Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 118

Wątek: Audi TT Roadster 225 Warszawa

  1. #1
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478

    PawelM Audi TT Roadster 225

    Od tygodnia jestem posiadaczem Audi TT Roadster 225KM z 2001. Koniecznie chciałem mieć cabrio, najlepiej z mocnym silnikiem. Na rynku wybór spory: Honda S2000, Mazda mx-5, BMW Z3 itd... no ale jest Audi. Moim zdaniem jest fajniej niż na motorze: wiatr we włosach (bez zapoconego kasku), w komfortowym fotelu (nie pochylony na kawałku taboretu) i dobra muzyka z głośników Samochód kupiłem ze światłami do jazdy dziennej które wywalam. Niestety wyglądają nieco szpetnie na tym eleganckim aucie i FIS krzyczy nie żarówki nie działają a światła mijania nawet nie są włączone. Poprzedni właściciel zainwestował w CB radio. Antena jest wstawiona w miejsce seryjnej. CB jest zintegrowane z gruszką i wrzucone do schowka pomiędzy fotelami. IMHO dobrze pomyślane ale jakoś nie korzystam z niego bo wolę posłuchać dobrej muzyki Z tego względu pewnie też je wywalę... Jest uchwyt do telefonu ale przykręcony wkrętem Osobiście nie miałbym serca robić tej dziury Może uda się kupić jakiś dedykowany uchwyt do iphona z robić to tak żeby wyglądało... Radio jest Alpine z zestawem głośnomówiącym i obsługą iphona. Fajne ale klapka się nie zamyka wrrrr. Niestety samo audio uważam za tragiczne, niby BOSE a gra jak w chińskie dziadostwo ehhh niemcy poszli w ilość 8 głośników a nie jakość żeby było dobrze.

    Poprzedni właściciel kupił hard-top za 7kPLN i dostałem go razem z samochodem: ZAJEBIŚCIE! Opony Pirelli P Zero 225 na polerowanych felgach 17".

    Przeprowadzone mody:
    - chip w Ecusoft na 255KM
    - przedni zderzak od R32

    Plany:
    - mocy na razie starczy, może stożek żeby fajniej turbina świszczała. Chociaż przy szmacianym dachu i tak wszystko słychać
    - AUDIO - mam trochę doświadczenia i pewną koncepcję na to auto. Raczej będę robił to partiami i myślę że na początek za około 1500 PLN da się znacznie podnieść jakość: aktywny subwoofer z wygłuszeniem komory (tam gdzie seryjny pseudo sub) i porządny wzmacniacz do reszty głośników. Stage 2 to wymiana przednich głośników, wygłuszenie drzwi i ogarnięcie tylnych głośniczków.
    - naprawić wskaźnik temperatury płynu chłodzącego
    - pojechać 240 bez dachu, niby to V-MAX

    Jutro będę mieć kabelek VAG i porobię logi.

    Kilka fotek:











    ------------------------------------------------------------------------------------
    EDIT:


    To nie prawda że Roadstery idą spać na zimę

    TT ma na głowie ma zimową czapkę:



    oraz zimowe buty UNIROYAL MS PLUS 66 225/45R17:



    A w dolocie stożek AMSOIL od Arttura który przy doładowaniu 1.4 Bar nieźle kicha



    ------------------------------------------------------------------------------------
    EDIT:


    Korzystając z wolnego od pracy postanowiłem nieco pomodzić. Jest FMIC, mimo że chińczyk na pojedynczym rdzeniu to i tak jest lepiej niż na seryjnych SMIC'ach. Rurki do FMICA są Forge kupione na forum, które są chyba od Pawła-2005 Można by to zrobić taniej, ale tak mam działające spryskiwacze w zderzakach


    Po za tym wywaliłem N'ki oraz zamieniłem system seryjny system PCV na Oil Tank od firmy Properfect. Na jednym kolanku była taka dziura że można tam wsadzić palec.

    Auto zyskało super wigor. Muszę pojechać na hamownię W planach mam jeszcze wymianę TIPa i kupieniu skarbonki z napisem "WYDECH".
    Ostatnio edytowane przez PawelM ; 30-03-2014 o 16:00

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to gratuluje i cieszę się że jesteś zadowolony .
    Popieram to że chcesz usunąć te światełka , nie pasują za bardzo do tego auta








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Witam, masz odpowiednie odczucia co do jazdy Cabrioletem, słuszny wybór
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Dobry wybór!

    PawelM - ale audio możesz zrobić w dobrych Audio-warsztatach, to auto ma trochę lat więc nie ma co narzekać

    ---------- Post dodany o 16:21 ---------- Poprzedni post z 16:15 ----------

    A co jest z momentem obrotowym, wałek się przestawia czy jak?
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 29-09-2011 o 17:19

  5. #5
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Audi gra do bani bo pewnie masz słabe radio. Wstaw audi concert+ zobaczysz jak te głośniki potrafia zagrac
    Co do wykresu z hamowni, fajnie ze auto po programie
    MARUDA

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Potwierdzam Ori bose w Cabrio gra bardzo ok. sub. ładnie masuje plecki, nie widzę potrzeby modyfikacji, a na pewno nie w cenie 1.5zł
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    czesc
    kjakby co to mam do sprzedania ori audi concert wraz ze zmieniarka (:

  8. #8
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    ale concert+ czy ten pierwszy? ten pierwszy to wszyscy wiemy ze sie psuje procesor i do tego gra dużo gorzej od polepszonej wersji też blaupunkta. Ja przeszedłem ta zmiane i efekt jest olbrzymi.
    Teraz widze na fotce auta ze masz jakieś nie ori radio. To jest pewnie powodem słabego grania
    MARUDA

  9. #9
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    ale concert+ czy ten pierwszy? ten pierwszy to wszyscy wiemy ze sie psuje procesor
    Ten pierwszy (kaseciak). Tak mam problemy z procesorem głośności. W lato jak jest ciepło to działa dobrze, są z nim problemy na jesień-zimę kiedy to trzeba odczekać, aż radio się nagrzeje. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to zawsze byłem nim zachwycony (:

  10. #10
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Co do audio: tak, jest teraz Alpine cde-1038t. Poprzedni właściciel właśnie je zmienił bo w starym popsuła się zmiana głośności (kaseciak, dostałem go z samochodem) i chciał mieć podłączenie do ipoda. Ok może też za dużo wymagam od 10 letniego samochodu ale jestem przyzwyczajony do dobrego audio

    MichałTT: Co masz na myśli że wałek się przestawia?

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pojedz z nami na wypad w sobotę a zobaczysz jak gra ORI bose w Roadsterze od razu powiem że nijak ma się to do coupe bo tam to jest sieczka
    http://www.klubtt.pl/fanklub-zloty-z...ka-2011-a.html
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 29-09-2011 o 22:55
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    MichałTT: Co masz na myśli że wałek się przestawia?
    tam masz zachwianie momentu u góry tak jakby turbina dmuchała bardzo dużo a potem przestała na chwilę i znowu dmuchała...

    Nie wydaje Wam się to dziwne czy 1.8 tak ma?

  13. #13
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Pojedz z nami na wypad w sobotę a zobaczysz jak gra ORI bose w Roadsterze od razu powiem że nijak ma się to do coupe bo tam to jest sieczka
    http://www.klubtt.pl/fanklub-zloty-z...ka-2011-a.html
    Mam już trochę planów na sobotę ale pogadam z kobietą i może się wybiorę albo wybierzemy

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    tam masz zachwianie momentu u góry tak jakby turbina dmuchała bardzo dużo a potem przestała na chwilę i znowu dmuchała...

    Nie wydaje Wam się to dziwne czy 1.8 tak ma?
    Seryjnie (przerywane kreski) tego nie ma więc więc może tuner chwilowego overboosta zastosował. Ciągle czekam na kabel i jak go wreszcie dorwę to obejrzę przebieg doładowania.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Może być to specyfika programu, ale moc nie jest jakaś wyżyłowana, więc mogła ujawnić się jakaś mała usterka, której to nie było przy mniejszym doładowaniu, zapewne do ogarnięcia, jutro wezme kabelek to pomierzysz sobie wszystko
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Dzięki ZUCZEK, liczę na pomoc.

Podobne wątki

  1. Audi TT Roadster
    Przez jedrekx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 19:47
  2. Audi TT [8N] Roadster 1.8T [180]
    Przez Streetrufio w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •