Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Prośba o ocenę logów 1.8T 180KM+ ARY

  1. #1
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38

    Prośba o ocenę logów 1.8T 180KM+ ARY

    Witam,
    Panowie, mam do oceny logi nie wiedziałem które zrobić więc jest ich trochę. Na początek chcę powiedzieć że wyskakiwał mi błąd 17705/P1297/004759 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!) DV sprawdzone nie mogłem znaleźć nieszczelności to wywaliłem n249 i n112 i jak na razie błąd nie wraca. Problemem jest to że pomiędzy 3000 a 4000 obrotów oprócz 1 biegu jest lekkie szarpanie i jakby przydławianie, N75 nowy nie wiem może to świece albo lambda proszę o pomoc (wydaje mi się ze zjawisko jest nasilone na zimnym silniku i gdy jest wilgotno). Proszę o pomoc

    logi-1.jpg | coolmaciej | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    logi-2.jpg | coolmaciej | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    ten N75 jest nowy ori czy jakis zamiennik?? bo po logach widac jakby byl zaciety w jednej pozycji

  3. #3
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38
    Oryginał z salonu

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Turbo nie osiąga zadanego cinienia - jak sprawdzałes zawór DV. Czy masz wycięty katalizator?
    Silnik nie osiągnął teperatury pracy w czasie logowania (77-78st.C)

  5. #5
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38
    DV sprawdzałem metodą tą na zasysanie palca, katalizator na swoim miejscu. Może coś z czujnikiem temperatury cieczy bo logi były robione dopiero po 30 minutowej jeździe.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Faktycznie turbo późno osiąga doładowanie wymagane czyli do sprawdzenia szczelność układu .
    Jeśli chodzi o N75 to pracuje cały czas w tym samym cyklu , skoro piszesz że jest nowy z salonu to pewnie wina oprogramowania bo na pewno nie jest seryjne sądząc po wartościach doładowania wymaganego .

    Sprawdź / wymień termostat bo widać że auto nie może uzyskać temperatury roboczej co nie jest korzystne dla silnika .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38
    Witam ponownie, wymieniłem świece jedną cewkę (była połamana) termostat i czujnik temperatury cieczy szarpanie ustało i trochę przybyło mocy. Dalej mam problem z mocą na dolnych obrotach gdzie szukać przyczyny? Dodam że czuć troszkę spalinami z tyłu silnika gdzieś koło turbo czy kolektora wydechowego. Proszę o porady.

    ---------- Post dodany 01-11-2011 o 22:09 ---------- Poprzedni post 27-10-2011 z 17:24 ----------

    Mam jeszcze jedno pytanie czy przewody między turbo a ic należą też do układu dolotowego bo zauważyłem ze po odpuszczeniu pedału gazu słychać świst uciekającego powietrza od strony pasażera tak jakby kolo turbo dzieje się to tylko pod obciążonym silnikiem podczas gazowania na jałowym tego nie słychać i niestety powrócił błąd 17705 - sporadyczny, szarpie lekko dalej miedzy 3 a 4 tys i słabo się zbiera z dolnych obrotów.
    Ostatnio edytowane przez coolmaciej ; 01-11-2011 o 22:09

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    17705 odpowiada za nieszczelność miedzy turbiną a silnikiem więc to co słyszysz to może być właśne tego przyczyną
    Jeżeli posiadasz vaga skasuj błędy i zobacz czy od razu po wykasowaniu, do puki mapy się nie zaadoptują występuje to zdławienie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38
    Panowie już nie wiem co z tym samochodem przerobiłem pcv na oli catch tank i dalej błąd 17705. Nieszczelności sprawdzone ciśnieniowo, błąd występował wcześniej autko po zgaszeniu i odpaleniu jeździło normalnie ale teraz sie dławi. Przy zadławieniu słychać takie strzały (powietrza) z wydechu. Przepływka odpinana i dalej tak samo, dv (06A 145 710N) sprawdzane palcem i wydaje sie być sprawne (tu mam pytanie czy przy seryjnym filtrze powietrza powinno być słychać w kabinie dv bo jak puszczam nogę z gazu to słychać jakby sprężynę i dodatkowy dźwięk powietrza jaki nie taki jak w przypadku bov tylko skrzypiące powietrze nie wiem jak ten dźwięk opisać trochę mi się nie podoba ten dzwięk ) pisałem że n75 nowe z salonu ale ma około 6 miesięcy możliwe żeby tak szybko się zepsuło (po odłączeniu wtyczki n75 nie ma tych zadławień ale samochód prawie nie jedzie). Proszę o porady.

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Jezeli słychac odgłos sprężyny (ktoś określał to także jako parskanie konia) to problem ewidentnie wygląda na DV lub zaworek nim sterujący.

    Możesz spróbowac podpiąc zaworek DV bezpośrednio spod kolektora, pomijając całe to "spagetti" nad silnikiem.
    Ostatnio edytowane przez piotrdul ; 09-11-2011 o 21:56

  11. #11
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38
    Więc chyba DV bo te "spagetti" juz wywalone wcześniej.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mowa jest o tak zwanym surge, możesz śmiało zaryzykować nowy DV. Ori z ASO nie jest wielkim wydatkiem, jeżeli to nie pomoże to na 100% jest dziura
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38
    DV wymienione na nowe i nadal to samo dostaje zadławke pare razy w wybranych dla siebie obrotach. Ręce już mi opadają. Dodam że auto sporo kopci w mieście około 15 - 16 wiem ze 4x4 podnosi spalanie ale żeby tyle smalił. Więc mam pytanie możliwe żeby też sonda mogła powodować taką zadławkę?
    Ostatnio edytowane przez coolmaciej ; 10-11-2011 o 17:00

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez coolmaciej Zobacz posta
    Panowie już nie wiem co z tym samochodem przerobiłem pcv na oli catch tank i dalej błąd 17705.
    PCV to inny układ a ten błąd specyficznie oznacza spadek ciśnienia między turbiną a przepustnica ..
    Czyli gdzieś na rurach i złączkach pomiędzy wyjściem z turbiny poprzez intercooler aż do przepustnicy lub po przez nieszczelny DV ..
    Jeśli piszesz że słychać bardzo od strony pasażera to może masz nieszczelność w miejscy łączenia rury z turbo z płaską rurą idącą między kołem a silnikiem do IC
    Częsta przypadłość w 180-siątkach z danym typem mocowania w tym miejscu .
    Poczytaj ten temat .
    http://www.klubtt.pl/ogallne/8803-us...lka-pytan.html











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38
    Artur już wcześniej zmodernizowałem to łączenie chociaż wyglądało na szczelne. Coraz bardziej podejrzewam że ten dźwięk który słyszę to może być dziurka w kolektorze wydechowym ale niestety nie mam jak sprawdzić. No cóż jutro znowu biorę kompresor i sprawdzam nieszczelności dalej. Dziękuję za zainteresowanie panowie i pozdrawiam.

    ---------- Post dodany 23-11-2011 o 16:12 ---------- Poprzedni post 11-11-2011 z 14:18 ----------

    No panowie nic nie pomagało więc jeździłem dalej i dziś podczas przyspieszania wyskoczył mi migający mil. Po skanie auta wyszło mi to:
    17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)
    P1297 - 35-00 - -
    16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
    P0300 - 35-10 - - - Intermittent
    16687 - Cylinder 3: Misfire Detected
    P0303 - 35-10 - - - Intermittent

    Więc możliwe że za te szarpania może być winna cewka na 3 cylindrze. Czy ona może powodować ten błąd 17705 bo auto wszędzie szczelne sprawdzane różnymi sposobami wiele razy. Już dłuższy czas nie podobał mi się dźwięk wydobywający z okolic 3 cewki. Proszę posłuchajcie i powiedzcie co sądzicie.

Podobne wątki

  1. AUQ Prośba o ocenę logów.
    Przez gumacz100 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 20:30
  2. MK1 [8N] Prośba o ocenę logów
    Przez Offca1988 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 22:58
  3. Prośba o ocene logów BAM
    Przez killerx w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 20:35
  4. Prośba o ocenę logów, AUDI TT 180KM@~210KM
    Przez tuzio5 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 15:15
  5. Prośba o ocenę logów 180km APP
    Przez muder w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •