Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 49

WÄ…tek: Kolorowy FIS w MK1

  1. #31

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Ja wiem kto ma fajny warsztacik i nudzi sie nocami 😎.

  2. #32
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    SkÄ…d
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Wygląda spoko, ale w mojej ocenie za dużo ''rzeźby'' i PLN, by się w to pakować. Za kwotę gratów i montażu wolę zrobić STAGE 1 i cieszyć się mocą;P

  3. #33
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    SkÄ…d
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Ciekawe ilu użytkowników TT było by skłonnych kupić licznik Digital. Myślę że przy odpowiedniej ilości chętnych szło by załatwić zamiennik ... Oczywiście z opcją skopiowania wszystkich naszych danych z obecnego... Dla wielu aut i to wcale nie super popularnych jest to już możliwe

  4. #34
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    SkÄ…d
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Wrzucam filmik, by pokazać jak wygląda taka ''rzeźba" wewnątrz licznika.
    https://www.youtube.com/watch?v=VzPTJlYjBy4

  5. #35
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Ciekawe ilu użytkowników TT było by skłonnych kupić licznik Digital. Myślę że przy odpowiedniej ilości chętnych szło by załatwić zamiennik ... Oczywiście z opcją skopiowania wszystkich naszych danych z obecnego... Dla wielu aut i to wcale nie super popularnych jest to już możliwe
    O czym mówisz? Cały licznik digital?
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #36
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    SkÄ…d
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Tak. Działa to w następujący sposób. Na początek zgrywanie są nawet przez laika dane z ori licznika. W niektórych modelach kości są wpisane i wtedy przekłada się tylko kość. Potem masz licznik z wszystkimi starymi danymi jak przebieg immo itp. A na sam licznik już wkładasz co w danej chwili potrzebujesz... np navi a predkosciomierz i obrotomierz robi sie malutki Chińczycy robią zamieniki do kilkudziesięciu aut. W golfie od 6 w górę... nie było by problemem aby przy zamówieniu odpowiedniej liczby szt.producentem był KlubTT.pl) już nie jeden Brand tak był załatwiany... oni chcą tylko sprzedawać... niewiele firm szanuję swoje logo

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    O czym mówisz? Cały licznik digital?
    Trzecie zdjęcie powinno Cię zainteresować











  7. #37
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Tak. Działa to w następujący sposób. Na początek zgrywanie są nawet przez laika dane z ori licznika. W niektórych modelach kości są wpisane i wtedy przekłada się tylko kość. Potem masz licznik z wszystkimi starymi danymi jak przebieg immo itp. A na sam licznik już wkładasz co w danej chwili potrzebujesz... np navi a predkosciomierz i obrotomierz robi sie malutki Chińczycy robią zamieniki do kilkudziesięciu aut. W golfie od 6 w górę... nie było by problemem aby przy zamówieniu odpowiedniej liczby szt.producentem był KlubTT.pl) już nie jeden Brand tak był załatwiany... oni chcą tylko sprzedawać... niewiele firm szanuję swoje logo

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    Trzecie zdjęcie powinno Cię zainteresować










    Bajki opowiadasz Konia z rzędem kto zrobi digital do TT MK1 żeby wszystko w aucie działało...m.in. wiatraki chłodnicy i klimatyzacja.

    Jak dla mnie to czysta abstrakcja, a już szczególnie jeśli chodzi o współpracę z chińczykami.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #38

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Nie wiem czy nastąpiło jakieś przekłamanie czy ktoś niezrozumiał tego co czyta ale przekładanie kości immo ??? przecież to nawet modelowo jest różne, zapisane w różnych miejscach i szyfrowane.
    Zgodze się na przekładanie elementów na nową płytę ale przegrywanie zawartości jest na tyle skomplikowaną operacją że szczerze nie wierze w takie cudeńka. nie mówiąc że większość nowych wsadów jest zabezpieczona szyfrowaniem
    np w ARMach. No takich cudów tom jeszcze nie widział ale może kolega dysponuje wiedzą wykraczającą poza moją. Ja czytam i niewierzem

  9. #39
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Kur-Czak Zobacz posta
    Wygląda spoko, ale w mojej ocenie za dużo ''rzeźby'' i PLN, by się w to pakować. Za kwotę gratów i montażu wolę zrobić STAGE 1 i cieszyć się mocą;P
    To skoro 200€+montaż to dużo, to na pewno na "digital" będzie mega dużo chętnych, już się biją o nie...ceny na takie liczniki na Ali zaczynają się od 2900 PLN do jakiejś niszowej Toyoty...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  10. #40

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Jerry ale i magistrala can musi być zgodna a zczytanie immo i pakowanie do nowego układu - czyli przeróbka na nowy chip, przecież to nawet zmienia się układ programowania, chyba nie myślisz że tam siedzi hc ?
    Każdy samochód wymagałby osobnej procedury adaptacji. rozumiem interpretacje z czujników do nowego komputerka/licznika ale to połowa rzeczy zniknie lub nie będzie działać. Nawet sygnał z czujników typu wskazanie paliwa, gdzie nie dość
    że jest czasem odwrotna rezystancja to jeszcze różna do różnych modeli.

  11. #41
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    SkÄ…d
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Nie odbierzcie mojej wypowiedzi jako fana Chinczyków ale pomijając ustrój i podejście do "jednostki" itp. To ten kto żyje w przeświadczeniu że wszystko made in china to jest do ... jest w błędzie. Tam trzeba być i trzeba zobaczyć jak to co my projektujemy rok oni robią w tydzień. To co my myślimy w ramach gdyby to było tak to by było zaje... to oni już dawno zrobili... przynajmniej w dziedzinie oświetlenia widziałem kilka lat temu rzeczy których u nas do teraz nawet nie ma z importu gdyz nikt nie pomyślał że coś takiego może już być... to jakiej jakości produkt do nas trafia i jak je potem odbieramy jest tylko nasza winą bo patrzymy w Większości przez pryzmat ceny a ze względu na przeogromną konkurencję
    Się do tego dostosowują i nie kopiuja tylko naszych produktów ale gdy sąsiad z za rogu wymyśli coś fajnego i zaczyna mu to iść to on już jutro ma to samo tylko taniej...
    Dam przykład z dziedziny oświetlenia... każdy z Was wie jak wygląda panel led na suficie. Juz 4 lata temu widziakem tam panele nie polaczone w jakis centralny system sterowania .. kazdy działał solo którym można było zaprogramować poziom natężenia nad biurkiem na wysokości wzroku zgodnie z obowiązującą normą i od tego momentu on sam mierzył to co dzieje się wokół niego aby utrzymać zadany poziom więc gdy słońce zajdzie sam się rozjaśni gdy ktoś obok przy biurku usiądzie i włączy się jego oświetlenie
    To siÄ™ o
    Przyciemni o tyle ile trafi światła więcej od sąsiada A gdy przez jakiś okres nie ma pod nim ruchu to się wyłączy uznając że nie ma Cię w robocie. Mógłbym tak opowiadać godzinami o tym jak to o czym my myślimy jako czymś niemożliwym to tam już dawno to jest A u nas tego nie ma bo za sprowadzenie tego produktu do nas jest odpowiedzialna osoba która patrzy i nie wie co widzi bo tego jeszcze nie ma
    Postaram się odszukać film jak w ciągu kilku minut gość "grajacy" rolę klienta rozpakowuje licznik, przegrywa dane z licznika do licznika bezpośrednio w aucie i podpina zamiennik i wszystko działa... W firmie mojego przyjaciela "Lars Auraton" produkowaliśmy urządzenie gdzie trzeba było włożyć w płytkę kilka elementów przewlekanych lutowanych "falą" bo nie można było z jakiś powodów położyć ich na lini smd. Strasznie dużo czasu schodziło ludziom na obcinaniu nóżek i ich zaginaniu w odpowiednim miejscu... tego były tysiące sztuk. Chińczycy w 2 miesiące od zera zaprojektowali i wyprodukowali proste maszyny które wyciągnęły Elementy z papierowej taśmy zaginęły nóżki i uciekły na odpowiednią długość po czterech tygodniach transportu morskiego dotarły do nas A na urzędzie celnym spędziły 3 miesiące bo musieli dodatkowo wykonać pełną dokumentację techniczną do czego służy i jak działa bo panowie celnicy nie wiedzieli co to jest. Faktem jest że wyglądały jakby Zenek tokaż z Januszem spawaczem zrobili mikser z pralki ale to działało!

    Ten filmik nagrałem w Hong Kongu na targach 3 lata temu...
    https://youtu.be/kYsaynl1kTU

    Z takich taśm miała być zrobiona elewacja salonu AMG w Gdańsku... pod sam koniec Niemcy się z tego wycofali i stanęło na mono kolorze jak w Tokio. Ten w Gdańsku jest drugim wybudowanym na świecie salonem AMG przy którym miałem swój udział... klubowicze z trójmiasta wiedzą o czym mówię
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 20-10-2020 o 09:23

  12. #42
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    SkÄ…d
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Z tego co się orientuję, to nie przegrywa się żadnych wsadów ani nie przylutowuje się procesorów. Licznik digital jest nakładką na płytę fabrycznego licznika. Wrzucam link z montażem takiego bajeru w VW Golf 7. https://www.youtube.com/watch?v=0dW_3zDzQR8

  13. #43

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Nie chce się mądrzyć ale wy chyba nie ogarniacie co pokazujecie i myślicie z kolegą Larsem o ile chodzi o ten film?
    Oczywiście zauważyłeś fakt że golf 7 jak i a3 od 2012 występuje z tzw virtualkokpit jak i "analogowymi zegarami" a więc to nic innego jak wstawienie lepszej wersji ori zegarów - bo są produkowane w 2 wersjach do jednego samochodu i ich adaptacja.
    A dyskusja sie toczyła o kolorowym fisie/liczniku w MK1. Pokazany film na zasadzie adaptacji czerwonych zegarów z mk2 z tt po 2008 czy ttsa z białym fisem . Tak to się da i zegary są tych samych wymiarów i pinologia. Ale chyba nie myślicie że do mk1 wystarczy kupić virtual kokpit od ttki 8s i chińczyk je zaadoptuje do mk1 ??? Zgupiałem od tej dyskusji i nie wiem o co chodzi.

  14. #44
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Annubis Zobacz posta
    Jerry ale i magistrala can musi być zgodna a zczytanie immo i pakowanie do nowego układu - czyli przeróbka na nowy chip, przecież to nawet zmienia się układ programowania, chyba nie myślisz że tam siedzi hc ?
    Każdy samochód wymagałby osobnej procedury adaptacji. rozumiem interpretacje z czujników do nowego komputerka/licznika ale to połowa rzeczy zniknie lub nie będzie działać. Nawet sygnał z czujników typu wskazanie paliwa, gdzie nie dość
    że jest czasem odwrotna rezystancja to jeszcze różna do różnych modeli.
    Zgadzam siÄ™.

    Pomijając wszystko, nadal nie wierzę że ktokolwiek kupi taki licznik za połowę ceny obecnie poszukiwanych MK1 (do 10k z gazem), widząc ile osób tylko pyta a ile osób faktycznie się decyduje na regenerację licznika po zapoznaniu się z cenami
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 20-10-2020 o 18:50
    Te Terrere Terrere terererererere …

  15. #45
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    SkÄ…d
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Też wydaje mi się, że jest to raczej nierealne do zrobienia w TT 8N, które nie wychodziło z wirtualnym kokpitem (w tamtych latach nikt o takich cudach nie śnił). Film wrzuciłem, by pokazać jak taką zmianę można zrobić w nowszych autach. przykładowo w Golfie 7. W żadnym wypadku nie podważam tutaj wiedzy Jerry'ego i Annubis'a.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •