Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: Kolor skóry w TT - potrzebna pomoc

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39

    Kolor skóry w TT - potrzebna pomoc

    Witam wszystkich,
    Zamówiłem TT - do odbioru w grudniu 2010. Lakier Oolong grey + skóra Magma red. Wydawało mi się, że to dobre zestawienie. Kolor skóry na próbce był fajny: ciemna czerwień w odcieniu nieco burgundowym. Ale zacząłem mieć wątpliwości po obejrzeniu kilku zdjęć w internecie - czerwień na nich jest znacznie jaśniejsza, wręcz jaskrawa. Kilka osób na innych forach pisało, że Audi wcześniej miało inny kolor Magma red, a teraz ma inny (ciemniejszy o nieco innej fakturze).
    Potrzebuję Waszej pomocy - mam jeszce kilka dni żeby zmienić kolor skóry. Bardzo by mi pomogło zamieszczenie kilku zdjęć Magma red w Waszych autach lub Wasze odczucia po obejrzeniu takiego wnętrza.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    maxtor

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449





  3. #3

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Dzięki za szybką pomoc. Kolor podoba mi się, szczególnie na 2 zdjęciu, chociaż nie ukrywam, że ciemniejszy odcień byłby dla mnie jeszcze lepszy. Niestety aparaty cyfrowe maja problem z prawidłowym oddaniem barwy czerwonej, więc ten sam kolor różnie wychodzi z powodu innego ustawienia balansu bieli w różnych aparatach.
    Pozdrawiam,

  4. #4
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    balans bieli jak balans, dochodzi kwestia flesza i tego jak barwy oddaje twoj monitor... :P wiec zdjecie zdjeciu nie rowne,
    skoro miales w rece probnik to wiesz ze skora nie bedzie taka wsciekloczerwona - czego sie obawiasz,
    ale dla pewnosci, ze bedzie to to czego oczekujesz, bujnij sie do Audi i poaptrz na probke w swietle dziennym poza salonem, jak w obu warunkach bedzie odpowiednio stonowana ta czerwien to na pewno bedzie tez tak w grudniu

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Rzeczywiście na próbniku skóra wygląda nieźle, oglądałem ją w świetle sztucznym i dziennym. Jeśli tapicerka będzie identyczna, to będzie OK. Faktura skóry też jest fajna (nieco karbowana). To prawda, że użycie lampy błyskowej zmienia nieco kolory. Jedynie robiąc zdjęcia w formacie RAW można później uzyskać zadawalające efekty, chociaż kolory mogą być nieco "wyprane". Niestety 99% zdjęć jest robionych w JPG-ach przy użyciu automatycznego balansu bieli i wtedy jest problem z prawidłową oceną koloru. Oczywiście monitor to kolejna "przeszkoda", dlatego zdjęcia z internetu obejrzałem na kilku.
    Pozdrawiam i liczę na dalsze zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 10-10-2010 o 17:18

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Cholera. Siedzę cały dzień, oglądam zdjęcia i mam coraz większe wątpliwości co do tego koloru. Mam wrażenie, że chyba jednak będzie dla mnie zbyt wyrazisty. Intensywnie myślę i nie wiem czy nie wybiorę bezpiecznego koloru czarnego (niestety nie ma grafitu, a szary jest dla mnie zbyt jasny). Pomóżcie w wyborze!

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zawsze czerwona skóra na fotkach wychodzi inaczej niż w rzeczywistości . Widziałem wiele razy zdjęcia MK1 z czerwoną tapicerka i na zdjęciach wygląda to kiepsko , natomiast w realu robi to diametralnie inne wrażenie .

    Musisz po prostu podzwonić po kilku ASO i zobaczyć na żywo tą tapicerkę , niekoniecznie w TT




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    moja druga polowa wtraca od siebie taka sugestie: jesli juz teraz masz watpliwosci i silne wahania co do tego wyboru - to raczej zrezygnuj z tej czerwieni. Zwykle jesli nie masz pewnosci juz na poczatku, pozniej tylko wmawiasz sobie ze jest super - a nie o to chodzi. Kolorowe skory sa moze i fajne, ale to ryzykowne rozwiazanie. Czarna skora natomiast nie moze nie wygladac dobrze, a i w utrzymaniu i konserwacji bedzie latwiej.

    Ja natomiast idac za rada Arttura - zadzwon do ASO w Toruniu, czy Poznaniu i zapytaj moze maja cos w czerwieni, bo i nas w Bydg ostatnio nic takiego nie widzialem. Jesli maja to mala wycieczka i sprawa sie rozjasni

    Ja osobiscie jestem fanem czerni w coupe i koloru w roadsterach - ale jak wiemy o gustach sie nie dyskutuje

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Dziękuję za pomoc. Cenne rady. W Toruniu nie ma auta z taką tapicerką (właśnie tam będę kupował auto - zgadnijcie dlaczego w Toruniu, a nie w Bydgoszczy . Patriotyzm (czytaj animozje) lokalny nie ma tu znaczenia (pochodzę z Radomia). Macie rację, podzwonię po salonach i jeśli gdzieś znajdę tapicerkę Magma red to pojade (razem z żoną) i zobaczymy to w realu. To chyba najlepsze rozwiązanie.Kolor tapicerki jednak jest ważny. Jeśli chodzi o kolor lakieru, to nie mam wątpliwości - Ooolong gray wydaje się rewelacyjny, chociaż jak zwykle zdjęcia mogą nieco przełamywać (brałem pod uwagę kolor Daytona grey, ale dopłata > 10K jest moim zdaniem nieuzasadniona). Poza tym żona ewidentnie obstaje za ciemniejszymi kolorami. Muszę się z jej zdaniem liczyć, chociaż to ja będę jeździł TT a ona RAV-4 (w kolorze grafitowym )
    Pozdrawiam i liczę na kolejne podpowiedzi
    Pozdrawiam,
    maxtor
    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 10-10-2010 o 17:19

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Banan lub Mandarynka, w połączeniu z czarnymi wstawkami rewelka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez maxtor Zobacz posta
    zgadnijcie dlaczego w Toruniu, a nie w Bydgoszczy .
    hmmm lepsze mozliwosci "negocjowania" ilosci zostawionej kasy ? szczerze to jestem ciekaw dlaczego nie u nas Nie mam zlych wspomnien z naszego ASO Opowiadaj w czym rzecz

    Cytat Zamieszczone przez maxtor Zobacz posta
    Poza tym żona ewidentnie obstaje za ciemniejszymi kolorami. Muszę się z jej zdaniem liczyć, chociaż to ja będę jeździł TT a ona RAV-4 (w kolorze grafitowym )
    dobra dobra, nie pisz za zone bo wsiadzie raz i bedzie problem, zeby kluczyki odzyskac :P a powaznie koniecznie zdaj raport w dziale nasze auta jak wasza TT bedzie juz w domu. Bede wypatrywal was na miescie

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Oczywiście podstawowa sprawa zakupu w Toruniu to wyraźnie większe możliwości negocjacyjne naszych sąsiadów, no i w ogóle większa "elastyczność" w podejściu do klienta. Trochę zakup mi się przyspieszył (planowałem wiosna/lato 2011), ze względu na przewidywane podwyżki i możliwość zniknięcia pakietu TT plus, który bardzo mi odpowiada.
    Dowiem się jak wygląda sprawa łączonych kolorów, ale obawiam się, że ta opcja wymagałaby kolejnego potrząśnięcia sakiewką, a już teraz stąpam po dość cienkim lodzie
    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 10-10-2010 o 17:20

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449









    Coś takiego ładnie wygląda. Mam nadzieje ze fotki się przydadzą.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 10-10-2010 o 09:40

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Dzięki. Fajne zestawy kolorystyczne, ale dostępne tylko z pakietem S line lub exclusive, co oczywiście wiąże się odpowiednią dopłatą. Jutro będę dzwonił do salonu. Z czerwonego definitywnie rezygnuję, na razie nr 1 w rankingu jest czarny.
    Pozdrawiam,

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja osobiście preferuje pomarańcz skąpany w promieniach zachodzącego słońca . Może na wiosnę tak swoją tt przerobie

    PS. ewentualnie weź standardową opcje foteli i jedź do dobrego tapicera będziesz mieć to co chcesz za normalna cenę. Jak się mylę to sory .

Podobne wątki

  1. kolor farby do skóry
    Przez lesnygrzyb w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 09:36
  2. Potrzebna pomoc :)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 15:18
  3. potrzebna pomoc
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 11:58
  4. Pilnie potrzebna pomoc!
    Przez Lilia w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 15:47
  5. PANOWIE POTRZEBNA POMOC
    Przez KARLOS w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •