Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Cewki

  1. #1
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186

    Cewki

    Podpiąłem dzisiaj vag'a bo było czuć nierówłną pracę silnika, szczególnie teraz rano gdzie temperatury są już bliskie 0, wypluło sporadyczne Missfire na 1 i 4 cylindrze. Świece mają przelatane ~5k km, dedykowane NGK.
    Autko zimuje w garażu, więc raz na jakiś czas go odpalam, w zimie 2 razy były lekkie problemy z rozruchem, tak jakby nie było iskry na 1 i 4 cylindrze, wyjąłem jedną cewkę (pierwszą z lewej) i silnik zachowywał się dokładnie tak samo jak była w środku. Podchodziłem tak z 5 razy i w końcu zaskoczył, później już nie było takich objawów.

    Czy to definitywnie świadczy o kończących się cewkach?
    Co jeszcze przeglądnąć przed zakupem nowych? Nie licząc świec i przewodów wn.
    No i jakie cewki kupić? Podobno ori bosh'owskie zbyt dobrej opinii nie mają. Febi, Bremi? Najlepiej jakby nie były zbyt drogie a spełniały dobrze swoją rolę.

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przejrzyj dokładnie instalacje cewek możliwe że któryś kabelek się złamał, jeżeli są ok to szukaj nowych cewek, ja użytkuje Bremi od dwóch lat i nie ma z nimi problemów, a auto posiada modyfikacje map zapłonu gdzie często zdarza się że słabe cewki padają szybko
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    sprawdź w serwisie audi, bo od od lutego jest akcja na wymianę właśnie cewek. telefonicznie po nr Vin dowiesz się czy to dotyczy Twojego samochodu, a potem już w serwisie sprawdzą czy wcześniej cewki już nie były wymieniane. Mnie wymienili dwie z sześciu

  4. #4
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Cytat Zamieszczone przez wyjec Zobacz posta
    sprawdź w serwisie audi, bo od od lutego jest akcja na wymianę właśnie cewek. telefonicznie po nr Vin dowiesz się czy to dotyczy Twojego samochodu, a potem już w serwisie sprawdzą czy wcześniej cewki już nie były wymieniane. Mnie wymienili dwie z sześciu
    Czy takie akcje dotyczą samochodów kupionych tylko w polskim salonie?

  5. #5
    Awatar Piciu
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Swarzędz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Arrow Grey
    Posty
    97
    Cytat Zamieszczone przez zombek23 Zobacz posta
    Czy takie akcje dotyczą samochodów kupionych tylko w polskim salonie?
    Nie. To coś w rodzaju dobrej woli producenta. Ale nie wszystkich ta akcja dotyczy - mnie na przykład nie :P Po VIN-ie można to sprawdzić.
    Pozdro!
    Piciu

  6. #6
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Nie. To coś w rodzaju dobrej woli producenta. Ale nie wszystkich ta akcja dotyczy - mnie na przykład nie :P Po VIN-ie można to sprawdzić.
    Pozdro!
    Piciu
    ze po VIN to właśnie się domyślałem i skojarzyłem z jakichś innych tematów, ale o kraj pochodzenia wolałem się upewnić przed usłyszeniem "panie, nie dość że masz stary samochód, jeszcze sprowadzony, to chcesz się załapać na akcje serwisową?" Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Co do akcji serwisowej, nawet jeżeli po vinie wychodzi że można pojechać na wymianę, to gdy mamy cewki Hitachi to nawet jeżeli są uwalone to ich nie wymienią za darmo bo te cewki nie mają wady fabrycznej. Generalnie w skrócie, na przykładzie cewek Bosh - jeżeli mieliśmy cewki bosh'a i wymieniliśmy je na bosh'a to akcja serwisowa nas objmuje; jeżeli mieliśmy bosh'a i wymieniliśmy np. na Febi, Hitachi czy co kolwiek innego, wtedy jest ****. Ja mam u siebie Hitachi .

  8. #8
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Cytat Zamieszczone przez pitupitu Zobacz posta
    Co do akcji serwisowej, nawet jeżeli po vinie wychodzi że można pojechać na wymianę, to gdy mamy cewki Hitachi to nawet jeżeli są uwalone to ich nie wymienią za darmo bo te cewki nie mają wady fabrycznej. Generalnie w skrócie, na przykładzie cewek Bosh - jeżeli mieliśmy cewki bosh'a i wymieniliśmy je na bosh'a to akcja serwisowa nas objmuje; jeżeli mieliśmy bosh'a i wymieniliśmy np. na Febi, Hitachi czy co kolwiek innego, wtedy jest ****. Ja mam u siebie Hitachi .
    Czyli rozumiem, że najpierw lepiej sobie sprawdzić markę cewek Ok, dzięki za info

  9. #9
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    nawe jak marka będzie się zgadzać to mogą się nie zgodzić numery na cewkach do tego gdzieś czytałem że tylko roczniki +2001 się na to łapią.

  10. #10
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Panowie temat o tych cewkach byl juz od dawn walkowany okolo rok temu najlepiej zadzwnic do ASO i podac VIN niz nadaremno jezdzic i tracic czas
    Moj APX sie nie lapie, z tego co mnie sluchy doszly to V6 maja te wadliwe cewki

  11. #11
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Odświeżę temat bo trochę się sprawa z cewkami\świecami rozjaśniła.

    na 1 i 4 cylindrze w październiku wywaliło mi sporadyczne Missfire, później już tego nie było, auto więcej stało niż jeździło więc nic z tym robione nie było aż do teraz. W innym temacie ( o uszczelce pod głowicą) zamieściłem filmik z "wodą w tłumiku" jednak tak jak WW podejrzewał w większej części było to raczej niespalone paliwo.
    Żebyśmy się zrozumieli jak do tego doszedłem, bo mogę się mylić.

    Autko paliło na 2 cylindry, na trzecim wypadał zapłon, a czwarty był całkiem martwy. Odpalam dzisiaj auto, widok jak na filmiku. Wyciągnąłem pierwszą świecę z lewej stojąc na wprost (to jest pierwsza czy czwarta?) Była ciemna i wilgotna, wyczyściłem ją na błysk, po zakręceniu odpaliłem auto i już nie "żygało" praktycznie w cale (pluło delikatnie kroplami, silnik chodził ok). Dwie środkowe świece były suche, widać było że tam jest wszystko ok. Do czwartej niestety nie zdążyłem się dobrać (kto czytał dzisiejszy temat wie dlaczego ) ale podejrzewam że wyglądała by tak jak pierwsza.
    I teraz mam 3 pytania związane z błędami, bo chciałbym wszystko wyeliminować za jednym razem.

    1. Missfire 1 i 4 - tutaj raczej nie ma nad czym dumać, wiadomo gdzie leży problem.
    2. Sporadycznie za bogata mieszanka - czy możliwe jest że przy missfire z winy świec\cewek ecu wywali mi błąd o bogatej mieszance? Czy to jest wina całkiem czego innego.
    3. Sporadyczny Overheat sondy za katem (nie pamiętam czy za czy przed, ale raczej za) - czy możliwe jest że z winy dostającego się paliwa do wydechu sonda będzie się gotować?

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czy zacząłeś od podstawowej rzeczy czyli wykluczenia świec? bo jeśli tak to padnięcie cewki też jest łatwe do sprawdzenia bo zazwyczaj jak pada to padnie całkiem i słuchamy zamieniamy na wszelki wypadek(aby wykluczyć świece albo np zacięty wtrysk) i wtedy mamy pewność

  13. #13
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Nad tym czy to cewka czy świeca będę jeszce dumał, normalnie padło by na świeczki ale one mają całe nic przelatane i to jest jak na razie mój główny argument za uwalonymi cewkami. Wtrysk brałem pod uwagę ale raczej czyszczenie świec na wtrysk nie ma wpływu a zauważalna poprawa jest, poza tym jakby wtrysk stanął to nie waliłoby mi beny w wydech (przynajmniej tak mi się wydaje). W każdym razie coś z tych dwóch rzeczy, zawsze to zawęża krąg poszukiwań

    Poza tym pierwsza cewka od dołu do tego pogrubienia (jakieś 3-4cm wyżej) była wilgotna (raczej mokra powiedzieć nie można bo nie kapało), może to też miało jakiś wpływ na to co się tam działo. Dodam że u niektórych widziałem uszczelki pod cewki, ja takowych nie posiadam, chyba że jest jakaś uszczelka od spodu pokrywy cewki a jej nie zauważyłem.

    Jeszcze pytanie, czy wszyscy używanie klucza dynamometrycznego do dokręcania świeczek? + czy można wyczyścić PFR6Q (bo z tego co wiem to są one platynowe?) z nagaru czymś "mocniejszym" niż szmatką czy sprężonym powietrzem? Np. jakimś delikatnym papierem ściernym.

    ---------- Post dodany o 23:11 ---------- Poprzedni post z 19:18 ----------

    Zamotałem się teraz konkretnie. Czy w ogóle można czyścić świece? Zawsze wydawało mi się że tak, ale dzisiaj dowiaduję się że świec się nie czyści. Czytam w jednym miejscu piszą że nie można, później patrzę na filmik na youtube i typ montuje świecę w imadle i napierdziela w nią drucianką ile się da i o co w tym wszystkim chodzi Wiem że do platynowych stosuje się delikatniejsze metody żeby nie porobić nic z tą platyną, ale zwykłych irydowych nie tykać palcem?

    Jakby mógłby mi ktoś to rozjaśnić, szczególnie chodzi mi o PFR6Q. Co się stanie jak dajmy na to będę jechał po gwincie delikatnie drucianką a boczną elektrodę delikatnym papierem ściernym. Świeca padnie? Czy takie zabiegi są dozwolone.
    Ostatnio edytowane przez pitupitu ; 21-01-2012 o 22:13

  14. #14
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Wiosna nadchodzi trzeba auto doprowadzić do stanu używalności

    Missfire na 1 i 4 cylindrze, sporadycznie na trzecim też. Wziąłem się wreszcie za te cewki. Pozamieniałem dalej to samo, nie wiem czy jest sens odkręcać świec bo jak dla mnie wina po ich stronie na 100%.

    I teraz najważniejsza sprawa w sklepie nie ma PFR6Q i Pan powiedział że może mi zamówić ale nie wie kiedy będą, ale za to polecił mi NGK BKR6E i jakieś z 4 elektrodami ale takie mnie nie interesują. W sumie bardzo mi one odpowiadają z powodu ceny ale pojedzie auto na nich? Przeglądam VWvortex i niby polecają, nawet w TTshop'ie można je kupić. Wiadomo że trzeba je częściej wymieniać, ale z tego co widzę to dedykowane do TT pod lpg i tak szybko się kończą, a 4x tyle droższe. Co wy na to?

  15. #15
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Pojedzie , a czemu mialo by nie pojechac. Tylko wymiana takich co 8000 km
    Ostatnio edytowane przez lelu666 ; 27-02-2012 o 21:17

Podobne wątki

  1. Cewki 06E905115E
    Przez ICE w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 08:06
  2. Kupię cewki do AJQ
    Przez VanWave w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 10:10
  3. Cewki i adaptery FSI/TSI
    Przez lelu666 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •