Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 63

Wątek: Wskaźnik paliwa

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    TORUŃ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35

    Wskaźnik paliwa

    Witam
    No i pojawił się u mnie często przez was opisywany problem
    Wskaźnik paliwa mnie oszukał heh Wczoraj rano wsiadam do audi ... odpalam .... chodzi przez kilka minut .... po czym gaśnie....;/ Paliwo się skończyło ... Problem zauważyłem już kilka dni temu. Zalałem 40litrów paliwa a wskazówka niewiele się ruszyła ... poźniej wskoczyła na 3/4 .........spadła na 1/2. Komputer pokazywał zasięg 140km po czym spadł na 40 i tak jeździłem ... przez ok 150 km komputer pokazywał zasięg 0km. Wskazówka dotarła do rezerwy ... zapalił się "księgowy" no i .... w końcu benzynka się skończyła. Wskazówka paliwa była w połowie rezerwy...
    Czy ktoś mi pomoże .... podpowie co zrobić ... co sprawdzać i jak sprawdzać...
    Czy jest ktoś z okolic Torunia kumaty w tym temacie?? Ewentualnie ma podpinkę do kompa i ogarnia temat diagnostyki
    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak jest cały czas zasięg 0 km, to może być gdzieś przerwa na kablu lub czujnik do wymiany zobacz co wypluje vag.

    Masz jakieś zmiany w zasięgu, więc spróbuj przeczyścić styki w czujniku poziomu paliwa przy pompie.
    Znajdziesz go pod tylnymi siedzeniami (wystarczy szarpnąć je do góry) i od strony pasażera 3 śrubki + dwa wężyki, wtyczka, duża plastikowa zakrętka i jesteś w baku.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    TORUŃ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    hmm a jak ten czujnik wygląda ? zaraz idę ogarnąć ten temat więc jak możesz coś więcej napisać to było by super (wezmę aparat i porobię jakieś fotki w trakcie może później się też komuś to przyda )
    Pozdr.

  4. #4
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    jak nikt z Torunia nie poczestuje cie vagiem to mysle ze bede w TN w przyszlym tygodniu mozemy sie zlapac to sprawdzimy co tam w kompie piszczy

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    TORUŃ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    ok to daj znać kiedy będziesz

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Problem może być albo przez czujnik poziomu paliwa albo przez awarie silniczka krokowego wskaźnika poziomu paliwa .
    Jeśli będziesz maił dostęp do Vag-coma to można wyeliminować lub potwierdzić awarię wskaźnika robiąc test licznika vagiem .

    Jeśli wyjdzie że licznik jest ok to wtedy zostaje wspomniany już czujnik poziomu paliwa w baku .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    TORUŃ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    byłem na diagnostyce i nic nie wyszło ... na kompie pokazało ile jest paliwa w baku ... wskaźnik pokazywał połowę (w baku było tylko 10litrów i tyle też pokazało na kompie)
    Co do FIS, to pokazywał zasięg najpierw 40 km ... później 150km ... ehh nie wiem jak do tego podejść...

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez lukasTRN Zobacz posta
    byłem na diagnostyce i nic nie wyszło ... na kompie pokazało ile jest paliwa w baku ... wskaźnik pokazywał połowę (w baku było tylko 10litrów i tyle też pokazało na kompie)
    Co do FIS, to pokazywał zasięg najpierw 40 km ... później 150km ... ehh nie wiem jak do tego podejść...
    Ile kasy chcieli?
    Kup kabel jak nie masz. Zrób test zegarów. Jak wyjdzie że padnięty wskaźnik to za 200zł zrobi Ci to firma lub sam za około 120zł zrobisz sam naprawę.
    ps. Czytałem, że też może być to czujnik w baku przy pompie ale to rzadko się zdarza.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 26-09-2011 o 21:36

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez lukasTRN Zobacz posta
    byłem na diagnostyce i nic nie wyszło ...
    Na diagnostyce jak gość używa uniwersalnego skanera OBD to nie zrobi Ci testu liczników .
    Nawet skanując liczniki Vag-comem też nie wyjdzie błąd , trzeba zrobić test wskaźników .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    TORUŃ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    Nic za to nie płaciłem Odwiedziłem znajomego mechanika...
    Sprawdzał wskaźniki, jak coś tam grzebał w laptopie to wszystkie się ruszały - stwierdził że wskazówki są poprzestawiane więc zapewne to jest to co piszecie.
    sorki za taki opis ;D ale nie znam się kompletnie na tym.
    Jednak zastanawia mnie jeszcze wskazanie FIS-a (zasięg)
    Co do kabla to jestem zdecydowany na zakup. Znalazłem coś takiego :
    Interfejs VAG USB KKL + kabel OBD2 + piny PROMOCJA (1821033524) - Aukcje internetowe Allegro

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    133
    Jeśli chodzi o nieprawidłowe działanie wskaźników to w Audi TT stosunkowo często sie to zdarza (w porownaniu z innymi modelami).Ja już 2 razy musiałem korygować przestawione wskazówki poziomu paliwa i temp.Jeśłi chodzi o korektę wskazań paliwa to moża to w pewnym ograniczonym zakresem wykonać VAG-iem.Niestety sprawa nierzadko kończy się wymnianą całego licznika,bo gdy problem sie pojawi to lubi spontanicznie powracać.

  12. #12
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    a możesz napisać jak to się koryguje krok po kroku bo u mnie paliwo tez źle wskazuje i to spróbowałby to przestawić

  13. #13
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Czujnik wygląda mniej więcej tak:

    (jest to jakaś inna pompa znaleziona na allegro, ale podobna)

    U nas są 2 przewody, które stykają się z tą płytką.

    Jak wskazania latają, zmieniają się, to proponuje, żebyś spróbował przeczyścić te styki.
    Miałem kiedyś podobny problem, wkazanie zasięgu skakało (jak silniczek krokowy siada, to zasięg powinien dobrze wskazywać, bo elektroniczny wyświetlacz nie leci przez wskazówkę i wyświetla to co na vagu (tylko przelicza z litrów) - porównywałem).

    Też już miałem wymieniać czujnik, bo coś wariował i nie wiadomo co się działo. Miałem też jakiś błąd.
    Artur zasugerował mi, żebym przeczyścił styki. Zrobiłem to raz, ale coś nadal był źle (zniknął błąd, ale zasięg i wskazówka skakała) i tak chodziło mi po głowie, że nie zrobiłem tego dobrze i nie docisnąłem tych 2 kabelków do czujnika. Później zrobiłem to drugi raz i czujnik już ponad rok czy dwa wskazuje dobrze i nie ma błędu.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Większy nacisk położył bym na wyczyszczenie od środka konektorów, u mnie dopiero ich wyczyszczenie przyniosło efekt, ogólnie temat szczegółowo omawiany był, ale po awarii forum chyba wyleciał
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Prezes
    Dołączył
    Dec 2007
    Płeć
    Skąd
    Śląskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    U mnie w ostatnim czasie rezerwa zapala się w takim położeniu wskazówki:

    A może ma to związek z tankowaniem "do wylania się" paliwa? Wtedy wskazówka chce wyskoczyć w prawą stronę. Na 1/1 schodzi dopiero po przejechaniu ponad 100 kilometrów. Wydaje mi się, że kiedyś tak się nie działo.

Podobne wątki

  1. Wskaźnik Paliwa Zepsuty ?
    Przez Maxvibe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 06-06-2020, 12:37
  2. Mk2 2011 wskaźnik Paliwa nie działa.
    Przez raper54 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2017, 10:22
  3. opadajacy wskaźnik paliwa instalacja lpg
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 12:06
  4. Wskaźnik zużycia paliwa.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 09:45
  5. falujacy wskaznik paliwa
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •