Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
nie wiem czy mamy jakiegos fizyka na pokladzie, bo moja wiedza siega czasow fizyki w LO,
ale o ile sie nie myle te 200 w sciane to to samo co 100kmh kontra 100kmh na czolowke - wektorowa suma predkosci?
jesli sie myle, niech ktos poprawi, jesli nie to daje to do myslenia przy wyprzedzaniu na jednopasmowkach poza miastem

W tym wypadku się mylisz choć muszę przyznać że jest to mit powszechnie uważany za prawdziwy
Dwa samochody o identycznej masie spotykające sie ze sobą powiedzmy z identyczną prędkością np 50 km/h będą tak samo zniszczone jak identyczny samochód spotykający się ze ścianą z tą samą prędkością 50 km/h .

Naukowym potwierdzeniem jest 3 prawo Newtona .
W dużym uproszczeniu chodzi o to ze mimo sumowania się energii jest ona rozkładana na podwójną masę .

Fakt że filmik robi wrażenie ale też samochód w teście to POS , chciałbym zobaczyć np A8 ile z niej zostanie

Crash testy TT też robią wrażenie choć już dawno widziałem , powinni je obowiązkowo oglądnąć wszyscy szukający okazyjnych aut . Widać co się dzieje z całą budą i że 10 kg szpachli nie załatwi sprawy










Pozdrawiam