Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Odpalanie silnika - czy to normalne

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    200
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31

    Angry Odpalanie silnika - czy to normalne

    Witam,
    Myślałem aby dopisać to do postu z akumulatorem, ale mam wątpliwości - wiec jezeli admin uzna że tak winno być - z góry sorki i proszę o przesunięcie.
    Natomiast sprawa wygląda następująco:
    Zrobiło sie trochę chłodnej i zauważyłem następujący problem. Przy odpaleniu silnika zdarza się ze raz odpala "od dotknięcia" a raz musi mocniej i dłużej zakręcić. Jednakże, jeżeli zgaszę silnik kilka sekund po odpaleniu, to później jest już duży problem aby odpalił. Musi trochę postać "odpocząć" i dopiero później można kręcić Trochę mnie to martwi bo w zimie zdarza się że przez śnieg, zaspy, muldy nierówności auto zaraz po starcie przy wyjeździe z parkingu może zgasnąć (nawet najlepszemu kierowcy - za małe obroty... i wiadomo)
    Czy to możliwe że start na zimnym silniku jest dla akumulatora tak dużym wysiłkiem, ze nie może nakręcić kolejnego startu zaraz po zgaszeniu? Akumulator mam dość nowy, świece również... nic w takim razie z tych el. nie powinno być powodem.
    Dodatkowo - tak inni forumowicze mam od czasu do czasu falowanie obrotów tzn. zaraz po odpaleniu z ok. 1000 spada prawie do 0 (czasami gasnie). Nie wiem dlaczego czasem tak jest a czasem nie.
    Jutro jadę na serwis w inne sprawie i nie wiem czy zlecać sprawdzenie tego (wiadomo dodatkowe koszty). Jednak z drugiej strony - pewnie sam tego nie zrobię.
    Proszę was o info to trzeba by było zlecić do sprawdzenia, chyba ze w TT to tak właśnie wygląda.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Czyli rozumiem że za 2-gim razem kręci dobrze ale nie odpala ?
    Odpalenie zimnego silnika ( przy prawidłowo dobranym akumulatorze ) nie jest aż takim wysiłkiem żeby nie móg odpalić ponownie za chwilę .
    Zimny silnik pracuje na bardziej wzbogaconej mieszance , nie mniej jednak na skutek nieszczelności może Ci go po prostu zalewać i jest problem z ponownym odpaleniem .

    Proponuje zobaczyć jakie są wartości w kanale 32 i ogólny skan auta + logi oraz dodatkowo test na szczelność układu .


    Odpowiadając wprost na pytanie tytułowe - Nie nie jest to normalne








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Należy dodać, że falowanie obrotów też nie należy do normalnych objawów, u mnie jeszcze się coś takiego nie zdarzyło.

    Jakie wartości masz na akumulatorze napisane? Niby może być za słaby akumulator i nie ma siły drugi raz kręcić.

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    200
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Czyli rozumiem że za 2-gim razem kręci dobrze ale nie odpala ?
    Dokładnie - rozrusznik normalnie kręci nie ma odpalenia. Po 2 sek kręcenia przerywam - nie chcę uszkodzić silnika


    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Należy dodać, że falowanie obrotów też nie należy do normalnych objawów, u mnie jeszcze się coś takiego nie zdarzyło.

    Jakie wartości masz na akumulatorze napisane? Niby może być za słaby akumulator i nie ma siły drugi raz kręcić.
    Zapomniałem sprawdzić - a jaki byłby wskazany?

    --------------------------------------------
    Zrobiłem skan vagiem:

    Address 01 -------------------------------------------------------
    Controller: 8N0 906 018 Q
    Component: 1.8L R4/5VT 0004
    Coding: 05500
    Shop #: WSC 01236
    4 Faults Found:
    17521 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Internal Resistance too High
    P1113 - 35-10 - - - Intermittent
    17522 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S2: Internal Resistance too High
    P1114 - 35-10 - - - Intermittent
    16522 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: Signal too High
    P0138 - 35-10 - - - Intermittent
    16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: No Activity
    P0134 - 35-10 - - - Intermittent

    I teraz WAŻNE pytanie - czy błędy na sondzie mogą wynikać tego że samochód mam napędzany gazem? Oczywiście start następuje na paliwie, i po osągnięciu odpowiedniej temp. instalacja samoczynnie przełącza się na gaz.?

    Pozostałe błędy - proszę o info czy ważne bo z tego co widzę dotyczą systemu alarmowego?

    5 Faults Found:
    01366 - Opened Due to Crash Signal
    35-00 - -
    01371 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Driver's Side
    35-00 - -
    01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring
    35-00 - -
    01616 - Signal Wire to Interior Monitor
    36-10 - Open Circuit - Intermittent
    00956 - Key 2
    09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent

    Address 45 -------------------------------------------------------
    Controller: 8N8 951 177
    Component: Innenraumueberw. D09
    Coding: 00001
    Shop #: WSC 00000
    1 Fault Found:
    01463 - Alarm triggered by Sensor for anti-theft alarm System
    35-00 - -
    Ostatnio edytowane przez Martines ; 09-10-2011 o 18:36

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Wszystkie błędy lambdy sa sporadyczne, wiec dobrze byłoby je wykasowac i sprawdzic czy powrócą.
    Arttur pisał abyś sprawdził wartości w bloku 32 czego nie zrobiles.
    Podłacz Vaga jeszcze raz.

  6. #6
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No tak, w zagazowanych autach często zdarza się, że coś jest nie tak i obroty falują...

    Jak jest "no activity", to normalnie trzeba by wymienić 1 sondę, tylko nie wiem jak się zachowuje sonda traktowana gazem i tu się nie mam co wypowiadać. Nie wiem czy ktoś ma tu takie doświadczenie i wie co i jak z gazem

    Błąd z alarmem w 45 spowodowany jest, bo był uruchomiony alarm tam kilka poprzednich też, jest też otwarcie drzwi po wypadku.

    Falowanie obrotów występuje na gazie czy benzynie? Czy tu i tu? Błąd 1 sondy trochę może mieszać w ustawieniach ecu, przez co może wynikać falowanie.
    Ostatnio edytowane przez Darson ; 09-10-2011 o 22:34

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    200
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    No tak, w zagazowanych autach często zdarza się, że coś jest nie tak i obroty falują...

    Jak jest "no activity", to normalnie trzeba by wymienić 1 sondę, tylko nie wiem jak się zachowuje sonda traktowana gazem i tu się nie mam co wypowiadać. Nie wiem czy ktoś ma tu takie doświadczenie i wie co i jak z gazem

    Falowanie obrotów występuje na gazie czy benzynie? Czy tu i tu? Błąd 1 sondy trochę może mieszać w ustawieniach ecu, przez co może wynikać falowanie.
    Tutaj czytałem sprzeczna opinie. Jedni twierdzą że lambda działa na paliwie natomiast po przełączeniu na gaz - przestaje...inni że działa dalej (mam isnt. sekwencyjną)

    Co do falowania - to tylko na paliwie, tylko po odpaleniu i dość sporadycznie - na gazie śmiga aż miło...


    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta

    Błąd z alarmem w 45 spowodowany jest, bo był uruchomiony alarm tam kilka poprzednich też, jest też otwarcie drzwi po wypadku.
    Auto raczej wypadku nie miało - lakier i konstrukcja profesjonalnie sprawdzana

    Coś z częścią tych błędów to taka mała loteria - np miałem sytuację, że przesuwałem przedni fotel bo z tylu siedziała osoba, było kilka dziur i włączył mi się błąd bloku 15 - Airbag - nagle ot tak....

    ---------- Post dodany 10-10-2011 o 11:40 ---------- Poprzedni post 09-10-2011 z 23:34 ----------

    Wczoraj skasowałem błędy sondy lambda - odpalenie poszło ok. Nie miałem możliwości przetestować dłużej bo auto trafiło na serwis - zawieszenie. Poczekam jak będzie zachowywać sie w najbliszych dniach. Sonda podobno lubi troszkę wariować przy gazie, więc może "ten typ tak ma"
    Ostatnio edytowane przez Martines ; 09-10-2011 o 22:42

  8. #8
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Na zimnym silniku sondy nie pracują... tak zawsze byłem uczony ale może błędnie i może w TT jest inaczej?
    MARUDA

  9. #9
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Na lpg ok, na benzynie obroty falują, po dodaniu gazu autko czasami nawet gaśnie - przerabiałem to samo, myślałem że to wina wtrysków, ale po wymianie filtra paliwa objawy ustąpiły (na jakieś 2 miesiące). Co do lpg i błędów sondy, albo jest coś z sondami nie tak albo nie zamontowali ci tzw. emulatora. Żeby nie świecił się "czek" i nie wywalało błędów od sondy w 1.8t podobno (tak mi powiedzieli ostatnio mechanicy) musi być zamontowany ten emulator. Ja tego wynalazku u siebie nie mam i podobno właśnie dlatego wywali od czasu do czasu błąd sondy (Intermittent) tyle że u mnie jest to 16514 0130.
    Ostatnio edytowane przez pitupitu ; 10-10-2011 o 13:44

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Na zimnym silniku sondy nie pracują... tak zawsze byłem uczony ale może błędnie i może w TT jest inaczej?
    Sonda pracuje jak tylko zostanie podgrzana grzałką co następuje po kilku sekundach , 100% dokładność jest uzyskiwana przy temperaturze 400*C co też następuje bardzo szybko .
    Jeśli chodzi o diagnozowanie zagazowanego silnika to ja odpadam , sorry






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Czyli dobrze wiedziałem. Sonda wiec nie może mieć nic do tego. Przecież jak tylko odpali i odrazu zgasi to sie nawet 30* nie zrobi.
    BTW co z moim smerfem? avatar mi wsiorbało?
    MARUDA

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Źle mnie zrozumiałeś Sonda pracuje zawsze , czy to na zimnym czy na gorącym silniku .
    Rozgrzanie następuje w ok 3 sekundy po włączeniu zapłonu , jeśli zgasisz zaraz auto to sonda jest wciąż gorąca i jej dogrzanie po ponownym włączeniu zapłonu może zając 0,5 sekundy lub mniej .
    Temperatura o której wspomniałem wyżej jest wymagana do celów diagnostycznych pod kątem choć by ekologicznym , nie jest wymagana do tego aby sonda pracowała .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    200
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    Na razie (po wykasowaniu błędów) auto nie wykazuje ponownych wahnięć na obrotach. Zobaczymy co będzie dalej

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Bo komp adaptuje się do warunków i ustawia sobie mapy, jeżeli coś nie będzie ok. czyli w tolerancji jego adaptacji, problemy powrócą.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    200
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Czyli rozumiem że za 2-gim razem kręci dobrze ale nie odpala ?
    Odpalenie zimnego silnika ( przy prawidłowo dobranym akumulatorze ) nie jest aż takim wysiłkiem żeby nie móg odpalić ponownie za chwilę .
    Zimny silnik pracuje na bardziej wzbogaconej mieszance , nie mniej jednak na skutek nieszczelności może Ci go po prostu zalewać i jest problem z ponownym odpaleniem .

    Proponuje zobaczyć jakie są wartości w kanale 32 i ogólny skan auta + logi oraz dodatkowo test na szczelność układu .

    Odpowiadając wprost na pytanie tytułowe - Nie nie jest to normalne

    Pozdrawiam
    Witam,
    Arttur - pytanie dość laickie - jak zrobić test kanału 32? Jeżeli próbuję go zrobić przy wył. silniku (tak jak auto skan) - nie znajduje mi tego bloku. Czy znaczy to że silnik ma pracować podczas testu?
    Z Vagiem dopiero się poznaję...

Podobne wątki

  1. Zawieszenie (sport/normalne)
    Przez Lamer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 05:26
  2. 8N w zawieszeniu mokro w jednym miejscu? normalne
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 11:18
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 15:50
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:47
  5. To normalne w TT
    Przez w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •