Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Piszczące uszczelki drzwi/szyb

  1. #1
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837

    Piszczące uszczelki drzwi/szyb

    Przy tym natężeniu słońca wystąpił problem z piszczącymi uszczelkami szyb,uzyłem juz kilka środków do uszczelek ,ale to nie załatwiło sprawy.Zna ktoś pewny środek do uszczelek itp. albo jakiś inny sposób?Do tego szyba od strony kierowcy przy końcowej fazie zamykania/otwierania "strzela"

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Mam to samo też od strony kierowcy tylko że przy zamykaniu. Zamknie sie ok w 80% i tak coś pyknie "strzeli" nic nie zatrzymuje sie tylko sie zamyka.

  3. #3
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jeżeli chodzi o strzelanie to serwis odrazu mówi wymiana mechanizmu a nawet tam nie zaglądają

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Mi strzela sporadycznie a wymienię jak szyba nie będzie działała a jak czasami postrzela to sie mówi trudno. Bo pewnie nowy mechanizm z 1tys kosztuje

  5. #5
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    1) "Strzelanie" przy zamykaniu - Też mi strzela. To jedna z tzw. "normalnych" przypadłości TTki. Faktycznie to jest rozluzowanie sie podnośnika szyby i trzeba go raczej wymienić żeby temu strzelaniu zaradzić. Ja próbowałem go smarowac ale pomogło tylko na chwile, dopóki smar nie spłynął na dół

    2) Piszczenie - to piszczy taki element gumopodobny o który osiera sie szyba, ale który jest POZIOMO wewnątrz tapicerki drzwiiowej. To nie są te poziome uszczelki do których jest łatwy dostęp do ich przesmarowania. Ale do tamtego poziomego paska tez mozna sie dostac jak całkowicie otworzysz szybe (na dół) i wsadzic głęboko palec (o ile masz odpowiednio cienki ). Jak dasz rade wsadzic, to owiń palec jakaś nawilżoną szmatką czymś do czyszczenia szyb (np. Mr Muscle) i przeczysc tą uszczelke. Zobaczysz ile na niej brudu siedzi i to własnie ten brud powoduje skrzypienie.

    PS: Jak nie dasz rady od góry palcem , to pozostaje zdejmowanie boczka i wtedy masz pełen dostęp do tej uszczelki.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Dziękuje Pająk,trzeba będzie się zabrać do roboty i chyba pozostaje rozebranie boczka drzwi bo nie wyobrażam sobie żeby tam palec wcisnąć

  7. #7
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    Dziękuje Pająk,trzeba będzie się zabrać do roboty i chyba pozostaje rozebranie boczka drzwi bo nie wyobrażam sobie żeby tam palec wcisnąć
    Ja jestem niedużym człowiekiem :P wiec i palce mam male i cienkie ale to nawet lepiej jak zdejmiesz boczek, bo przesmarowac tej uszczelki silikonem pewnie nie zaszkodzi, a i wyczyścic lepiej można
    Pozdrawiam!
    Pajak

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moze silikon to nie najlepsza substancja do smarowania ....Bedzie papral szybe zanim wyschnie a po wyschnieciu nie pomaga za bardzo tracym o siebie czesciom.....


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    racja. no w kazdym razie na pewno trzeba zaczac od wyczyszczenia porzadnie tej gumki
    Pozdrawiam!
    Pajak

  10. #10
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Ja już mam po kłopocie!
    Pisk polega nie na gumkach,uszczelkach.Są dwie prowadnice.Należy je porządnie przesmarować,one tak piszczą.10 min. roboty na jedne drzwi.

  11. #11
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    Ja już mam po kłopocie!
    Pisk polega nie na gumkach,uszczelkach.Są dwie prowadnice.Należy je porządnie przesmarować,one tak piszczą.10 min. roboty na jedne drzwi.
    To mam prosbe - postaraj sie jakos opisac te prowadnice, tzn. które to są? Czlowiek sie uczy cale zycie, a ja lubie wiedziec gdzie w razie czego posmarowac Choc mi do tej pory pomagalo czyszczenie gumek....
    Pozdrawiam!
    Pajak

  12. #12
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Pająk jak tylko rozbierzesz drzwi będziesz wiedział które to prowadnice bo są tylko dwie.Jedna jest ustawiona pionowo a druga ukośnie.Opuszczając szybe na dół widać szybe wraz ze swoimi uchwytami które jezdżą po tych prowadnicach.Ważne tylko to aby prowadnice posmarować po obu stronach,zarówno po tej od strony tapicerki jak i od strony zewnętrznej drzwi.

  13. #13
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    spox, rozbieralem juz drzwi pare razy i teraz wiem ktore miales na mysli
    Pozdrawiam!
    Pajak

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Lubin
    Posty
    1
    Witam (jestem tu nowy-pierwszy wpis). Dziękuję za instrukcje dotyczące problemu piszczenia szyby i dotyczące rozebrania obudowy drzwi.
    Proszę o informację jakim preparatem posmarować prowadnice i w jakim sklepie można go kupić. Motoryzacyjny? Typu Castorama? .
    Kupiłem White Grase Lithium firmy Cycle (niby specjalny do tego środek) i kompletnie nic nie pomogło. 25 zł w plecy Dalej piszczą te myszki.

  15. #15
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    generalna zasada jaką ja stosuję, to taka, że to elementów wykonanych z gumy stosuję preparat silikonowy do uszczelek (taki jak sie stosuje w zimie żeby nie przymarzały), natomiast do elementów wykonanych materiałów twardych (metal, plastik) stosuję smar stały (tutaj obojętnie jaki, byle nie grafitowy). i ważne jest żeby on był własnie w stanie jak najbardziej stałym, bo inaczej szybko spływa z miejsca akcji i tyle go widać
    Pozdrawiam!
    Pajak

Podobne wątki

  1. Uszczelki szyb TT 8N
    Przez jasiel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2024, 14:18
  2. MK1 [8N] Uszczelki szyb
    Przez Lukasz.Kow w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 09:21
  3. przymarzanie szyb nie domykajace się drzwi
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 21:57
  4. Uszczelki Drzwi
    Przez RoGaS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 17:23
  5. Poszukiwane uszczelki drzwi.
    Przez nevergrounded w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •