Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Muzyka w TT

  1. #1
    Awatar MichalB
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    x
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    20

    Muzyka w TT

    Witam jak obiecałem opisze swoje modifikacje w TT ( naraznie tylko muzyczne )

    Przed rozpoczęciem moich prac postanowilem zeby modifikacje byly jak najbardziej dyskretne i niezauwazalne dla oka , tylko dla ucha.

    Kiedy kupilem swoje TT byl w nim kaseciak i jakies slabe glosniki ( myslalem ze BOSE bedą lepsze ) modifikacje zaczełem od zmiany radia . ( myslalem ze bose wystarczą jednak potem okazalo sie ze nie )

    zdjecie z internetu w dobrej jakosci ( na jednym zmoich 3 zdjec widac radio ale zdjecie robilem zdaleka )
    http://images.amazon.com/images/G/01...01PLEHQG-1.jpg

    Kiedy okazało się że głośniki dobre niesą zakupiłem 2 zestawy głośników ( lewy + prawy + gwizdki ) // 2 zestawy JBL P6560C 90wat rms
    Nierobilem zdjęc ponieważ umiescilem głosniki w starych miejscach wiec ich niewidac. Lecz kiedy zamontowalem caly przod i dwa srednio tonowe z tylu zorientowałem się że w rękach zostały mi jeszcze dwa głośniki wysoko tonowe ,, po kolejnej godzinie pracy , wkomponowałem . oto efekt .
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    ( sory za odbijającą się w szybie drabine )

    po pewnym czasie postanowilem dokupic bass ..... niestety skrzynie gotowe niespełniały moich oczekiwań wiec z kumplem wzieliśmy się za tworzenie skrzyni z mdf-u polączonej z włóknem szklanym i na koniec poflokowaną ,,,,, aby zmieścić 3 wzmacniacze i kondensator , podniosłem podloge w bagarzniku i schowalem ją pod płytą z mdf-u połączonej z plexi

    sory za jakość zdjęć robilem po ciemku ,, moze pozniej wrzuce robione w dzien prezentuje sie 100x lepiej ...efek ocencie sami .......


    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

    mam jeszcze do was na koniec proźbę ,, zaproponujcie jakies zakonczenie tej oplotki na kable bo narazie wszędzie ta oplotka wisi
    zdjęcie - Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gratuluję pierwszych modów co do oceny to jest ona trudna bo niestety nie usłyszymy jak to gra. Sam też zastanawiałem się nad skrzynią tylko szkoda mi bagażnika :/
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    wrzuc jakis filmik jak to gra

  4. #4
    Awatar MichalB
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    x
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    20
    sprobuje w weekend pojechac na ustronne miejsce i nagrac filmik a narazie przesylem odczyt z decybelomierza Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

    a co do mojej proźby o ocene ,, chodziło mi o ocene ze strony wizualnej projeku ,, jak sie podoba skrzynia ? i czy mocno nieszpecą te dodane głośniczki ?

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Moim zdaniem jest fajnie, ciekawe jak na zywo to wyglada

  6. #6
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Wszystko zajebiście wygląda, tylko szkoda, że JBL...

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Wyglądać wygląda nieźle Pytanie jak gra. Czy skrzynia była liczona do głośnika (VAS, Fs...)? To obudowa zamknięta czy BR? Tak na oko to za mała skrzynka jak na głośnik o takim wychyleniu i może to nisko nie schodzić... no chyba że chodzi o SPL czyli maksymalną ilość dB co w TT będzie łatwym zadaniem

  8. #8
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Nic nie napisałeś czym to jest napędzane (jakie wzmac. zastosowałeś). Te fabryczne zwrotnice przewaznie bywają kiepskie więc najlepiej skleic coś samemu.
    Ostatnio edytowane przez WW ; 04-11-2011 o 08:45

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Audio to nie mój priorytet ale muszę przyznać że wizualnie prezentuje się to u Ciebie dobrze i dość ciekawie , pewnie przydały by się lepsze foty w świetle dziennym aby zobaczyć wszystko dokładnie







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    wizualnie to bajera wygląda z tym podświetlonym "TT" , o czymś podobnym myslałem podaj jeszcze dokladne wymiary tej zabudowy
    pozdro

  11. #11
    Awatar MichalB
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    x
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    20
    Witam ponownie na początek dodam zdjecia lepszej jakości i filmik o ktory prosił Messik
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    filmik;
    MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service
    ( filmik jest w formacie .MOV )
    _____________________
    Bart227 ; tak oczywiscie skrzynia byla liczona ,, i jest to obudowa zamknięta ,, i tu niechodzi o maxymalną ilosc db tylko o czystosc dzwieku ( zamknieta obudowa bez bass refleksu zmiejsza ilosc db ale te moje db mi wzupelnosci wystarczą ,, skrzynia moze wydawac sie mala poniewaz polowa podlogi ( tam gdzie jest napis TT ) jest podniesiona i pod nią są wzmacniacze.
    _____________________
    WW ; te 4 klocki co idą przez srodek miedzy glosnikami to są zwrotnice .
    wzmacniacz do glosnikow JBL GT5-A604 ,
    wzmacniacz do lewego basu GTO3501
    wzmacniacz do prawego basu drugi GTO3501
    ____________________
    dla bezpieczenstwa założylem 3 bezpieczniki , 2 rurkowe i jeden automatyczny

    ---------- Post dodany o 14:59 ---------- Poprzedni post z 14:53 ----------

    jagby co dzwiek jest duzo lepszy niz na filmiku ,, ( 100x lepszy i bez tych trzeszczen ) poprostu mikrofon w telefonie ktorym nagrywalem nieogarnial

    filmik mial byc aby zobaczyc jak to chodzi

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Pewnie ze filmik nie oddaje tego, nawet jakby oddawal to moje gowniane sluchawki nie dalyby rady, moze kino domowe jakas namiastke. Mam nadzieje ze do zobaczenia na jakims spocie i do posluchania ;P

  13. #13
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Fabryczne miałem na myśli właśnie te klocki JBL, z doświadczenia wiem ze lepsze efekty osiąga się na zwrotnicach własnej roboty.

  14. #14
    Awatar Ramzees
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Gliwice/Zabrze
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Silver
    Posty
    127
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Wszystko zajebiście wygląda, tylko szkoda, że JBL...
    jbl to bardzo dobra firma w kazdym moim aucie jest jednostka sterujaca pioneera i glosniki jbl stosuje takie zestawy od ponad 4 lat i jestem bardzo zadowolony i glosniki sa na kazda kieszen rozne polki zarowno dla biednych i tych bardziej bogatych i to mi sie podoba co do dzwieku jest mega i bass solidny (slucham trance) wiec nie rozumiem ??

    p.s zabudowa wyglada bardzo fajnie i bajera ten napis TT

  15. #15
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez MichalB Zobacz posta
    Bart227 ; tak oczywiscie skrzynia byla liczona ,, i jest to obudowa zamknięta ,, i tu niechodzi o maxymalną ilosc db tylko o czystosc dzwieku ( zamknieta obudowa bez bass refleksu zmiejsza ilosc db ale te moje db mi wzupelnosci wystarczą ,, skrzynia moze wydawac sie mala poniewaz polowa podlogi ( tam gdzie jest napis TT ) jest podniesiona i pod nią są wzmacniacze.
    Obudowa zamknięta - bardzo dobry wybór. Dużo lepsza odpowiedź impulsowa, bas jest szybki i nie rozlazły tak jak w przypadku BR. Czy testowałeś może płytką testową do ilu Hz schodzi z przyzwoitym spadkiem?

Podobne wątki

  1. RNS-E 193 muzyka bezprzewodowo z iPhone'a - jak ?
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 29-10-2016, 09:23
  2. Muzyka do TT;ki :)
    Przez eps w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2003, 12:42
  3. raz jeszcze muzyka w TT
    Przez Ergox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2003, 15:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •