Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: docieranie nowiutkiego silnika...jak najlepiej?

  1. #16
    Awatar bosychlopczyk
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Barlinek
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    32
    Rozumiem was wszystkich nie chciałem zle zrobić,ale teraz to już musztarda po obiedzie.Dzisiaj mu trochu dałem ale śnieg spadł w austrii i było tylko 200Dziękuje Arttur zawsze dawałeś najlepsze rady.Serdeczne dzieki!
    Ostatnio edytowane przez bosychlopczyk ; 30-11-2013 o 22:58

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie ma za co i nie przesadzajmy Na forum jest sporo ludzi dających dobre rady .
    Pamiętaj tylko o tym oleju .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Nasielsk
    Pojemność
    brak
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Grafit
    Posty
    6
    Panowie, jesli w tej samej cenie mam olej 15w40 i 10w40 to na docierke lac polsyntetyk czy mimo wszystko mineral?

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Lej minerał.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 23-12-2013 o 16:53
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Nasielsk
    Pojemność
    brak
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Grafit
    Posty
    6
    Pewnie masz racje, ale mogl bys powiedziec czemu mimo wszystko mineral?

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oleje syntetyczne i w drugiej kolejności półsyntetyczne mają bardzo dobre właściwości chroniące metal przed skutkami tarcia . W normalnych okolicznościach jest to ich duża zaleta bo dzięki niej wydłuża się znacznie żywotność silnika ..
    Natomiast podczas docierania jest to wada bo ''przeszkadza'' w szybkim i skutecznym dopasowaniu się do siebie pierścieni z cylindrami co z kolei musi nastąpić szybko póki wszystko jest świeże .

    Oczywiście wszystko to dotyczy sytuacji kiedy mamy nowe pierścienie i świeżo honowane cylindry , w innym wypadku nie ma to zbyt wielkiego znaczenia









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tak się składa ,że miałem okazję porównywać 2 silniki które były rozłożone po 2 różnych sposobach docierania.
    Obydwa to 1.8t które zostały rozebrane po około 100km. Jeden docierany po emerycku a drugi na ostro tak jak tutaj piszemy. Pierwszy miał wyraźne czarne miejsca na pierścieniach co świadczyło ,że nie miały one kontaktu z cylindrem. Drugi ten na ostro miał wszystkie pierścienie dotarte dookoła. Żadnych śladów przytarć i wszystko w idealnym stanie. Podsumowując zdecydowanie warto docierać na ostro bo jest to zdecydowanie lepsza metoda.
    Ten proces robiłem już naście razy a może i więcej(w ciągu ostatniego mies docierałem 3 silniki a ostatni wczoraj w nocy:P) także jakieś doświadczenie mam i teraz nawet czuję kiedy silnik dostaje pełnej mocy :P

  8. #23
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Odkurze troche temat. Jak sie okazuje istnieje ten temat na forum juz dlugi czas, a zdarza sie ze koledzy docieraja dalej silniki "po dziadkowemu". Dzieki Pawlowi wpadlo do mojej tetuni nowe serducho ktore trzeba bylo dotrzec. Zastosowalem sie do info zamieszczonego wlasnie w tym temacie. Uzylem oleju mineralnego, specjalnego do docierania - Millers CRO 10w40. Nie ukrywam, ze zanim przystapilem do dziela, emocje byly nie male. Jak juz bylem w trakcie wszystko szlo jak po masle, okazalo sie "logiczne" i stres odpuscil az do najwyzszych obrotow Docieranie zaplanowalem na sobote rano, okolo 5 na drodze szybkiego ruchu. Heh, w sobote o 5 rano albo ludzie wracaja z imprezy albo jeszcze nie wstali, takze ruch zaden. Przez kolejne 100km staralem sie auto rozpedzac na praktycznie wszystkich biegach i jak najwiecej hamowac silnikiem. Jezdzilem na odpietym n75 zeby ograniczyc doladowanie do niezbednego minimum. Faktycznie czuc bylo w ktorym momencie silnik zlapal wlasciwa moc. Nie myslalem, ze kiedykolwiek bede potrzebowal takich informacji ale moja tetunia postanowila strzelic focha szczerze polecam ta metode gdyz jest szybka i konkretna.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 28-09-2017 o 06:44

Podobne wątki

  1. czesci do TT - gdzie najlepiej ?
    Przez rademenes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 13:16
  2. Jak najlepiej usunąć folię z szyb.
    Przez joseph65 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 16:04
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:34
  4. FMIC TT 180KM Kompletny najlepiej
    Przez wolomo w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 12:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •