Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 53

Wątek: AC czy pozwolenie na bron ?

  1. #16
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dokładnie, ja zawsze noszę przy sobie nóż Walther'a. Powiedzcie mi jak to jest z tą Berettą, jestem skłonny zamówić ją nawet dziś. Czy można taką wiatrówkę nosić przy sobie? problemów z policją nigdy nie miałem ani podejrzanie nie wyglądam, ale przez to co się dzieje w mieście, to nawet jestem skłonny posiedzieć w areszcie i czuć się zawsze bezpiecznie. Wiadomo, że wiatrówka lepiej się spisze niż nóż.

  2. #17
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Moze ten gaz jest lepszym wyborem, psik i juz. Nie trzeba sie namachac palka

  3. #18

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Dokładnie, ja zawsze noszę przy sobie nóż Walther'a. Powiedzcie mi jak to jest z tą Berettą, jestem skłonny zamówić ją nawet dziś. Czy można taką wiatrówkę nosić przy sobie? problemów z policją nigdy nie miałem ani podejrzanie nie wyglądam, ale przez to co się dzieje w mieście, to nawet jestem skłonny posiedzieć w areszcie i czuć się zawsze bezpiecznie. Wiadomo, że wiatrówka lepiej się spisze niż nóż.
    Masz rację wiatrówka lepsza. Lecz jak masz dobry nuż w łapie to uznają Cie za nieobliczalnego psychopatę i uciekają.

  4. #19
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Moze ten gaz jest lepszym wyborem, psik i juz. Nie trzeba sie namachac palka
    Gaz to dla Pań

  5. #20

  6. #21

  7. #22

  8. #23
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hehe ale poszedl temat w bok, z tym pozwoleniem na bron to tak pol zartem raczj mialo byc
    swoja droga to co napisano wczesniej o pozwoleniu na bron palna nie jest do konca prawda, wystarczy uzasadnic potrzebe posiadania - to pikus mozna tlumaczyc sie np. nad wyraz dobra sytuacja finansowa, czestymi spacerami z duza iloscia gotowki itp itd., generalnie uzasadnic sensownie potrzebe takiego zabezpieczenia, wazniejszy jest test psychologiczny - tu nie ma opcji przejsc na skroty, albo opinia psychologa bedzie pozytywna, albo wykluczy uzyskanie pozwolenia,

    odnosnie "broni", poza samoobrona raczej jestem fanem narzedzi, ktore nie zrobia "krzywdy", bo podobnie jak Jaaqob jestem zdania, ze sam moge wlasny noz dostac miedzy zebra, czy moja wlasna palka moge miec polamane kosci,
    takze jesli juz to mocny gaz w zelu lub odpowiednia dawka pradu na ostudzenie atmosfery...
    a co do noza, nie wiem jak na dzis, bo nie sledze tematu - do niedawna DO 11cm ostrze mozna bylo miec w miejscu publicznym, ponad 11cm juz byl zakaz - takze 10,90 cm ostrza i mozna chodzic z tym nawet na komisariat

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #24

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    odnosnie "broni", poza samoobrona raczej jestem fanem narzedzi, ktore nie zrobia "krzywdy", bo podobnie jak Jaaqob jestem zdania, ze sam moge wlasny noz dostac miedzy zebra, czy moja wlasna palka moge miec polamane kosci,
    takze jesli juz to mocny gaz w zelu lub odpowiednia dawka pradu na ostudzenie atmosfery...
    A tam opowiadasz nikt nie podskoczy do dobrego pocisku from USMC

  10. #25
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Powiedzcie mi jak to jest z tą Berettą, jestem skłonny zamówić ją nawet dziś. Czy można taką wiatrówkę nosić przy sobie?
    Można taką wiatrówkę nosić przy sobie bez żadnych problemów. Trzeba tylko pamiętać żeby mieć w kieszeni dowód i papiery od takiego pistoletu. Wszystko dlatego, że takie rzeczy są łudząco podobne do prawdziwych gnatów i zeszłoby się cały dzień jakby policja zaprosiła Ciebie na komisariat "wyjaśnić sprawę".
    Druga sprawa to to, że ten pistolet jest na CO2 co wyklucza mieć go cały czas naładowanego w razie potrzeby. Tak dla nie siedzących w temacie to mały przykład: zaczepia cię ktoś groźny do tego stopnia, że jesteś zmuszony użyć broni. Musisz wyjąć broń, odsunąć rękojeść, odkręcić srubę, włożyć nabój z CO2, zakręcić z powrotem, przeładować, odbezpieczyć i dopiero da się tego użyć (: 1-2 min roboty.

  11. #26

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Można taką wiatrówkę nosić przy sobie bez żadnych problemów. Trzeba tylko pamiętać żeby mieć w kieszeni dowód i papiery od takiego pistoletu. Wszystko dlatego, że takie rzeczy są łudząco podobne do prawdziwych gnatów i zeszłoby się cały dzień jakby policja zaprosiła Ciebie na komisariat "wyjaśnić sprawę".
    Druga sprawa to to, że ten pistolet jest na CO2 co wyklucza mieć go cały czas naładowanego w razie potrzeby. Tak dla nie siedzących w temacie to mały przykład: zaczepia cię ktoś groźny do tego stopnia, że jesteś zmuszony użyć broni. Musisz wyjąć broń, odsunąć rękojeść, odkręcić srubę, włożyć nabój z CO2, zakręcić z powrotem, przeładować, odbezpieczyć i dopiero da się tego użyć (: 1-2 min roboty.
    A czemu nie może on być cały czas nabity?

  12. #27
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    czesam moze nie byc tej 1-2 min. czasu .... ale samo juz tylko pokazanie (wyciagniecie ) broni moze byc wystarczajaco pomocne .... oby tylko jeszcze bardziej nie podkrecilo agresora bo w tedy lipa raczej
    I TT

  13. #28
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    A czemu nie może on być cały czas nabity?
    Z uwagi na to, że cały czas wsadzony nabój z gazem to ciśnienie działające na uszczeleczki, które potem tracą swoje właściwości i diametralnie słabnie siła wystrzału. Parę godzin jest ok, a parę dni to już się zaczyna odkształcać. Można oczywiście codziennie przed wyjściem z domu wrzucać taki nabój i robić tak za każdym razem (są jednorazowe) lecz koszt naboju to około 2,-. Więc się nie opłaca.

    ---------- Post dodany o 21:34 ---------- Poprzedni post z 21:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    ale samo juz tylko pokazanie (wyciagniecie ) broni moze byc wystarczajaco pomocne ...
    Masz rację Jambolek, ładnych parę lat temu wracałem z kolegą z treningu i zaczepiło nas 3 chłopaczków na Wołominie (ciemno już było) i jeden miał w ręku właśnie taki pistolecik - za nic nie odróżnisz czy jest prawdziwy czy nie. Ciśnienie skacze automatycznie jak ktoś przed Tobą trzyma coś takiego i odchodzi w niepamięć ciekawość czy jest prawdziwa czy na śrut. Z tego i z tego nie chciałbym dostać w łeb bo finał może być często podobny.

    ---------- Post dodany o 21:45 ---------- Poprzedni post z 21:34 ----------

    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    swoja droga to co napisano wczesniej o pozwoleniu na bron palna nie jest do konca prawda, wystarczy uzasadnic potrzebe posiadania - to pikus mozna tlumaczyc sie np. nad wyraz dobra sytuacja finansowa, czestymi spacerami z duza iloscia gotowki itp itd., generalnie uzasadnic sensownie potrzebe takiego zabezpieczenia, wazniejszy jest test psychologiczny - tu nie ma opcji przejsc na skroty, albo opinia psychologa bedzie pozytywna, albo wykluczy uzyskanie pozwolenia,
    Prawda. Testy to nie wszystko, trzeba się spodobać policji - coś na zasadzie uzyskania wizy do USA (: Najszybciej i najłatwiej dostać pozwolenie jak się należy do któregokolwiek klubu strzeleckiego lub jak jest się myśliwym. Nie trzeba wtedy robić dodatkowych badań psychologicznych. Chodzi mi o temat prawa noszenia broni ostrej przy sobie.
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 19-11-2011 o 21:47

  14. #29
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hehe wiem ze jak kilka lat temu interesowalem sie takimi replikami, by kupic jako "straszak" np. gazowke, to gdzies byla taka zlota mysl, ze taka "bron" to spore ryzyko, bo w 99 przypadkach wystraszych przeciwnika i odpusci, a w tym setnym trafisz na goscia, ktory bedzie mial ze soba prawdziwego "gnata" i zamiast narobic w gacie odruchowo cie odstrzeli...
    wiadomo ze PL to nie USA, nie mniej jednak iekawy tok myslenia

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #30
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    E tam Panowie, koszt naboju 2 zł za uratowanie życie to nic, nawet można śmiało 2 zł dziennie wydać. Blerx widzę, że ogarniasz. Zdecydowałem sie na zakup, poleć mi coś dobrego. Ta beretta będzie oki?

Podobne wątki

  1. Nowe Alfy - czyli nowa straszna bron policji.
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 00:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •