Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 74

Wątek: Faujące obroty bieg jałowy

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276

    Faujące obroty bieg jałowy

    Przepraszam jeśli ten temat był poruszany ale zaczęło mnie to zastanawiać. Czy to norma ze na biegu jałowym ( jak silnik jest rozgrzany ) obroty delikatnie tak falują ( nie są to jakieś olbrzymie wychylenia ale na oko tak 50-100 obrotów i tak ciągle ) A jak włączam zimne auto to obroty rosną coś jak ssanie jednak kiedy sie klima włączy automatycznie to pojawiają sie takie wibracje jakby silnik przymulało na chwilkę ( 2-5 sek ) Później się rozgrzewa i powraca do falowania na ciepło. To norma? Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Normalne że po odpaleniu auto chodzi na ssaniu,powodem falujących obrotów może byćrzepływomierz,przeustnica,ale 50 to nie zbyt duże to falowanie.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    wiem gdyby to było 1tys to bym był u mechanika ale to tak porostu faluje. Jeszcze jeżdżę Hondą Accord 2.4L Type-S i tam obroty stoją równo jak nic. Dlatego sie pytam czy to norma w Audi.

  4. #4
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    powiem krótko acz treściwie - wszystko co opisales, to absolutnie normalne zachowanie TT
    Pozdrawiam!
    Pajak

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Dzięki jeszcze tylko wyeliminiować skrzypienie tylnej osi. Oraz kilku trzeszczących plastików i bede zadowolony z TT Jeszcze jakis tuning ...

  6. #6
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    Dzięki jeszcze tylko wyeliminiować skrzypienie tylnej osi. Oraz kilku trzeszczących plastików i bede zadowolony z TT Jeszcze jakis tuning ...
    co do tylnej osi zacznij od najlatwiejszej i najtanszej rzeczy - spsikaj obficie wszystkie gumowe elementy w tylnem zawieszeniu silikonem w sprayu do uszczelek. głównie dotyczy to:

    -gumowe podkładki-krązki pod i NAD spręzynami (zwlaszcza te NAD!)
    -gumowe elementy poprzez które mocowany jest stabilizator tylny do nadwozia (takie obejmy obejmujące drążek stabi, koło tłumika)

    ofekty pracy najlepiej testowac przejezdzając powoli, na jałowym przez tzw "leżącego policjanta" z otwartymi szybami slychac idealnie ewentualne skrzypienia z tylnej osi...
    Pozdrawiam!
    Pajak

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Cytat Zamieszczone przez Pajak
    co do tylnej osi zacznij od najlatwiejszej i najtanszej rzeczy - spsikaj obficie wszystkie gumowe elementy w tylnem zawieszeniu silikonem w sprayu do uszczelek. głównie dotyczy to:

    -gumowe podkładki-krązki pod i NAD spręzynami (zwlaszcza te NAD!)
    -gumowe elementy poprzez które mocowany jest stabilizator tylny do nadwozia (takie obejmy obejmujące drążek stabi, koło tłumika)

    ofekty pracy najlepiej testowac przejezdzając powoli, na jałowym przez tzw "leżącego policjanta" z otwartymi szybami slychac idealnie ewentualne skrzypienia z tylnej osi...
    Widzę że to nie tylko mój problem Dzięki drukuję i lece do znajomego co ma kanał i wie o co chodzi bo ja sie nie znam

  8. #8
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Odgrzebałem stary temat, gdyż mam podobny problem, ale sytuacja przedstawia się nieco gorzej Otóż, Po odpaleniu auta (choć nie za każdym razem) obroty wariują nawet co ok. 200 obr/min a czasem do tego stopnia że auto gaśnie i dopiero sztuczne podczymanie nogi na gazie i po rozgrzaniu (czyli po ok. 30 sek) wszystko wraca do normy. Dodam tylko, że dzieje się to po wymianie przepływomierza (zamiennik ale numer Bosch-a się zgadza), po której auto było skanowane i nie było żadnych błędów. Tak poza tym po rozgrzaniu auto chodzi jak burza Czy ktoś może zetknął się z takim zachowaniem TT?

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli dzieje sie tak tylko kiedy silnik jest naprawde zimny np po calej nocy lub po dlugim postoju to stawiam na stare swiece ..
    Zakladajac oczywiscie ze wszystko jest ok po krotkim postoju


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    No właśnie po krótkim postoju auto jest ciężko odpalić, gdyż gaśnie a obroty wariują. Na zupełnie zimnym silniku nie ma żadnych problemów (np. rano). Popołudniu na zimnym silniku, ale jest cieplejsze powietrze obroty skaczą ale silnik nie gaśnie. Natomiast jak jest ciepło i auto jest po 30 min postoju to po odpaleniu obroty wchodzą na 1200 obr/min i w momencie spadają do 0 obr/min. Wtedy silnik można jedynie odpalić "oszukując go" i trzymając jakiś czas nogę na gazie (coś jak ssanie wymuszone). Poza tym jak już się nagrzeje obroty nawet nie falują.

    Pozdrawiam

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W naszych autach przepustnica jest sterowana elektrycznie , podczas startu silnika komputer otwiera ja dokladnie tyle ile jest potrzebne , troche mu mieszasz w '' glowie '' pomagajac prawa noga
    Powinienes podjechac do kogos kto ma i wie jak dziala Vag.com i zrobic adaptacje przepustnicy , mozna przy okazji zobaczyc ile przepustnica sie otwiera i jakie jest otwarcie kiedy przygasa , moze tez po prostu zacinac sie bo jest brudna , przy zimnym silniku dziala lepiej bo komp ja bardziej otwiera .
    Bez przeskanowania auta nozna tylko zgadywac , to sa moje typy , na poczatek wyczysc przepustnice ..

    Z tego co pamietam Twoja TT stala rok nie odpalana tak wiec musisz teraz uzbroic sie w cierpliwosc


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Czyli przepływomierz nie ma z tym nic wspólnego? Bo myślałem jszcze że czujnik temperatury powietrza zasysanego (w przepływce) może podawać błędne dane, a właśnie objawy występują tylko jak jest ciepło albo silnik nagrzany...
    Po wymianie przepływomierza zrobiłem adaptację tylko w taki sposób jak gdzieś to kiedyś już napisałeś (2 min. na zapłonie + 5 min. na jałowych obrotach) lecz nie zrobiłem adaptacji VAG-COMem. Może jaeszcze zczytywać stare błędy przepływki?

    Czy jestem w stanie sam przeczyścić przepustnicę? Jeśli tak to jak się do tego zabrać i czy jest to trudny zabieg?

  13. #13
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Wyskoczy błąb przepływki najprawdopodobniej,,komp,czyszczenie przepustnicy,rozgrzanie do 80 stopni,adaptacja i powinno być ok,a jak nie to kable do wymiany

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przeplywke dopiero wymieniles i nie ma w niej czujnika temperatury powietrza zasysanego jest on w kolektorze dolotowym zaraz za przepustnica i temperature jaka podaje do kompa mozesz podgladnac Vag.comem
    Stare bledy nie znikna jesli nie zostaly wczesniej skasowane ...
    Jesli chodzi o przepustnice , to mysle ze sobie poradzisz , benzyna ekstrakcyjna , pedzelek , nowa uszczelka i pamietaj ze wtyczke za pierwszym razem trudno z niej wyjac


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ok. Czyli biorę się za czyszczenie przepustnicy !!!
    Co muszę odkręcić aby się do niej dostać? Czy przepustnica jest zaraz za zaworkiem N-75? I czy koniecznie muszę zmieniać uszczelkę na nową (nie wiem czy łatwo ją będzie dostać)?
    Dzięki za odpowiedź.

    Pozdrawiam

    [ Dodano: Czw Maj 29, 2008 2:16 pm ]
    No to się porobiło Obroty zaczęły wariować nawet w czasie jazdy Objawia się to w taki sposób, że jadąc jednostajnie np. w korku na 2 co jakiś czas zrywa autem, tak że czasem trzeba dodać gazu bo obroty strasznie spadają. Po dodaniu gazu wszystko wraca na jakiś czas do normy. Czy ktoś potrafi wytłumaczyć mi co się dzieje??....

    [ Dodano: Czw Maj 29, 2008 5:44 pm ]
    No i przepustnica wyczyszczona, ale objawy nie ustąpiły Już sam nie wiem co jest grane... Tyle roboty na nic A może to zaworek N-75...?? Czy mogą to być takie objawy w przypadku jego uszkodzenia? Jutro postaram się zmierzyć jego rezystancję.
    Może faktycznie ten zamiennik przepływomierza (pomimo zgodnego numeru BOSCH)nie pasuje do mojego auta??

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Nie działa 1. bieg wentylatora chłodnicy
    Przez KubaTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 230
    Ostatni post / autor: 10-06-2019, 18:20
  3. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  4. Wyswietlanie jaki bieg?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 22:44
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •