Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
Czyli wybór pada na Berettę. Na allegro mogę ją kupić 50 zł tanie, myślisz że ta oszczędność jest warta zachodu, czy lepiej kupić od chłopaków z broń.pl z cały zestawem i cieszyć się pewnym sprzętem z gwarancją? Jak to jest z tymi dokumentami dla policji? Są w zestawie, czy nosić przy sobie instrukcję obsługi?

Zdecyduję się na ten zestaw: Wiatrówka BERETTA ELITE II +kabura+kapsuły+śrut (1901851485) - Aukcje internetowe Allegro dobra cena od chłopaków z broń.pl Blerx, zamawiać?
Jeżeli jesteś zdecydowany na ten model to pewnie, że zamawiać. Ale Bart227 poruszył ważną sprawę o CO2.

Cytat Zamieszczone przez M and V
noszenie banitego x dni "niszczy" (odksztalca) element kapsuly co2, czy broni? na czym polega roznica miedzy noszeniem nabitej jednym pojemnikiem kilka dni, a nabijanie nowym pojemnikiem co rano?
Odkształca gumowe elementy broni. Wszelakie uszczeleczki wewnątrz. Jeżeli siły rozprężającego CO2 działają na te gumy powiedzmy 2 dni i dłużej (rada jaką sam usłyszałem od chłopaków broń.pl) to uszczelki tak się w końcu odkształcą, że nabijesz nabój i będziesz normalnie słyszał jak ucieka gaz. Nie stanie się to jak raz na weekend zapomnisz rozmontować gnata - tutaj chodzi o częste zapominanie (: Jeżeli ktoś chce przy sobie nosić taką wiatrówkę nabitą no to najrozsądniej tylko kilka godzin na dzień by gumy wróciły do stanu pierwotnego.

Cytat Zamieszczone przez M and V
drugie pytanie, 1 pojemnik co2 = jeden strzal, czy to starczy na jakas ilosc ? np. tyle co wejdzie w pistolet?
Na kilkadziesiąt strzałów. Nie wierzyłbym na wystrzał z pełną siłą wszystkich 70 srutów. Z doświadczenie myślę, że z jednej kapsułki CO2 to będzie 20-30 strzałów z pełną siłą <17j. Można wystrzelić 70 ale pod koniec to widzisz gołym okiem jak śrut leci dosłownie na odległość 15m parabolą w dół (:

Cytat Zamieszczone przez MichalTT
a nie ma broni przypadkiem odbezpieczanej, odbezpieczasz i układ ciśnieniowy sam odszczelnia kapsułę z gazem?
Nie słyszałem o takich modelach.

Cytat Zamieszczone przez Bart227
Poza tym jak strzelasz z tego szybko (a sytuacja tego wymaga) to każdy kolejny strzał jest słabszy ponieważ gaz rozprężając się oziębia naboj (nawet powstaje szron) i ciśnienie maleje a komora nie wypełnia się tak szybko CO2...
Dokładnie tak jak pisze Bart227. Ale to dopiero po kilku strzałach, a nie już za drugim - trzecim. p.s. Największą siłę wystrzału czyli wtedy kiedy CO2 ma swoje najlepsze właściwości rozprężania to od 16c wzwyż.