Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Wątek: Modyfikacje haldex-a

  1. #16

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Aha cena to bedzie ok 900euro, moze troszke mniej.
    W takim razie po nowym roku się do CB odezwę.

    Wysłane z mojego C6Quad_4G przy użyciu Tapatalka

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja mam blue haldex w swojej TT i na pewno go nie sprzedam lecz tak szczerze do auta które niema nawet 300km uważam ,że jest to mod na + ale szału nie zrobi. Osobiście szkoda było by mi tyle kasy na poprawę haldexa bo i tak przy obecnej mocy nie odczujesz aż takiej szalonej poprawy. Wynika to głównie ,że auto nie traci aż tak trakcji. Chyba ,że chcesz latać po śniegu ale do tego w zupełności wystrczy insert

  3. #18

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Musiałbyś się ze mną przejechać....
    Lubię polatać po torze i to dlatego.
    Do TT wpadną większe stabilizatory, poliuretany i bushingi do przednich wachaczy oraz gwint od bilstein a w przyszłości będę myślał również nad lsd na przód i tył.
    Moja TT ma się prowadzić niczym bolid, a 270-280km na K04 w odpowiednich rękach wystarczy
    U nas nie ścigamy się na 1/4 tak często a głównie na 2 okrążenia.

    PS: Czy ktoś próbował instalować zmodyfikowany Insert do Blue Haldex ?
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 10-11-2015 o 20:54

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W kwestii sterowników Haldex trochę się pozmieniało i aktualnie najlepszą opcją jest zakup oprogramowania które totalnie odmieni seryjny sterownik.
    Trochę to czasu trwało ( rozgryzanie / testowanie ) ale w końcu jakiś czas temu United Motorsport wypuściło na rynek to oprogramowanie i trzeba przyznać że ma sporo zalet .
    Jedna z nich to automatyczna zmiana trybu pracy sterownika zależna od tego jak agresywnie obchodzimy się z pedałem gazu .
    Przy spokojnej jeździe autostradą ze stałą prędkością sterownik działa jak seryjny i analogicznie przy agresywnym obchodzeniu się z pedałem przyśpieszenia dużo większy moment jest kierowany na tył .
    Poniżej porównanie z innymi popularnymi sterownikami



    Oraz link do strony UM

    http://www.unitedmotorsport.net/perf...ance-software/


    Fajną opcje wprowadziło też jakiś czas temu HPA , jest to oprogramowanie + dotykowy ekran ale ze względu na choroby wieku dziecięcego w tym momencie nie polecam tej opcji, może za rok
    http://www.hpamotorsports.com/product_haldex.html

    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    PS: Czy ktoś próbował instalować zmodyfikowany Insert do Blue Haldex ?
    Nie ma to za bardzo sensu bo czy to niebieski czy seryjny to z insertem robi się z tego praktycznie to samo







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Co do niebieskiego sterownika, a czy ktoś w ogóle wie czy tam jest standardowy, czy już zmieniony insert?

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Z tego co pamiętam insert do seryjnego sterownika daje poprawę ale nie taką co blue haldex. Może być tak że w blue jest zmienione oprogramowanie + insert. Czy chodzi ci o to że gdy wstawimy insert tu czy tu to on wymusi w obu taką samą charakterystykę i oprogramowanie tu jest już nie istotne ??

    Wynika że program od UM to najlepsza dostępna opcja modyfikacji haldex'a 1 gen. Koszt 699$ czyli około 2800zł.
    Taniej i lepiej niż blue.

  7. #22
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Ale ten program od UM jest niedostępny dla nas europejczyków z tego co wyczytałem. Firma strzeże swoich patentów i mają bardzo dziwny sposób rozprowadzania softu.
    Nie zrobią shippingu z gotowcem do wgrania. Wszystko musi przechodzić i wracać do ich rąk.

    Na czym polegają problemy z tym rozwiązaniem od HPA? Opowiesz coś Arturze?

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ciekawią mnie te załamania momentu na środku wykresu. Czemu takie są w tym nowym sterowniku.
    Poza tym myślę ,że dywagacje miały by jakiś sens jakby ktoś upalał TT 500+ zbudowane tylko na tor i wtedy można by rozkminiać czy blue czy nowy sterownik.
    Na samo zachowanie auta ma nie tylko wpływ jak ostro tylna oś się dopnie ale wiele wiele innych czynników. W dodatku jak ktoś ma 200km w TT to myślę ,że bez sensu w ogóle to montować i sam insert ratuje sprawę.
    Ja pisałem wcześniej ,że jeśli bym miał w TT sporo mniej mocy na pewno bym nie kupił blue haldex bo i tak się nie wykorzystuje potencjału tej modyfikacji.
    Link do pierwszej strony niestety nie działa ;/

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Co do niebieskiego sterownika, a czy ktoś w ogóle wie czy tam jest standardowy, czy już zmieniony insert?
    Standardowy na 100%


    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    Z tego co pamiętam insert do seryjnego sterownika daje poprawę ale nie taką co blue haldex. Może być tak że w blue jest zmienione oprogramowanie + insert. Czy chodzi ci o to że gdy wstawimy insert tu czy tu to on wymusi w obu taką samą charakterystykę i oprogramowanie tu jest już nie istotne ??

    Wynika że program od UM to najlepsza dostępna opcja modyfikacji haldex'a 1 gen. Koszt 699$ czyli około 2800zł.
    Taniej i lepiej niż blue.
    Po zamontowaniu tego insertu oprogramowanie sterownika nie ma już znaczenia więc nie ma sensu płacić za niebieski i insertem pozbawiać go możliwości działania
    Porównując UM do niebieskiego to faktycznie jest kilka ''drobiazgów'' które czynią UM lepszą opcją , pewnie się sam skuszę ale nie jest to w tej chwili priorytetem bo w sumie jak na razie z niebieskiego jestem zadowolony.


    Cytat Zamieszczone przez przemeks Zobacz posta
    Ale ten program od UM jest niedostępny dla nas europejczyków z tego co wyczytałem. Firma strzeże swoich patentów i mają bardzo dziwny sposób rozprowadzania softu.
    Nie zrobią shippingu z gotowcem do wgrania. Wszystko musi przechodzić i wracać do ich rąk.

    Na czym polegają problemy z tym rozwiązaniem od HPA? Opowiesz coś Arturze?
    W USA jest kilka opcji zakupu oprogramowania UM
    Trzeba udać się do dealera UM i wgrywają to normalnie przez OBD lub przynieść im sterownik i wgrywają bezpośrednio .
    Jeśli ktoś mieszka ponad 2 godz drogi od najbliższego dealera to jest opcja wgrania oprogramowania samodzielnie i wtedy za kaucją 500$ wysyłają laptop i robimy to samodzielnie. Wymagane jest jedynie połączenie internetowe bo program ściąga się w trakcie wgrywania.

    Szczerze to nie wiem jak jest w EU , wiem że jest jeden dealer w UK i też jest to oprogramowanie dostępne .
    Znając jednak europejskie uwarunkowania łatwo się domyślić że pewnie i cena będzie większa..
    Można by coś kombinować z zakupem z USA, nie jest to coś bez czego auto nie pojedzie więc można poczekać bo moim zdaniem warto.
    Jak się czegoś chce to i sposób się znajdzie

    Jeśli chodzi o HPA to tuż przed wypuszczeniem na rynek wykryli jakąś wadę produkcyjną w osprzęcie co zmusiło ich do przeprojektowania sprzętu i oprogramowania aby wszystko działało tak jak było zapowiadane.
    Trochę się pośpieszyli i nie wszystko działało tak jak trzeba, były problemy z komunikacją , zmianą trybów pracy , w niektórych autach nie działała kontrola trakcji.
    Oczywiście po pewnym czasie były już dostępne uaktualnienia oprogramowania ale wgrywanie tego było na tyle skomplikowane że dużo ludzi miało z tym problem twierdząc że trzeba być specem komputerowym aby to ogarnąć
    HPA zaoferowało pomoc w robieniu tych aktualizacji ale oczywiście trzeba być w bezpośrednim kontakcie z właściwą osoba a to czasem nie jest takie proste jak się wydaje..
    To wszystko jest dość świeże bo dotyczy tego roku, dlatego napisałem że lepiej jeszcze poczekać..


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ciekawią mnie te załamania momentu na środku wykresu. Czemu takie są w tym nowym sterowniku.
    Poza tym myślę ,że dywagacje miały by jakiś sens jakby ktoś upalał TT 500+ zbudowane tylko na tor i wtedy można by rozkminiać czy blue czy nowy sterownik.
    Na samo zachowanie auta ma nie tylko wpływ jak ostro tylna oś się dopnie ale wiele wiele innych czynników. W dodatku jak ktoś ma 200km w TT to myślę ,że bez sensu w ogóle to montować i sam insert ratuje sprawę.
    Ja pisałem wcześniej ,że jeśli bym miał w TT sporo mniej mocy na pewno bym nie kupił blue haldex bo i tak się nie wykorzystuje potencjału tej modyfikacji.
    Link do pierwszej strony niestety nie działa ;/

    Kreski ... heh Mi to wygląda na uślizg przednich kół na 1 i drugim biegu i reakcję sterownika na to wydarzenie .
    Mogę się ich dopytać jeśli jest to na tyle istotne..
    Jeśli chodzi o sensowność tej modyfikacji w seryjnym aucie to mam inne zdanie.
    Bo w zasadzie czym się różni 200 konne auto od 500 konnego jeśli wchodzą w ten sam zakręt z prędkością 40, 60, 80 czy 100 km/h ... Tylko zapasem mocy której w tym momencie nie wykorzystują ..
    Poza tym tak naprawdę to kto ma 200KM w aucie z Haldexem , zdecydowana większość to 225 tki które po podstawowych mocach już dość przyzwoicie jeżdżą a jeśli ktoś zastanawia się nad tym modem to zapewne nie ma 100% seryjnego auta.
    Analogiczna sytuacja jest przy wyścigu na małym ciasnym torze gdzie większe znaczenie będzie mieć układ jezdny , zawieszenie i umiejętności niż przewaga mocy ..


    Tu nie chodzi o to ''jak ostro tylna oś się dopnie'' tylko o to jaki moment jest przekazywany na tylną oś..
    Większy moment przekazywany na tył zmienia charakterystykę auta w odczuwalny i niepozostawiający wątpliwości sposób..
    Zgadzam się że więcej czynników na ma na to wpływ (sam usiłowałem to wbijać niemal na siłę w innym wątku ) nie mniej jednak wątek ten jest o sterowniku Haldex i jest to spory element tej układanki.

    200km w TT to myślę ,że bez sensu w ogóle to montować i sam insert ratuje sprawę.
    Przecież taki insert działa agresywniej niż wszystkie sterowniki więc tym bardziej w seryjnym aucie użytkowanym na co dzień mniej agresywne i inteligentne sterowanie momentem przekazywanym na tył może być dla wielu osób lepszą opcją.. Co kto lubi










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. TT 2.0 TDI modyfikacje
    Przez bodega w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 10:14
  2. Modyfikacje programu w ECU
    Przez olo w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 12:53
  3. VCDS modyfikacje
    Przez KpRacing w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 09:51
  4. Pytanie o modyfikacje
    Przez dawidusr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •