można dostać po ryju i wtedy sądownie dochodzić roszczeń lub dać po ryju i potem być ciąganym po sądach przez pobitego nawet jeśli ten sam typ chwilę wcześniej chciał wam obić ryja...chore to na maxa ale prawdziwe... każde użycie pomocy naukowych w celu wytłumaczenia cymbałowi żeby sobie poszedł skąd przyszedł pewnie zostanie podciągnięte pod jakiś paragraf... spranie mu ryja także może zakończyć się łażeniem po sądach z adwokatem... poszukajcie na necie historii o tym jak ktoś napadnięty bronił się skutecznie i jak się to potem kończyło...
    PZDR!

  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dlatego jak dostanie batonem po nogach albo po żebrach to gościu nie dozna trwałych urazów i nie będzie miało to konsekwencji na jego późniejsze życie a jak Kuba strzeli z takiej śmiesznej wiatróweczki w oko to gościu oślepnie na jedno oko do końca życia zaskarży do sadu i będzie lipa na maksa, a z powodu paru siniaków od batona nikt się nie będzie sądził:P

  14. #44
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan Zobacz posta
    Niestety w Polsce przepisy w zasadzie nie dopuszczają do skutecznej samoobrony. Prawo niemal zawsze stoi po stronie pokonanego... Niestety można dostać po ryju i wtedy sądownie dochodzić roszczeń lub dać po ryju i potem być ciąganym po sądach przez pobitego nawet jeśli ten sam typ chwilę wcześniej chciał wam obić ryja...chore to na maxa ale prawdziwe... każde użycie pomocy naukowych w celu wytłumaczenia cymbałowi żeby sobie poszedł skąd przyszedł pewnie zostanie podciągnięte pod jakiś paragraf... spranie mu ryja także może zakończyć się łażeniem po sądach z adwokatem... poszukajcie na necie historii o tym jak ktoś napadnięty bronił się skutecznie i jak się to potem kończyło...
    PZDR!
    potwierdzam, znajomy poszedł z narzeczoną do klubu i napadło go 3 typów z kosą, a że chłopak ćwiczył to i owo to do***ał tym trzem i odwiesili mu wyrok i czeka go 2 lata w pace. polski absurd.



    BTW czy zamawiał ktoś batona z allegro? może ktoś coś polecić?

  15. #45
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak ja zamawiałem ale właśnie niema juz tych co ja brałem

Podobne wątki

  1. Nowe Alfy - czyli nowa straszna bron policji.
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 00:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •