Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 83

Wątek: Uszkodzone turbo k04-23 - co radzicie??

  1. #16
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    ok - zaraz lecę to sprawdzę.
    Powiedz Artur czy dam radę wymienić sam turbo czy lepiej oddać do mechanika?? podpowiem że mam kanał i jakieś tam narzędzia - no i zasadnicze pytanie którędy wyjąć turbo i co trzeba zdemontować??

    I wracając do tematu - co radzicie
    -regeneracja
    -czy używane turbo
    no i jakie koszty mnie czekają coś mi nie idzie z tym autkiem, nie wiem czy nie będę musiał się z nim jednak pożegnać

    ---------- Post dodany o 13:05 ---------- Poprzedni post z 12:27 ----------

    Zdjąłem TIP-a, no i przypuszczenia się potwierdziły. było w nim trochę oleju z bardzo drobnymi opiłkami metalu.
    W turbinie wirnik ma luz wzdłużny ok 5mm i poprzeczny około 1 bądź 2mm - no i widać że to opiłki z łopatek wirnika - bo przy brzegach się zdecydowanie błyszczą

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no wiesz generalnie czy dasz radę to zależy od Twoich umiejętności ja w sumie z bardzo delikatną pomocą rozłożyłem i złożyłem sobie sam silnik itp ale wyjmowanie k04 nie jest fajną sprawą...odkręcenie jest sporym problemem ( u mnie bez panika się nie obeszło ) generalnie raczej troszkę przekichana sprawa i polecam opuścić silnik w dól aby dostęp do śrub był ok , chociaż tak na prawdę to ja nie wyjmowałem samego turba gdy silnik był na aucie tylko potem gdy cały motor był wyjęty więc może ktoś kto wymieniał same turbo ma jakies cenne uwagi jak to najlepiej zrobić
    jak chcesz to mogę wrzucić Ci fotki tutaj jak to wszystko wygląda gdy jest dobry dostęp to może coś pomoże


    odnośnie używek regeneracji...sam nie wiem bo i to i to jest loterią...w lublinie kolega Piootr miał regenerowaną i śmiga do tej pory więc może nie jest tak źle

  3. #18
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    Paweł jak możesz to wrzuć te fotki

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nazwa:  Zdjęcia-0706.jpg
Wyświetleń: 329
Rozmiar:  89.7 KB
    po odłączeniu napędów:
    Nazwa:  Zdjęcia-0708.jpg
Wyświetleń: 329
Rozmiar:  89.3 KB
    tutaj dobrze widać ze turbo jest przykręcone od góry 3 śrubami( chyba torksy zewnętrzbne) na przestał kolektora , jeśli one puszczą to sprawa jest załatwiona bo tylko odkręcasz 3 śruby z dp, mocowanie turbo które jest pod nim (taka wygięta blaszka przykręcona do bloku) potem odsuwasz turbo i wykręcasz linie :P jeśli z tymi 3 śrubami się nie uda to można odkręcić to z kolektorem wydechowym lecz nie wiem czy uda się to wszystko razem wyjąć (myślę że po odsunięciu motoru raczej tak bo u mnie prawie prawie by weszło razem z kolektorem a jest 2x większe) więc obadaj sobie na aucie co musisz zwalić i czy się czujesz na siłach:P

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli mam być szczery to nie polecam samodzielnej wymiany turbiny jeśli nie masz przynajmniej średniego doświadczenia w temacie i konkretnej bazy narzędziowej .

    Firm które regenerują solidnie jest bardzo nie wiele i w zasadzie regeneracja to większa loteria niż kupno używanej .
    Z drugiej strony o używkę też nie łatwo po K04-23 nie jest tak pospolite i dostępne jak K03 .

    W pierwszej kolejności rozeznaj się na rynku czy da się coś wyrwać ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak ale kolega ma z tego co pamiętam k04-22? bo różni się ona jedynie tym od 23 tym że niema dziury na egt a kolega ma rok 99 czyli silnik apx taki jak mój, dobrze mówię?

  7. #22
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    tak mam apx i 99r.
    Artur jakieś mam tam doświadczenie w mechanice - może nie w wymianie turbo ale ogólnie kilka razy zdarzyło mi się robić silnik, wymieniać panewki pierścionki itp.
    - zresztą sama wymiana to jest nic - bardziej chodzi mi co trzeba zdemontować zęby turbo wyjąć no i rozumiem że górą trzeba to robić??

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z tego co pamiętam to K04-23 mają otwór na czujnik EGT po 2002r ale w tym przypadku nie ma co wybrzydzać tylko brać co jest dostępne .. Otwór zawsze można zaślepić


    Z wyjętym silnikiem operacja jest banalnie prosta , główny problem jest z dostępem jeśli silnik zostaje w aucie i ze sprzętem i narzędziami potrzebnymi do tej roboty .

    Trudno mi powiedzieć jakie masz zdolności nie mniej jednak faktem jest że nie jest to operacja łatwa.
    Jeśli czujesz się na siłach to działaj

    Były na forum manuale , ściągnij , zobacz oceń sam










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82

  10. #25
    Awatar Endr3j
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Ostrołęka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    126
    będzie pasować .. jednak z regenerowanymi to jest loteria ja bym poszukał używki różnych zródłach np: [s] kit Turbo k04-022 Audi s3 - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum
    .... 1,8 t....

  11. #26
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    jak możesz Artur to podaj mi jakie turbinki będą pasować bo narazie to krucho w poszukiwaniach - a jeżeli troszkę inne też będą pasowały to czemu nie
    rozumiem że k04-22, k04-23 i jakie jeszcze??

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Szukaj po aucie do jakich są przeznaczone bo nie wszyscy nawet używają tej numeracji .
    Wszystkie przeznaczone do TT225 , Audi S3 i Seat Cupra R będą dobre .
    Jak Ci się trafi taka pod czujnik EGT to po prostu zaślepisz otwór albo sprawisz sobie porządny wskaźnik EGT

    Ta z linka co podałeś już widać że ma krzywy popychacz od gruchy do WG ...









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no i ma gorącą "dupkę" nową ...ciekawe czy to faktycznie ta sama sprężarka z fotki, bo sama część gorąca do k04 to parę stówek:P więc cena niezawysoka

  14. #29
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    spisałem z tabliczki z turbiny i mam K04-20bh5011220 o numerze audi 06A145704M,
    Dzięki Paweł za fotki bo byłbym zapomniał podziękować

    ---------- Post dodany o 18:41 ---------- Poprzedni post z 18:30 ----------

    Czy taka będzie dobra??
    TURBOSPRĘŻARKA AUDI q5 2,0 tdi 06A145704M (1865038920) - Aukcje internetowe Allegro
    Ostatnio edytowane przez ADAM_WWY ; 02-11-2011 o 18:35

  15. #30
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie żebym był złośliwy ale będzie taka mała przestroga dla nowych co szukać będą okazji. Cyt kolegi ADAM_WWY z jego pierwszych postów "No jasne że to nie jest tajemnica - dałem za nią dokładnie 21800 zł myślę że jeszcze rozsądne pieniądze ". Kupił baaaardzo okazyjnie 225Q ( w takiej cenie to bałbym się ośkę kupić a co dopiero 225Q) no cóż teraz widać jak takie okazje się kończą. Oczywistym jest, że drogie auto nie oznacza, że kupimy igłę ale ludzie na boga nie ma okazji cenowych w PL na auta!! :/ Adam nie miej mi tego za złe ale teraz tak na spokojnie zastanów się policz ile już wydałeś i ile musisz wydać gdybyś wtedy dołożył i poszukał lepszego egzemplarza duże szanse, że nie byłoby takich problemów. Zauważ, że większość z nas praktycznie tylko leje paliwo i jeździ (odpukać). Przepraszam, że post nie na temat ale musiałem to napisać i szczerze życzę szybkiej naprawy furki a wszystkim nowym szukającym okazji życzę przemyślenia swojej decyzji.
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Uszkodzone TT 8J. Pakowac sie w to ?
    Przez raper54 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 16:17
  2. Jak radzicie sobie z odpryskami?
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 12:40
  3. Uszkodzone turbo k04 z wersji 225ps
    Przez sebastian99 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 21:38
  4. 225KM uszkodzone turbo?
    Przez rybik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •