Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 46

Wątek: Benzyna V-POWER Racing 100 i cofnięcie zapłonu

  1. #31
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na manetce od kierunkowskazów Ale jest to opcja i nie wszystkie TT mają ...









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #32
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a cykniesz foto albo wygooglujesz? bo może TT mnie jeszcze po 3 latach zaskoczy...i po przełączeniu tego przycisku zapłony się agresywniej ustawiają w ori programie/

  3. #33
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    a cykniesz foto albo wygooglujesz? bo może TT mnie jeszcze po 3 latach zaskoczy...i po przełączeniu tego przycisku zapłony się agresywniej ustawiają w ori programie/
    eee... Arttur mial chyba na mysli, ze wykorzystany ma tylko ten przycisk do przelaczania map, ktore tuner mu wrzucil

  4. #34
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ech no oczywiście ... Paweł , piłeś coś wczoraj czy co ??






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh miałem na myśli ten przycisk...i czy udalo by się jakoś zakąbinować aby te zapłony się przestawiały tak jak robimy to vagiem czyli ze zamiast vagiem to robimy to przyciskiem:P

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    heh miałem na myśli ten przycisk...i czy udalo by się jakoś zakąbinować aby te zapłony się przestawiały tak jak robimy to vagiem czyli ze zamiast vagiem to robimy to przyciskiem:P
    Ech zdecyduj sie chlopie czego dokładnie oczekujesz parę postów wecześniej piszesz że cię to nie interesuje, teraz chcesz mieć dwie mapy zrób jedną za to porządną
    Artur ma podpiete sterowanie map pod funkcję tempomatu, a nie wszystkie TT go posiadają, można zamieszać w ECU i zrobić taki przełącznik,słyszałem że włączenie klimy zmienia nastawy w ECU, więc może by to wykożystać, ale nie widzę takiego sensu w seryjnym aucie, lepiej od razu zrobić remap i mieć dodatkową moc zawsze pod nogą i przy okazji takiej modyfikacji pewnie za dodatkową opłatą, zrobić drugi agresywny program pod lepsze paliwo, ale tu znowu mija się to z celem, bo można od razu dać wtrysk metanolu, pod tą agresywną mapę i wtedy będzie miało to sens, w momencie jak zalejemy na stacji no-name, lub skończy się nam metanol.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #37
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no dla mnie ta opcja jest średnio atrakcyjna ale było pisane że jak ktoś ma serię np 180tkę i chce te 10-15km i by mógł sobie przełączać na różne paliwa...ja zrobiłem rozeznanie i wstępnie jestem zdecydowany na lanie 98 z orlenu i dorzucanie dyno tabsów bo kasowo wychodzi lepiej i pozatym olen mam 300m od domu a shell z 15km i wkurzało by mnie szukanie akurat shella wiec wygodniejsze będzie karmienie TT tabsami (także tańsze) ale pogadam o tym z moim stroicielem :P

  8. #38
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Tak czytam i przypomniało mi się ze na stronie audi do TT 8J 2.0 TFSI 211KM jest sugerowane paliwo 95 oktanowe.
    Do TTS i RS zalecają 98.

    TTS i RS to wydawało mi się normalne, ale do zwykłej 95?

  9. #39
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    byla juz o tym mowa na forum dwie mapy w seryjnym ECU jedna do jazdy dziennej a druga "ostrzejsza" na upalanie
    Ale final dyskusji byl taki, ze to nie ma sensu z czym sie zgadzam bo po co komus dwie mapy?? zeby paliwo oszczedzac?? czy co??
    Jak nie chce uzywac calej mocy to noga sluzy jako przelacznik ;p
    Generalnie najlepsze byłoby big turbo, ale nie mam na to (jeszcze) worka kasy...

    Podsumowując:

    Jeżeli mamy serię warto pobawić programem Lemmiwings i spróbować dostosować zapłon do lepszego paliwa jak właśnie jedziemy na kargo pokilować VW Golfy TDI Jeżeli kierowca wie co robi to teoretycznie zrobi to wszystko będzie bezawaryjne i silnik nie wybuchnie a my mamy dodatkowe 15 koni w stadzie za darmo (nie licząc wachy). Nie wszędzie mamy stacje z V-POWER wiec nie opłaca się tego robić na stałe w programie bo jak się cofnie zapłon to nie powinno się jeździć na paliwie o mniejszej liczbie oktanowej.

    Jeżeli jedziemy grubo czyli wyczynowe paliwo i/lub wtrysk metanolu to tuner robi dwie mapy zapłonu na seryjnym ecu i wtedy są porządne przyrosty.

  10. #40
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    efekty pracy z zapłonem 1.8T AQA 150km ,seria bez katalizatora wykazała 158km i 219Nm, wprowadzenie nastaw zapłonu +9stopni dał efekt +11km i + 40Nm - 171km i 259nm

    Polecam każdemu , ale obsługiwac sie zgodnie z zaleceniami żeby nie wysadzic motoru.

  11. #41
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    ja w RS'ie mógłbym spokojnie 450-460ps zrobić ze swoich 407ps na przestawionych zapłonach z wymianą tylko intercoolera na duży (bo jak wiadomo 2.5T strasznie się gotuje)
    ale jeżdżę nim na codzień, szkoda byłoby mi lać tylko 100, a dwie mapy to co innego, tyle że to są dodatkowe koszta

    W faktycznie wszyscy co posiadają 180ps to za 0.40gr na litrze to chyba niewielki wydatek, 10 litrów +4zł, 50 litrów = 20zł
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 23-11-2011 o 22:04

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    ja w RS'ie mógłbym spokojnie 450-460ps zrobić ze swoich 407ps na przestawionych zapłonach z wymianą tylko intercoolera na duży (bo jak wiadomo 2.5T strasznie się gotuje)
    ale jeżdżę nim na codzień, szkoda byłoby mi lać tylko 100, a dwie mapy to co innego, tyle że to są dodatkowe koszta

    W faktycznie wszyscy co posiadają 180ps to za 0.40gr na litrze to chyba niewielki wydatek, 10 litrów +4zł, 50 litrów = 20zł
    Ja myśle że twoje zapłony są już odpowiednio nastawione
    Taki test dajae efekt na totalnej serii, po programie może nie być czego wyprzedzać, i tak najlepszą i pewniejszą opcją jest wirusik
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    ZUCZEK - a wirusik to właśnie m.in składa się ze zmian w nastawie zapłonu Doładowanie to nie wszystko. I masz racje - w aucie z chipem trzeba byc ostrożnym z zapłonem bo tuner już nam go na 90% cofnął więc jesli jeszcze my cofniemy to może braknąć korekcji w ecu w upalne dni no i tzw Ka Boom!

    Dla mnie jest to akurat super propozycja bo tankuje LPG a to jest spokojnie ponad 100 oktanów wiec grzech nie skorzystać z możliwości.
    Powiem tyle że u mnie zapłon na +9 powoduje stuki w granicy 2-3stopni na PB95 przy obecnej temp na zewnatrz 2-4stopnie C tak więc nie ma tragedi ,tankując 100oktanów zapłon można by jeszcze podciągnąć. Ale z drugiej strony potrzebujemy zapasu w sytuacji kryzysowej - upał , zgrzany ic itp. Wiec myśle ze +9stopni do wersji 150hp jest w sam raz jesli tankujemy PB98 bądz też LPG. Natomiast na same wyścigi -kilka razy przegonić auto to nawet na PB 95 i delikatnym stukom w granicach 2-3 stopni można jeździć na wieczorne ścignako dlatego że jest to stuk w granicy normy a ecu ma jeszcze praktycznie 4xwieksze możliwości opoznienia zapłonu w razie wystapienia wiekszego stuku.

  14. #44
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Gregor a gdzie robiłeś te testy, masz wydruki z hamowni??
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #45
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    ZUCZEK - a wirusik to właśnie m.in składa się ze zmian w nastawie zapłonu Doładowanie to nie wszystko. I masz racje - w aucie z chipem trzeba byc ostrożnym z zapłonem bo tuner już nam go na 90% cofnął więc jesli jeszcze my cofniemy to może braknąć korekcji w ecu w upalne dni no i tzw Ka Boom!

    Dla mnie jest to akurat super propozycja bo tankuje LPG a to jest spokojnie ponad 100 oktanów wiec grzech nie skorzystać z możliwości.
    Powiem tyle że u mnie zapłon na +9 powoduje stuki w granicy 2-3stopni na PB95 przy obecnej temp na zewnatrz 2-4stopnie C tak więc nie ma tragedi ,tankując 100oktanów zapłon można by jeszcze podciągnąć. Ale z drugiej strony potrzebujemy zapasu w sytuacji kryzysowej - upał , zgrzany ic itp. Wiec myśle ze +9stopni do wersji 150hp jest w sam raz jesli tankujemy PB98 bądz też LPG. Natomiast na same wyścigi -kilka razy przegonić auto to nawet na PB 95 i delikatnym stukom w granicach 2-3 stopni można jeździć na wieczorne ścignako dlatego że jest to stuk w granicy normy a ecu ma jeszcze praktycznie 4xwieksze możliwości opoznienia zapłonu w razie wystapienia wiekszego stuku.
    150PS to pewnie roadster do tego jeszcze LPG .... o tych wyścigach to chyba poważnie nie pisałeś?!
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Dziwny start zapłonu z rana [MK2]
    Przez raffi20 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 20:33
  2. Wypadanie zapłonu apx
    Przez ra.vi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 17:10
  3. Strojenie na paliwie Shell V-Power Racing
    Przez Jaqob w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 15:31
  4. v-power racing w krakowie. Gdzie zalac??
    Przez offsiq w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 06:35
  5. Czy cofnięcie licznika jest oszustwem??
    Przez Daniel w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-09-2008, 06:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •