Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 63

Wątek: Wskaźnik paliwa

  1. #46
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    silniczki widziałem na allegro, ale możesz też spisać numer silniczka i poszukać w specjalistycznej hurtowni. co do przeróbki fisa jest na forum o tym cały temat, wystarczy poszukać i cały przeczytać rozwieje twoje wszelkie wątpliwości

  2. #47

    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    86
    Domyślam się, że jest ale słowo FIS jest za krótkie dla wyszukiwarki, a na głębsze poszukiwanie na razie czasu brakuje.
    A na allegro są ale do prędkościomierza i obrotomierza

  3. #48
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Zapraszam na PW po silniczki małych wskazówek
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #49
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez smola Zobacz posta
    Domyślam się, że jest ale słowo FIS jest za krótkie dla wyszukiwarki, a na głębsze poszukiwanie na razie czasu brakuje.
    A na allegro są ale do prędkościomierza i obrotomierza
    proszę zajęło mi to kilkadziesiąt sekund i już coś mam;
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ight=du%C5%BCy

    co do silniczków to na pewno były na allegro, ale skoro Jerry je ma to po co szukać, zamawiaj u niego.

  5. #50

    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    86
    Problem narasta. Dziś nagle wskazówka paliwa wskoczyła do oporu i tak sobie stoi. Doczytałem żeby się dobrać do czujników co też zrobiłem ale problem nie ustąpił. Na Vagu czasem pojawi się błąd przerwy w obwodzie czujnika paliwa.
    Pytanie moje czy jest jakaś konkretna metoda na czyszczenie styków i konektorów czy po prostu poprzecierać je czymś?? Przeczytałem sporo tematów tu na forum na ten temat ale wszędzie było tylko "przeczyść styki'

  6. #51
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Masz od tego Jerry-ego

  7. #52

    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    86
    No spoko. Myślałem, że forum jest od tego, żeby wiedza była gromadzona w taki sposób aby ktoś później, jak ja teraz, nie zadawał podobnych pytań, a Wy, doświadczeni userzy nie wkurzali się widząc po raz enty tego samego.
    Peace

  8. #53
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ksolk, no nie do końca ja jestem od tego bo koledze smola już wysłałem silniczki licznika a to co mu się aktualnie stało jest związane z uszkodzeniem pływaka paliwa i w tym przypadku nie mam pojęcia...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #54
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez smola Zobacz posta
    No spoko. Myślałem, że forum jest od tego, żeby wiedza była gromadzona w taki sposób aby ktoś później, jak ja teraz, nie zadawał podobnych pytań, a Wy, doświadczeni userzy nie wkurzali się widząc po raz enty tego samego.
    Peace
    Napisałem Ci to po to abyś pytał Jerrego bo on się tym zajmuje ale jak napisał później jednak nie

  10. #55
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jakieś 4 lata temu wystąpił u mnie problem z czujnikiem paliwa, wskazówka paliwa jak i zasięg zaczęły wariować. Pokazywały za dużo paliwa, jakoś nagle skakały. Pozostałe wskazówki były dobre, więc uznałem, że to nie zegary. Podpiąłem vaga, tam też było widać jak ilość litrów paliwa skacze, więc padło na czujnik paliwa. Na allegro widziałem, że sprzedają różne pompy, z różnymi numerami. Ktoś radził na forum przeczyścić styki, więc spróbowałem.
    Tylne siedzenie do góry, jest kilka śrubek (strona od pasażera), zdjęcie przewodów (delikatnie się wciska jakąś część i schodzą) i odkręcenie wielkiej nakrętki (przydał się wielki pilnik z szeroką końcówką i młotek)...
    Dobra rada: jak masz 225, to pooglądaj na allegro jak wygląda ten czujnik, bo ciężko wyciągnąć całą pompę - jest podpięta wężykami z drugą.
    Sam jej nie wyciągałem, tylko wcisnąłem tam rękę i gmerałem trochę, pobawiłem się w "mega mądre" czyszczenie tego paznokciem Ogólnie bałem się coś popsuć i byłem nastawiony na kupienie czujnika, chciałem zobaczyć jak wygląda.
    Czyszczenie pomogło...na jakieś 2 tygodnie, później problem powrócił. Stwierdziłem, że może jeszcze raz jakoś się uda i albo go rozwalę, albo naprawię. Tym razem miałem ze sobą malutki śrubokręcik do zegarków. Intensywnie porysowałem miejsce stykania się 2 kabelków z płytką (aż zaczęło się ładnie świecić) i delikatnie ten "wachlarzyk". Póki co na 4 lata wystarczyło i wszystko działa sprawnie.
    Jak nie jest całkiem uszkodzony czujnik (przerwane jakieś połączenie), to moim zdaniem nie ma się co bawić w wymianę czujnika, bo on jest po prostu delikatnie pokryty jakąś warstwą po tylu latach (stary złom, to stary złom ).
    Co do przerwanego połączenia, to ciężko tam o przerwanie/uszkodzenie samego czujnika, nie wiem jak mógłby się sam uszkodzić - raczej się tam nie wypali żadna ścieżka Przeważnie po prostu nie łączy kabelek z płytką jak się pokazuje jakiś błąd czy jak wariuje wskaźnik, to trzeba przeczyścić wachlarzyk.
    Ostatnio edytowane przez Darson ; 02-07-2014 o 17:16

  11. #56
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    ...Dziś nagle wskazówka paliwa wskoczyła do oporu i tak sobie stoi....
    Mam ten sam problem. Wcześniej wskazania czasami lekko wariowały, czyli wskazówka lubiła trochę postać w jednym miejscu żeby przy kolejnej jeździe już przesunać się na dobre miejsce. Wskazania zawsze było mimo tych małych wariacji dokładne, zarówno od pełnego baku do końca rezerwy.
    Teraz od 3 dni wskazówka stoi na pozycji full i pomimo zrobienia 200+ kilometrów cały czas tam jest. Dodam, że po zatankowaniu dobrze pokazywała, aż do 3/4 zbiornika.

  12. #57
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    na początek sprawdź pływak w zbiorniku, po co od razu wymieniać silniczek jeśli to może być co innego. nie wiem na ile to się pokrywa z rzeczywistością ale jak kupiłem swoje tt to wskazówka od paliwa oraz od temperatury płynu przekłamywały obie w ten sam sposób. logiczne, że jeśli zużywają się po jakimś czasie a pracują tyle samo to padają oba wskaźniki. więc możliwe że jeśli wariuje Tobie tylko jeden to przyczyna leży gdzie indziej. pływak w zbiorniku lub procek w liczniku. u mnie po wymianie procesora i ustawieniu wskazówek pod vagiem po 3 miesiącach jest na razie jak należy.

  13. #58
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    czy ktokolwiek czyta to forum czy piszę na pałę?forum jest 9 lat a jakieś 8 lat temu o tym była mowa i cały czas co jeden pyta o to samo!mamy już 10 tematów o wskaźniku paliwa a dziś kolejny doszedł do kolekcji!jak w tym syfie "nowy" ma znaleźć cokolwiek jak każdy wali swój problem bo szkoda szukać,albo już ciężko znaleźć....

  14. #59
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gdybyś nie zauważył to temat ten istnieje od ok 3 lat i tylko doszły nowe posty .
    Zamiast się czepiać mógłbyś pomóc i ''rzucić linkami'' skoro już poświęciłeś czas na napisanie posta .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #60
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Dzięki Arttur za obronę, jest tak jak mówisz na forum nikt nie zamieścił niczego poważnego nt. naprawy tej usterki. Tylko lakoniczne odpowiedzi, typu przeczyscić styki.. okej ale co gdzie i jak? Zwłaszcza, że operacja nie jest skomplikowana i możliwa do wykonania samemu.
    Znalazłem na zagranicznym takie coś, może komuś się przyda. Pamiętajcie aby wymienić uszczelkę jak odkręcacie pompę bo stara nie będzie już trzymać tak jak wcześniej. Czego nikt nigdzie chyba nie wspomniał jak czytałem u nas posty.

    http://public.fotki.com/RoberTT/main...t_removed.html

    oraz tutaj: http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=1951856

    i jeszcze bardzo ciekawe info o pływakach tutaj: http://www.ttforum.co.uk/forum/viewt...t=fuel+senders
    Ostatnio edytowane przez przemeks ; 10-07-2014 o 09:04

Podobne wątki

  1. Wskaźnik Paliwa Zepsuty ?
    Przez Maxvibe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 06-06-2020, 12:37
  2. Mk2 2011 wskaźnik Paliwa nie działa.
    Przez raper54 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2017, 10:22
  3. opadajacy wskaźnik paliwa instalacja lpg
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 12:06
  4. Wskaźnik zużycia paliwa.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 09:45
  5. falujacy wskaznik paliwa
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •