Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 42

Wątek: Grzesiek G TT

  1. #1
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81

    Grzesiek G TT

    Witam wszystkich po raz drugi

    Jak pamietacie pewnie przedstawiałem sie już w temacie z Audi w kolorze biało czarnym. Teraz jej włascicielem (pewnie juz nie długo bo chce ją sprzedac) jest Reed.

    Zaczynajac od poczatku, nie spodziewałem sie ze bede nią jezdził przesiadając sie z biało czarnej. Mamy ją w domu od 2006 roku a wczesniej była własnością mojego brata. Jezdził nią sporadycznie bo ma drugie auto, wiec pomyslałem czemu nie, i tak z TT przesiadłem sie do TT

    Na poczatku było pare rzeczy do zrobienia, zaczynając na od mechaniki koncząc na lakierze jak w kazdym samochodzie.

    Najważniejszą rzeczą z jaką sie musiałem zmagac to usterka skrzyni biegów. Diagnoza mechanika byla taka iz trzeba wymienic uszczelkę na mechanizmie róznicowym i stąd te wycieki oleju. Niestety to nie było to i skrzynia biegów sie rozsypała. Po prostu obudowa pękła i było po sprawie. Szukałem długo kogoś kompetentnego do tego zadania i znalazłem pod Krakowem dokładniej w Sieprawie serwis Audi pana Motyki. W 100% moge polecic, zajeli się sprawą profesjonalnie. Zakupiłem obudowe, wszystkie elementy zostały wymienione na nowe i wszystko wróciło do normy.

    Kolejne rzeczy to takie typowe usterki. Nie uchylające sie okna itp. itd.

    W tym sezonie zabrałem sie do doprowadzenia jej do należytego stanu wymieniłem :
    kompletny rozrząd, żarniki ksenonów, przepustnice, akumulator, przewody paliwowe, wtryski, wszystkie gumy na zawieszeniu i drązki/łaczniki.

    Lakierowany był także przerysowany zderzak tylni błotnik i próg.

    A w tym tygodniu planuje wymiane koła dwumasowego, juz daje sie we znaki przy wyłaczaniu auta a co za tym idzie docisku i sprzęgła.

    Pracowałem u mechanika we wakacje i udało mi sie zebrac wszystko do kupy. Jak narazie jestem zadowolony, ale pewnie jak kazdy z was mam cos co wymagało by poprawy.

    Co do silnika jest to pełna seria ośka, jedynie po chipie który na hamowni dał rezultat 200KM i momentu 298NM.

    Jak o czyms sobie przypomne napewno napisze.


    Pozdrawiam wszystkich
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek G ; 24-10-2011 o 18:40 Powód: pomyłka

  2. #2
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    Dodatkowe zdjecia
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ten chip na 210 to zimą robiłeś czy masz FMIC?!
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    Sorry 200KM, nie mam fmic

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nawet i 200KM przy seryjnym IC to może masz ale zimą bo seryjny IC nie daje rady przy "zwykłym programie" na 180KM latem a co dopiero przy agresywnym
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    Nie wydaje mi sie zeby było cos wiecej w niej dłubane, niestety tego wykresu z hamowni juz nie mam.

    Chyba sie nie rozumiemy, do konca. Nie widze nic nadzwyczajnego w 20KM wiecej po chipie ??

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek G Zobacz posta
    Nie wydaje mi sie zeby było cos wiecej w niej dłubane, niestety tego wykresu z hamowni juz nie mam.

    Chyba sie nie rozumiemy, do konca. Nie widze nic nadzwyczajnego w 20KM wiecej po chipie ??
    Nie ma w tym nic nadzwyczajne poza faktem, że mając taki agresywny program to latem nie masz tam 200KM bo seryjna 180tka w ciepłe dni mocno siada na seryjnym IC a co dopiero na agresywnym dlatego warto pomyśleć chociażby nad jakimś chinolem aby ominąć tą restrykcję.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #8
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    No tak jest nie bede sie z tym sprzeczał, tylko myslałem ze chodzi ci o cos innego. Myslałem nad tym ale jak pisałem wczesniej musze uporac sie z dwumasem. Dobrze przynajmniej ze jest stosunkowo tani do zrobienia.

    Zeby tez była jasnośc nie dąze do podnoszenia mocy jakoś szczególnie, zadowalam sie sprawnie działającą serią. Widze ze jestes uczulony na tym punkcie, z drugiej strony nic w tym dziwnego bo czesto idzie sie spotkac z przesadzaniem. Od razu podważyłes moje 200KM na których mi nie zalezy szczerze mówiac.
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek G ; 24-10-2011 o 18:57

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Widać, że nie rozumiesz moich naprawdę dobrych intencji poczytaj forum trochę to zrozumiesz o co chodzi. Jeśli masz program możesz znacznie podnieść jego efektywność montując FMIC. Jest dużo do wyboru i potocznie nazywane "chinole" nie są drogie. Latem nasze TT (180PS) na tym maleńkim IC puchnie strasznie przy seryjnym programie na 180PS a co dopiero przy agresywniejszym.

    BTW: nic nie podważyłem ale napisałeś 210 a na samej serii bez wymiany DP i TIP może być ciężko a wręcz bym powiedział, że jest to nie realne samym programem tyle uzyskać.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    Ok nie bedziemy offtopować, to co mówisz ma sens. Pomysle nad tym, jak zrobie rzeczy które są konieczne.

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Witam ponownie z drugą TT .
    Jak to czarnula prezentuje się dobrze , pięknie umyta i wybłyszczona
    Jedynie może inne felgi na lato by się jej przydały bo 16 jakoś nie pasują do TT ale to też oczywiście kwestia indywidualnego gustu

    Naprawiaj co masz naprawić , życzę przyjemnej i bezproblemowej eksploatacji









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    z TT do TT... no i prawidlowo

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Malbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    99
    Kolor
    black-coal
    Posty
    139
    małe czarne jest PIĘKNE!!!! Swietnie się prezentuje!

  14. #14
    Awatar Marcin180
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Zakopane
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    311
    Bardzo efektownie sie prezentuje,wpadnij do Zako to porównamy z moją,jak ten zastrzyk mocy przekłada sie na asfalt

  15. #15
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    Dzisiaj troche podziałalismy z kuzynem który prowadzi serwis. Wymienione drązki z koncówkami i pare dorbiazgów. Wymienilismy na nowy termowłącznik, siatke wydechu która jescze była oryginalna. Pozniej pojechalismy ustawic zbieżnośc. Podczas ustawiania mechanik zauwazył ze jeden xenon "nie swieci" ale całe szczescie znalazłem paragon i wymienili nam na nowy.

    Teraz tylko czekam na paczke od KubyFrs i bedziemy sie zabierac za wymiane dwumasu. Nie ma sie co dziwic w sumie chociaz przebieg wynosi niecałe 130tysi ale napewno uległo uszkodzeniu podczas dojazdy do krk z zepsutą skrzynią. Biegi sukcesywnie przestawały wchodzic z kolejymi kilometrami. Na koncu została tylko jedynka dwójka i piątka.

    Jak widac na fotce, po turbinie spływa i jest to przyczyna uszczelki pod kolektorem która nadaje sie do wymiany oraz pompa wspomagania huczy przy maksymalnym skrecie. Jakie wyjscie polecacie w tej sytuacji. Kupno nowej/uzywki czy jakis zestaw naprawczy.





    Zrobie wszystkie "konieczne naprawy" to wtedy pomysle co dalej. Moze fmic ? Kto wie
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek G ; 04-11-2011 o 22:55

Podobne wątki

  1. Grzesiek G- zna ktoś tego forumowicza ?
    Przez VanWave w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •