Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Wątek: Kolorowy FIS w MK1

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Kolorowy FIS w MK1

    Witam

    Jakiś czas temu na moim ślicznym wyświetlaczu (duży FIS) pojawiła się pozioma linia. No cóż typowa przypadłość w TT. Dzisiaj "samo się naprawiło" bo ta jedna linia się pokazała i jest ok. Coś gdzieś nie łączy więc pewnie za jakiś nieokreślony czas się popsuje nvm nawiązując do tematu. Czy da się do MK1 wstawić kolorowy wyświetlacz z nowszych Audi? Mam świadomość, że będzie się wyświetlać to samo ale może jakoś fajniej? Może ktoś z was się tym interesował i ma jakieś doświadczenie w tej materii

    Pozdrawiam
    Jaaqob
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Podstawowa różnica prócz Fis to jeszcze oprogramowanie zegarów, zapewne się da, bo w tych czasach wszystko się da, pytanie jakimi środkami??
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    no ale jesli z tego nic nie bedzie nowego innego to poco to zmieniac .... chyba ze Jaaqob nie Wiesz co z kasiora robic to chetnie podam nr. konta... hi hi
    I TT

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    no ale jesli z tego nic nie bedzie nowego innego to poco to zmieniac .... chyba ze Jaaqob nie Wiesz co z kasiora robic to chetnie podam nr. konta... hi hi
    hehehe bida w kraju wiec nie ma co :P a pomyślałem o tym, że jeśli przyszłoby mi wymienić wyświetlacz to ten kolorowy zapewne jest niewiele droższy lub w podobnej cenie stąd pytanie może by warto się pokusić.

    ---------- Post dodany o 23:50 ---------- Poprzedni post z 23:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Podstawowa różnica prócz Fis to jeszcze oprogramowanie zegarów, zapewne się da, bo w tych czasach wszystko się da, pytanie jakimi środkami??
    No właśnie ale mi nie chodzi o pozostaniu przy obecnym oprogramowaniu po prostu inny wyświetlacz. Jeśli już by była taka konieczność wymiany oczywiście
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To jak sobie to wyobrażasz, to tak samo jak włożyć wieksze turbo do twojego motoru bez modyfikacji i strojenia, jest sens??

    ---------- Post dodany o 00:30 ---------- Poprzedni post z 00:26 ----------

    Acha już wiem po co ci ten kolorowy wyświetlacz pewnie chciał byś na nim oglądać te swoje Rosjanki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    To jak sobie to wyobrażasz, to tak samo jak włożyć wieksze turbo do twojego motoru bez modyfikacji i strojenia, jest sens??

    ---------- Post dodany o 00:30 ---------- Poprzedni post z 00:26 ----------

    Acha już wiem po co ci ten kolorowy wyświetlacz pewnie chciał byś na nim oglądać te swoje Rosjanki
    Widzę, że nie do końca rozumiesz moją idee :P On ma działać tak samo ale świecić w innych domyślnych barwach dla kolorowego FIS-a. Czy tak się da bez modyfikacji tego jeszcze nie wiem ale się dowiem :P a FIS jest za mały na Rosjanki wole je już na fotelu pasażera
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Taki wyświetlacz jak jest aktualnie w Twoim aucie łączy się elektrycznie z płytą licznika za pomocą ponad 50 małych ścieżek , głęboko wątpię aby w nowszym wyświetlaczu ich kolejność, liczba i przeznaczenia były takie same .
    To to pociąga za sobą konieczność szczegółowiej wiedzy odnośnie funkcji każdej ścieżki na płycie i nowym wyświetlaczu .
    Poza tym poprzez inna rozdzielczość wyświetlaczy zapewne też idzie odpowiedni do wyświetlacza zbiór sygnałów który nie koniecznie będzie wyglądał na nowszym wyświetlaczu tak jaj to wygląda we właściwym dla niego liczniku .

    Czarno widzę zrealizowanie tego pomysłu w praktyce









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Malbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    99
    Kolor
    black-coal
    Posty
    139
    ja bym to porównał tak że chciałbyś włożyć ekran od kolorowego telewizora podłączając do niego stary magnetron od czarno-białego..
    chyba że masz pojęcie o tym co mówi Arttur

  9. #9
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Ja ostatnio wiozłem w moim TT plazme 50cali (bez pudła)
    Miałem kolorwy fis na tylne fotele i bagażnik.
    Pimp my ride na maksa.
    MARUDA

  10. #10
    Awatar patrykus007
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    BlackPearl
    Posty
    296
    Limbo haha taki kolorowy fis to chyba duzy koszt,chce Ci sie w to bawic Jaaqob...? Ja bym na sile nie odmladzal auta..i tak niedlugo wszyscy przybijemy na nasze strzaly zolte tablice
    ____/ \____
    ___(__\=OOOO=/__)___
    ___[_]..........[_]___

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mam prośbę o niezaśmiecanie wątku zbędnymi komentarzami. Jeśli ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem to jest to jego problem. Wyraźnie napisałem, że chodzi mi o sytuację kiedy przyszłoby mi wymienić całkowicie wyświetlacz z powodu jego usterki. Technicznie te wyświetlacze to nie jest taka przepaść o jakiej mówicie:



    Będę bardzo wdzięczny za nie udzielanie się w tym temacie jeśli nie ma się za wiele do powiedzenia. Dziękuje za uwagę.
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Widzę, że nie do końca rozumiesz moją idee :P On ma działać tak samo ale świecić w innych domyślnych barwach dla kolorowego FIS-a. Czy tak się da bez modyfikacji tego jeszcze nie wiem ale się dowiem :P a FIS jest za mały na Rosjanki wole je już na fotelu pasażera
    Doskonale rozumiem co chcesz osiągnąć, lecz nie potrafiłem tego wytłumaczyć tak jak Artur
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    rozumiem idee, pt. i tak wymieniam i rozbieram, wiec czy mozna przy okazji zainwestowac w mod polegajacy na wymianie na nowszy wyswietlacz - wychodzi na to, ze raczej karkolomne zadanie,
    ale dla pewnosci zadzwonilbym w 2-3 miejsca, gdzie wymieniaja/naprawiaja zegary i wyswietlacze od TT i zapytal, czy ktos ci to ogarnie - zerknij w szukajce tematy o naprawie licznikow bylo tam kilka sprawdzonych adresow

    "Love Them BOTH" - M.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jaqoob zadzwoń do Animex w Stadgardzie Szczecińskim gość ogarnia temat profi więc wszystko ci wytłumaczy może się podejmie takiego przeszczepu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Na razie FIS działa idealnie dlatego nic z nim nie będę robił. Chwilowy brak jednej linii dał mi do myślenia, że niedługo może paść stąd pytanie o taki mod
    I don't have dreams, I have goals.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •