Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 1.8 225 bez wirusa ładuje 1.3b (Przeładowanie)

  1. #1
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179

    1.8 225 bez wirusa ładuje 1.3b (Przeładowanie)

    Witam.

    Po kolei:

    Zanabyłem wskaźniki w tym boost jakieś dwa miesiące temu i obserwuje co się dzieje.
    Doładowanie trzyma się na poziomie 0,8 - 0,95 w zależności od temperatury itp.

    Jednak już czterokrotnie miała miejsce sytuacja, że wskaźnik pokazywał okolo 1.3b.
    Czterokrotnie: mam na myśli, że zauważyłem i za każdym kolejnym razem uzyskiwałem takie doładowywanie, dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta wracało wszystko do normy. Obstawiałem na problem ze sprzętem (gauany SM warning to nie jest szczyt dokładności), ale powtarzalność warunków w jakich występuje problem skłania mnie do tego, że jednak upust turbiny coś nie dziala.

    Z tego co wiem, to przy przekroczeniu doładowania powinno mi wywalić "checka" i/lub jakiś tryb awaryjny, a ani razu nic takiego nie miało miejsca.
    Na moją dupohamownie auto jechało jakby miało to 1.3b, ale to tylko odczucie a nie wykres więc nie jestem miarodajny.

    Nic mi nie wiadomo bym miał wirusa, ale też nikt nigdy nie probował sprawdzić.

    Co to może być i gdzie szukać.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Doładowanie nie jest wartością stałą i odpowiednia jego wartość jest wymagana przez ECU aby uzyskać pożądany w danej chwili moment obrotowy .
    Jeśli przyśpieszasz łagodniej to będzie mniejsze niż wtedy kiedy przyśpieszasz bardzo gwałtownie .

    Najlepszym sposobem aby sprawdzić co się dzieje będzie zrobienie logów z bloku 115 ( a przy okazji i innych ) i będzie wiadomo czy takie doładowanie jest wymagane przez ECU czy jest to przeładowanie spowodowane jakąś nieprawidłowością ..
    Jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem to nigdy nie ma pewności czy nie ma zmienionego programu







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Rozumiem co piszesz, chodzi mi o kwestie, że nigdy nie przekraczam 0,9b co bym nie kombinował, biorąc pod uwagę nawet pełen ogień pod górkę, a w tej specyficzej sytuacji wyciąga 1.3b nawet na płaskim. Druga sprawa dlaczego ECU nie reaguje, a 0,4b roznicy to bardzo duzo.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zrób logi...a może wg się przycina:P

  5. #5
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    NIe mialem okazji jeszcze zrobic logow, ale dzis z okazji wsadzenia glowy pod maske znalazlem nieszczelnosc.

    Nazwa:  IMG_0935.JPG
Wyświetleń: 119
Rozmiar:  55.9 KB

    Wezyk, ktory siedzial na tym odslonietym trzpieniu byl dziurawy. NIeszczelnosc byla ogromna, z braku mozliwosci uszczelniłem to obcinajac go i zakladajac nowa opaske. Jak sie dowiem co to, to kupie nowy waz.

    Wiec: co to za układ i co powodowała nieszczelnosc (wlasciwie 95% cisnienia szło w atmosfere). Przejechałem jakieś 20 km i nie zauwazylem roznicy. Doladowanie w normie.

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ecu sterowało n75 jak tylko mogło aby ciśnienie z tego wężyka uchylało wg ale wężyk był dziurawy i dlatego mogło tak byc

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    To jest normalne jak tam jest DUŻA nieszczelność to doładowanie zawsze będzie większe niż zadane bo WG nie ma sterowania. Zawsze większa nieszczelność za turbiną będzie powodowała przeładowywanie i nie wiem dlaczego wszyscy zawsze piszą że jak masz nieszczelność to spadnie doładowanie. Właśnie nie zawsze bo jak jest DUŻA nieszczelność to będzie przeładowywało bo wysterowanie N75 nie będzie wystarczające w stosunku do uciekającego powietrza i nie będzie wystarczającego ciśnienia do uchylenia WG

Podobne wątki

  1. sprężarka nie ładuje
    Przez jotpe w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 21:10
  2. Audi TT 180 . Przerywa, szarpie, nie ładuje
    Przez Wójto.WRA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 08:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •