Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Q7 luźna dyskusja.

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Q7 luźna dyskusja.

    Wiem, że to forum TT ale jest na naszym forum wielu specjalistów marki AUDI a i niektórzy być może też posiadają Q7. Coraz bardziej dorastam do decyzji zakupu Q7 (wiosna 2012), auto używane rok ok 2007-2008. Jak nie będzie jakiegoś krachu finansowego to chciałbym się na wiosnę zaopatrzyć w taki samochód. Oczywiście TT zostaje w rodzinie więc forum nie opuszczę :P Chciałbym się zapytać jaką wersję silnikową polecacie? Może ktoś z was ma i doradzi czego unikać itd. Wiadomo, że to jest cegła i nie liczę, że to będzie wyścigówka dlatego zastanawiałem się nad wersją 3.0. W porównaniu do TT to wiadomo, że muł straszny no ale nie to jest tam priorytetem. Zapraszam do luźnej dyskusji nt Q7
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Ja przymierzajac sie do kupna mojego 8J zastanawialem sie nad zdrada TT na rzecz jakiegos SUVa (Touareg, Q7, Cayenne). Najbardziej mi pasowal VW po lifcie i z silnikiem 3.0 TDI. Jest to oprimum bo nie bali nie wiadomo jak duzo a zawirusowany juz fajnie jezdzi.Rzedowy 2.5 TDI beznadziejny (nie myslic z V-ka). Byl jeszcze 5.0 TDI, ktory byl ciezki, awaryjny (do wiekszosci napraw wyciagac trzeba silnik bo jest tak upakowamy) a 3.0 TDI po wirusie rozklada go na lopatki. Q7 z tego rocznika sa troche drozsze. Wracajac jednak do tematu polecam 3.0 TDI. Wynika to z moich obserwacji, wiekszego jednak doswiadczenia z tym silnikiem nie mam. Kolega ma Q7 z USA z silnikiem 3.6 benzynowym i mu sie posypal Nowe silniki TDI maja problem z wtryskiwaczami i sa ogolnie drozsze w obsludze i mimo wszystko chyba bardziej awaryjne. Poczytaj o tym silniku np. na forum A6.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dzięki Mari za info czyli tak jak myślałem 3.0TDI Przyznam szczerze, że Q7 najbardziej mi się podoba z SUV-ów i na innego bym się już raczej nie zdecydował. Rozważałem Cayenne ale spalanie lekko przeraża. Generalnie nie lubię kombi bo są bardzo brzydkie a takie Q7 wymiarami dużo pomieści i do tego ładnie wygląda. Rozumiem, że to jest jako ciężarówka traktowane i vat można bez problemu odliczać?
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    ... Rozumiem, że to jest jako ciężarówka traktowane i vat można bez problemu odliczać?
    nie znam sie na Pl-skich przepisach ale ja mam w DE wlasna dzialalnosc czytaj. firme ((jedno osobowa)) i TT-ke mam wlasnie na nia zarejestrowana i wszystko co z nia zwiazane moge oficjalnie legalnie odpisywac ((auto, paliwo ,naprawy, czesci , przeglady,itd)) wkoncu firmowe - myslalem iz w PL tez tak jest
    I TT

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Polskie przepisy są niestety tworzone pod urzędy a nie przedsiębiorców :/ tylko czekają aż się z czymś walniesz.
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Q7, chyba najlepsze auto ze SUVów. Mam na myśli wygląd, chciałbym mieć takiego SUVa jako drugie auto, gdybym miał więcej teraz kasy to na pewno kupiłbym jako 2 auto

  7. #7
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    a ja bym celowal w BMW X5
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Kuxik Zobacz posta
    a ja bym celowal w BMW X5
    Może to głupio zabrzmi ale nie lubię BMW. Ogólnie nie jestem fanem SUV-ów a Q7 mnie po prostu urzekło szkoda tylko, że z tą bezawaryjnością nie jest tak kolorowo :/
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    110
    Jaaqob mogę się spytać swojego szwagra o q7 bo zarządza flotą samochodową w firmie i mają tam kilka q7 i ostatnio nawet coś wspominał o nich ale nie wnikałem, jak się coś konkretnego dowiem to dam znać : ) btw mi również podoba się ten samochód ale jeszcze zastanowiłbym się nad mercedesem ml 320 : )

  10. #10
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Ja lubie BMW ale X5 mnie nie kreci, a ML to (wg. mnie oczywiscie) auto dla dziadka. Ja bym celowal w grupe VAG czyli Audi Porsche VW.

  11. #11
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Kuxik Zobacz posta
    a ja bym celowal w BMW X5

    Dokładnie a najlepiej z silnikiem 3.0d, robisz wirusa i masz 310ps i 720nm, tyle momentu w tej budzie robi przeciąg...
    Nie wiem jak z Porschawkami Cayennami jest... ale sama nazwa marki daje do myślenia o kosztach. Jeżeli Ciebie nie przerażają, to wybór można pozostawić wyłącznie Tobie bez prób pogodzenia czegokolwiek i kompromisów.

    ---------- Post dodany o 22:27 ---------- Poprzedni post z 22:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    Q7, chyba najlepsze auto ze SUVów. Mam na myśli wygląd, chciałbym mieć takiego SUVa jako drugie auto, gdybym miał więcej teraz kasy to na pewno kupiłbym jako 2 auto
    Pomimo, że polecam BMW, też z własnego przywiązania i trochę braku rozsądku chyba zostałbym przy Q7 lub Q5 w 3.0tdi

    ---------- Post dodany o 22:31 ---------- Poprzedni post z 22:27 ----------

    Mogę spróbować się czegoś dowiedzieć o 3.0TDI w Audi od swojego zaprzyjaźnionego mechanika co on o tym uważa, jak z eksloatacją ale powie to samo co ja - jak diesel to tylko w BMW, jak BMW to tylko 2.0 lub 3.0, żadnego 2.5!
    Ale znając życie na Q7 będzie mnie stać jak sprzedam TTRS i TTR bo wszystkie środki zbędne na następne kilka lat poszły w TTR, nie wyobrażam sobie trzymać tylu drogich aut.. nie ma co ja po prostu realizuję swoje marzenie

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Michał, TT mam, wsadzi się BT, dopieści w środku na zewnątrz i będzie cacuszko ale zaczyna mi brakować czegoś pojemniejszego gdzie swobodnie będą siedzieć 4 osoby. A6 jakoś tak "wieje nudą" a Q7 ma coś w sobie niemniej staram się podchodzić też zdroworozsądkowo. Koszty kosztami ale fajnie by było ładować nie tylko w auto :/
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #13
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    W sietle przepisów z którymi sam się borykałem odliczanie vatu jest nie zależne już czy masz wbite w dowód "ciężarowy" dziś oprócz tego w dowodzie musisz mieć pieczątke z napisem VAT np "4" - z takim ja miałem do czynienia abym mógł w pełni odpisywać.
    Wtedy auto musi przejść Vatowskie badanie technicznie i spełnia normy takiego auta vat. Norm jest dużo... a jedna z nich jest taka, że długość załadunku ma wynosić 2/3 długość kabiny.
    Co za tym idzie z suva nie odliczysz pełnego vatu
    Być może da się zakwalifikować w inny vat i wtedy jakoś przejdzie ale szczerze...bardzo wątpie. Poszperaj w internecie o normach vat.
    MARUDA

  14. #14
    Awatar Chrisman
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wlkp.
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    CondorGrey
    Posty
    114
    Odnosnie vat'u suvy nie spelniaja w zaden sposob obecnych wymogow, a mianowicie tak jak napisales, czyli pieczatka w dowodzie "VAT i tutaj numerek roznie bo 1, 4 zalezy chyba od wydzialu komunikacji" ale badanie techniczne przejdziesz tylko wtedy gdy "przestrzen bagazowa jest dluzsza od przestrzeni osobowej, mierzone przy podlodze" do tego obie przestrzenie musza byc na stale oddzielone od siebie stałą przegrodą, czytaj. sciana, ew. kratka, co jest niemozliwe, bo kratka z reguly jest za tylna kanapa co eliminuje spelnienie powyzszego warunku, natomiast jesli chodzi o podatek dochodowy i odpisywanie wydatkow w ciężar kosztow to owszem, wszystko odliczasz.
    Ale odnosnie vatu nie odliczysz jedynie vatu od zakupu w/w auta oraz od paliwa, natomiast wszystko pozostale wydatki tj. oleje, przeglady, czesci itd itp odpisujesz vat oraz dajesz w koszty podatkowe.
    AUDI TT 2.0 TFSI S-line '07

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Chrisman Zobacz posta
    Odnosnie vat'u suvy nie spelniaja w zaden sposob obecnych wymogow, a mianowicie tak jak napisales, czyli pieczatka w dowodzie "VAT i tutaj numerek roznie bo 1, 4 zalezy chyba od wydzialu komunikacji" ale badanie techniczne przejdziesz tylko wtedy gdy "przestrzen bagazowa jest dluzsza od przestrzeni osobowej, mierzone przy podlodze" do tego obie przestrzenie musza byc na stale oddzielone od siebie stałą przegrodą, czytaj. sciana, ew. kratka, co jest niemozliwe, bo kratka z reguly jest za tylna kanapa co eliminuje spelnienie powyzszego warunku, natomiast jesli chodzi o podatek dochodowy i odpisywanie wydatkow w ciężar kosztow to owszem, wszystko odliczasz.
    Ale odnosnie vatu nie odliczysz jedynie vatu od zakupu w/w auta oraz od paliwa, natomiast wszystko pozostale wydatki tj. oleje, przeglady, czesci itd itp odpisujesz vat oraz dajesz w koszty podatkowe.
    Z dochodówką to wiedziałem natomiast co do vatu od paliwa nie. Dzięki za odpowiedź
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Big Brake - dyskusja
    Przez PawelM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 07-03-2022, 07:40
  2. Luźna pokrywa silnika 2.0 tfsi
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 08:46
  3. Luźna dyskusja nt TTRS i 3.2
    Przez ZUCZEK w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 14:15
  4. Luźna dyskusja o producentach aut i nie tylko...
    Przez Mari w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 22:05
  5. Wyj?tkowe TT? Dyskusja
    Przez migdał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •