Witam ponownie wszystkich forumowiczów. Mam kilka pytań do was które męczą moja głowę od razu chciałbym podziękować wszystkim którzy chcą napisać coś typu, "nie opłaca sie, nie warto itd". To forum pasjonatów i maniaków, a nie ekonomicznych napraw użytkowych

1. Filtr powietrza stożkowy. Wybrałem firmę Fujita i suchy stożek z wejściem 3 cale. Suchy bo nasze przeplywki nie lubią nasaczanych olejkami, np. filtrów Simota. Teraz pytanie o montaż, mnóstwo projektów ma filtr takowy, stożkowy, przykrecony bezpośrednio do MAFa, a to podobno nie jest dobre, gdyż przepływ powietrza nie zdąży się dostatecznie ustabilizować w jedna tafle. Nawet oryginalna puszka ma kawałek "rurki" która stabilizuje ta tafle powietrza. Przekręcić do przeplywki czy zastosować tak zwany Cold Air Intake? Jakie są za i przeciw?

2. Mam też mały problem z drganiem kierownicy na wolnych obrotach. Jak dodam lekko gazu, np do 900 rpm, to kiera przestaje drgać. Podobne zjawisko jest przy 2500rpm, gdzie szarpnie całym autem lekko, takie wibracje od silnika. Co może być przyczyną?
3. Kiedy byłem posiadaczem Hondy to aby poprawić wydajność hamulców zmieniało się pompy i serwa hamulcowe, jak to wygląda tutaj? U siebie mam zeswapowane hamulce z przodu na 323mm z seryjnych 280mm bodajże, ale pompa i serwo widać nie ruszane. Czy są jakieś wydajniejsze/lepsze? Czy może to seryjne bez problemu podoła?
4. Swap hamulcy na tyle. Aktualnie mam serię 256mm na tarczy zimmermana ale chciałbym coś lekko większego. Z czego można zaadaptować tarcze, zaciski itd? I jakie rozmiary są do wyboru aby nie zmieniać rozstawu śrub.
5. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o działaniu napędu na cztery łapy. Czy Quattro działa tak samo jak 4Motion z VW? Ja posiadam Golfa MK4 i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda np zrobienie Quattro z ośki. Wystarczy zmienić skrzynie, założyć wał, bak, most i zmienić zawieszenie czy trzeba coś ciąć i spawać?

Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojej Xperia M2 przy użyciu Tapatalk