Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Prośba o interpretację logów :)

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Mikołów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    21

    Prośba o interpretację logów :)

    Witam, po długiej walce z moją TT doprowadziłem ją do w końcu do takiego stanu że można pokazać logi ,
    nie znam się za bardzo na tym, dlatego komentowanie wolę pozostawić fachowcom
    Ostatnio edytowane przez tkds ; 22-10-2011 o 20:05

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Jeszcze przydalo by sie abys poczytal dokladnie jak sie robi prawidlowe logi, bo jesli nawek ktos chcialby ci pomoc to i tak po tych skrawkach za duzo nie zobaczy
    Loguj osobno kazdy blok albo maksymalnie dwa na raz.
    Widac, ze prawdopodobnie auto jest po lekkim programie, N75 wysterowany wysoko, mozliwa nieszczelnosc za turbo.
    Tak jak pisalem zrob porządne logi wtedy sie zobaczy

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Mikołów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    21
    No faktycznie trochę pochrzaniłem te logi , postaram się wrzucić coś do porządku w przyszłym tygodniu, bo na razie choroba nie pozwala przejechać się TT-ką a co dopiero robić logi, dzięki za radę. Pozdrawiam

    ---------- Post dodany 22-10-2011 o 19:02 ---------- Poprzedni post 15-10-2011 z 15:22 ----------

    Posłuchałem rady kolegi matikte i zrobiłem wszytko jeszcze raz od początku, mam nadzieję że teraz będzie wszytko dobrze

    Log (0 - 031)
    Log (1 - 002)
    Log (2 - 11
    Log (3 - 115)
    Log (4 - 001)
    Log (5 - 020)

    wskazania z bloku 032

    9.0% i -0,8%

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Przplywaka i sonda ok, jednakże pozno osiagane cisnienie zadane i lekkie wahania oraz wskazania z bloku 032 wskazuja na jakas nieszczelnosc. Standardowo do przejzenia przewodu cisnienia i podcisnienia.
    Auto jest po lekkim programie :>

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Turbo późno wstaje, pow. 3500 osiąga zadane dołdowanie i jest dośc bogato na niskich obrotach (przy tym poprawka 9.0% na wzbogacenie). Ja bym sprawdził nieszczelności za turbo jak już sugerował matikte.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Mikołów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    21
    Dzięki bardzo za rady, sprawdzę tą nieszczelność, martwi mnie trochę to że auto jest po programie, będę musiał to gdzieś zawieść sprawdzić, bo nie wiadomo kto tam grzebał

  7. #7
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez tkds Zobacz posta
    Dzięki bardzo za rady, sprawdzę tą nieszczelność, martwi mnie trochę to że auto jest po programie, będę musiał to gdzieś zawieść sprawdzić, bo nie wiadomo kto tam grzebał
    Ale jak ?? czym tu sie martwisz?? Ciesz sie, ze ktos wirusa wrzucil przynajmniej zaoszczedzisz ;p
    Po logach nie wynika nic niedobrego, program jest "lekki" wiec bez obaw.
    Jedynym malym zaststrzezeniem sa lekko cofniete zaplony. Proponuje wymienic swiece bo pewnie nie byly wymieniane i szukaj nieszczelnosci

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Mikołów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    21
    Tak więc, długo mnie nie było ale za to mam wszystkie nieszczelności opanowane, wszystko zrobiłem zgodnie z wskazówkami na forum, jednak autko dalej nie jedzie , podejrzewałem zawór N75, więc go przeczyściłem sporą dawka WD-40, pomogło na parę dni, dzisiaj auto zachowuje się jakby nie było turbiny, wrzucam jeszcze raz logi chcę mieć pewność że N75 jest do wymiany, za bardzo nie potrafię tego poczytać po logach także czekam na opinie fachowców, oczywiście nie wykluczam innej usterki

    Log (0 - 11
    Log (1 - 020)
    Log (2 - 031)
    Log (3 - 002)
    Log (4 - 115)

    Blok 032 3,6% i 0,8%

  9. #9
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Albo gdzies jest wielka dziura za turbo, ktorej wciaz nie znalazles albo N75 do wymiany bo wysterowany bardzo wysoko pod 95% chociaz kiedy turbo nie osiaga zadanego powinien byc wysterowany na max.
    Najpierw sprawdz szczelnosc za turbo bo to nic nie kosztuje

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Mikołów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    21
    Wiesz co robi mi się takie coś, jak sprawdzam szczelność w układzie to zawsze dzieje się następująca rzecz, powoli napełniam układ ciśnieniem, w rurach słychać bardzo głośny syk ulatującego powietrza, jednak dźwięk ten jest nieco zagłuszony, tak jakby wszystko działo się wewnątrz układu, po przekroczeniu pewnej wartości ciśnienia nagle słychać dźwięk zamykającego się jakiegoś zaworku czy nie zaworku, mniejsza z tym słychać wyraźnie że coś wewnątrz układu się zamyka, jak się to coś zamknie to nagle w układzie panuje cisza, ciśnienie jest utrzymywane, powietrze nigdzie nie syczy, wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku. Jeżeli po tym zdarzeniu chciałbym od razu powtórzyć sprawdzanie układu pod ciśnieniem, to wszystko jest jak w najlepszym porządku, to syczenie które opisywałem wcześniej nie występuje już. Mi to wygląda na jakiś zaworek zwrotny, ale nie orientuje się jeszcze tak dobrze w tym całym układzie podciśnienia, stawiałbym na ten zaworek w systemie odpowietrzania skrzyni korbowej, nie wiem czy dobrze mówię ale znajduje się od jak idzie wężyk na środku kolektora ssącego (od spodu) do tego trójnika i w tym trójniku jest taki zaworek zwrotny, nie wiem czy dość jasno to opisałem o co mi chodzi , czekam na jakieś propozycję, dziękuje za zainteresowanie problemem. Pozdrawiam

  11. #11
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Na moje masz nieszczelnosc w dolocie jakas mega badz tez turbo siada (wątpie).
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 16:55

Podobne wątki

  1. Prośba o interpretacje logów
    Przez xmariusz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 19:55
  2. Prośba o interpretację logów
    Przez irekls w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 21:08
  3. Prośba o interpretację logów
    Przez Lupin w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 20:32
  4. Prośba o interpretację logów
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 06:28
  5. Prośba o interpretacje logów 180 KM Ośka
    Przez dejivid1111 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 04:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •