Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Wątek: TEMPERATURA SZALEJE

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Mi wymienili pompę wody na przeglądzie 90 tys Stwierdzili ze lekko już przeciekała czy coś takiego.

  2. #17
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    Mi wymienili pompę wody na przeglądzie 90 tys Stwierdzili ze lekko już przeciekała czy coś takiego.
    kiedyś (chyba jeszcze na starym forum, pod adresem www.klubtt.pl) ktoś tam pisal że warto wtedy zalozyc pompę z metalowymi łopatkami, bo ta standardowa ma plastikowe i przez to wlasnie szybko zaczyna sprawiac problemy
    Pozdrawiam!
    Pajak

  3. #18

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    Mi wymienili pompę wody na przeglądzie 90 tys Stwierdzili ze lekko już przeciekała czy coś takiego.
    miałem dokladnie tak samo
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #19

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ale nie kosztowała fortuny ta pompa to wytrzymała 90tys to druga myślę ze podobnie wytrzyma Ale stwierdzili ze ta padająca pompa to norma.

  5. #20

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    kolejny raz temperatura
    tym razem wskazówka została przy 50 C i nie chce sie ruszyć?
    znowu jakiś czujnik ?

  6. #21

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    no to gożej niż u mnie bo mi podnosi się do 70 C i dalej nie rosnie w miescie czasem dochodzi do 90 C
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #22

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Gorzów ?l?ski
    Posty
    20
    ja tez po 80k wymienilem pompe oryginalna plastikowa miala popekane lopatki
    poza tym przy wymianie rozrzadu powinno sie wymieniac wszystkie rolki i pompe

  8. #23

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    nie, nie to juz wymieniałem - chodzi o to, że sam wskażni sie nie rusza - co PODOBNO tez sie czasem zdarza, tylko nie wiem czy to wskaźnik czy czujnik temp.
    albo cos jeszcze innego

  9. #24
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    a u mnie jest tak, ze jak jest zimno i odpalam samochod, to od razu mi wyskakuje symbol ze brak plynu..... mimo ze dolewalem wczesniej i jak sprawdzam to jest w normie. Co to moze byc??

  10. #25
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Piootr
    to od razu mi wyskakuje symbol ze brak plynu
    kontrolka oznacza,za mało płynu,za wysoka temp. a u Ciebie ani to ani to!czujnik!częsta usterka w tt!tylko podczas niskich temp. wyskakuje i znika po kilku minutach!standard

  11. #26

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Przed wczoraj po porządnym wyziębieniu auta miałem ten sam efekt. Zaświeciła się kontrolka od Płynu chłodniczego (sprawdzałem przed odpaleniem poziom płynu wszystko było ok) i świeciła się przez 1-2 minuty i się zgasiła. Występuje to b.rzadko podczas rozruchu zimnego silnika. Więc mówicie że tak ma być? I to nie jest nic popsute?

  12. #27
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    SilverTM nikt nie mówi że tak ma być,jest to standard jak np. głupi wskaźnik paliwa.Wymiana czujnika

  13. #28

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ale np zrobiło mi się tak 2 razy i już nie robi a do czujnika działa bez zarzutów pokazuje prawidłową temp i tak dalej. Poza tymi feralnymi wskazaniami A orientował się ktoś ile taki czujnik kosztuje? Bo moja TT to chyba boi się mechanika już planowałem się wybierać na wymianę Przepływki oraz czyszczenie przepustnicy jak dolegliwości z porannym odpalaniem ustały.

  14. #29
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    Ale np zrobiło mi się tak 2 razy i już nie robi a do czujnika działa bez zarzutów pokazuje prawidłową temp
    pokazuje Ci odpowiednią temp. wtedy gdy na Fisi-e zniknie kontrolka bo wczesniej jest zimny wiec nie bardzo ma co pokazywać

  15. #30

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Sandefjord - Norway
    Posty
    33

    zimny silnik

    To ja też uderzĘ w temacie . A więc przed wyjazdem z PL do Norwegii(długa trasa) rano przy zimnym silniku zapaliła mi się kontrolka "płyn" ale po kiku minutach zgasła więc pojeździłem . Na drugi dzień to samo więc zadzwoniłem do AUDI. Powiedzieli żebym dolał płynu i pomimo tego że miałem tylko z pół centymetra przed maximum to dolałem do pełna i rzeczywiście zgasła ale nie wiem czy od rozgrzania czy od dolania płynu . No i wszystko byłoby fajnie ale za cholerę nie chciał sie silnik rozgrzać(jedynie jak stawąłem to rosła temperatura do 90 ale bałem sie sprawdzać czy wentylator sam sie właczy i tak kombinowałem zeby nie stawać tylko jechać) w trasie powyżej 60-65 stopni a że już wyjechałem to za późno było na powrót i doturlałem sie tak do Norwegii(z1000km) Bałem sie co prawda o jazdę na zbyt zimnym silniku i wlokłem się około 110,max 120 bo jak przyspieszałem to od zimna i wiatru temperatura spadała do mniej niż 60 . Przy okazji klima nie grzała no i tak na moją znajomosć tematu to chyba termostat padł? Ale pytanie jest takie-CZY MOGĘ NA TYM ZIMNYM SILNIKU DOJECHAC DO PL??? i zrobić to spokojnie i dużo taniej czy jazda na nierozgrzanym silniku moze go uszkodzić? I co jeszcze obstawiacie ? termostat ? czujnik ? pompa ? A też jak o wskaźnikach to rezerwa zaczęła sie zapalać gdy na wskaźniku strzałka jest jakieś pół centymetra poniżej połowy pełnego baku....ehhh
    pozdro

Podobne wątki

  1. ---temperatura---
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 714
    Ostatni post / autor: 25-04-2019, 16:39
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. przerywacz szaleje
    Przez Rafal w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 12:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •