Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: ZIELONA GÓRA - TOMALLA w TT :)

  1. #1
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28

    ZIELONA GÓRA - TOMALLA w TT :)

    Jak piszemy tu, to piszę też...
    Nie liczcie na szerokie opowieści z setkami słów... wolę szybciej i krócej pisać...

    18.09.2011
    Zakup auta... z Zielonej Góry do Zakopanego... strzał w 10tkę... droga powrotna w TT...

    19.09.2011
    Ścieżka diagnostyczna w ZG - wynik pozytywny. Amortyzatory fabryka, sprawność P=77/76, T=72/74
    Badanie komputerowe - wzorowo
    Badanie blachy oraz najdrobniejszych śladów po dzwonie, spawaniu itd - nic nie znaleziono.

    20.09.2011
    200km po mieście celem rozgrzania opon i mocnych testów w dynamicznej jeździe

    21.09.2011
    Tokarski Turbiny w Kisielinie - kontrola turbo + układu klimatyzacji. Turbo kręci jak szalone, klimatyzacja pełna procedura z podwójną próżnią. Jest już dobrze

    22.09.2011
    Montaż tempomatu

    25.09.2011
    Ostra jazda trasa zg - poznan - zg w czasie do poznania 51 minut, powrót 1h06m (bo przez świebodzin )

    ----------
    to z historii nowoczesnej...
    we wtorek przeróbka oryginalnej instalacji xenon na bixenon.

    w przyszłym tygodniu zaczynam zbierać części do podniesienia mocy - to proszę o wszeeeeelkieee cenne wskazówki!
    będzie to kompletny remake zawieszenie, układ hamulcowy, układ paliwowy, układ wydechowy, układ napędowy, etc
    jeżeli gwiazdy będą sprzyjały, to budżet zamknie się na 20tyś. jak nie, to w ogóle nie robię modyfikacji, za wyjątkiem hamulców i pozostanę przy 180KM w quattro... półśrodki nie wchodzą w grę, bo to jest dobre dla fanów czip (cheap) tuningu... a program, to 33% sukcesu.

    Dziękuję za uwagę... jeżeli ktokolwiek to przeczytał
    studio@yooart.pl - namiar do mnie w kwestii pytań no i sugestii części.

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Najciekawsze jest to, że najpierw kupiłeś autko, a następnego dnia sprawdziłeś czy wszystko jest ok


    Zawieszenie, hamulce, to zawsze warto zrobić
    Jak zamierzasz zmieniać układ paliwowy, to rozumiem, że zamierzasz zmieniać turbinę. Już coś wybrałeś?
    Układu napędowego nie trzeba zmieniać (chyba, że masz na myśli sprzęgło).
    Jest trochę na forum 180 modyfikowanych, więc pewnie znajdziesz wiele informacji.

    Życzę powodzenia w modach

  3. #3
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Najciekawsze jest to, że najpierw kupiłeś autko, a następnego dnia sprawdziłeś czy wszystko jest ok


    Zawieszenie, hamulce, to zawsze warto zrobić
    Jak zamierzasz zmieniać układ paliwowy, to rozumiem, że zamierzasz zmieniać turbinę. Już coś wybrałeś?
    Układu napędowego nie trzeba zmieniać (chyba, że masz na myśli sprzęgło).
    Jest trochę na forum 180 modyfikowanych, więc pewnie znajdziesz wiele informacji.

    Życzę powodzenia w modach
    W napędzie m.in. sprzęgło - racja. co do turbiny, to będę się głowić turbina to nie będzie szczególny kłopot. mam 3km od zielonej góry tak mocny serwis, że są w stanie ze 100% dokładnością stworzyć turbo idealne dla mnie reklamować nie będę, ale na Prv Msg podrzucę namiary

    Także oni będą robić wszelkie modyfikacje... jeszcze nie wybrałem miejsca na program ale to i tak po wszystkim... nie będzie tu stage1, stage2, stage 3... bedzie only one best stage

    Auto kupowałem w niedzielę... pod zakopanem... szczerze... wiedziałem, że będzie lalunia nie pukałem żadnymi czujnikami, ani nic z tych rzeczy... to nie laska do pukania przecież

    Interesowały mnie tylko odczyty VAG. W sumie nie wiem, czy jak kupujecie auta, to robicie test zegarów??? hehe... 99% fachowców jak cofa licznik, to nie potrafi ustawić dobrze wskazówek.... tu wszystko grało. a po fakcie zakupu, utwierdzono mnie tylko w przekonaniu, że to jest lalka....

    1 rejestracja 2000.05 w DE. 1 przegląd w DE (nadal pierwszy właściciel) przebieg 6tyś w 2001.04... później historia się rwie dopiero w 2010 roku... cały czas jeden i ten sam serwis. ps. nie mam książki serwisowej tylko to historia w komputerze ASO. i najciekawszy fakt... brief niemiecki - 1 wlasciciel. dostalem oryginal umowy kupna w niemczech... + fotki przy zakupie.

    rzadkosc aby auto w calosci do PL jechalo no ale na mobile.de na dzien dzisiejszy w takim stanie jak mam teraz to bez 38tys nie ma co podchodzic... a w PL juz za 20tys lataja.... ale wiemy o co chodzi

    no i najlepsze... wjazd na polskie ASO 3 dni po zakupie... przebieg zgodny, zrobiona kontrola auta i bla bla. A facet od ktorego kupilem... ma wiele ciekawszych zajec niz latanie TT codziennie. Kupil laczki nowe do auta w 2010, pokazal mi fakture, spojrzalem na laczki, te z faktury.. a swiezutkie.... w zimie nie uzytkowane... bo niby po co w gorach tt jak sie ma mercedesa GL, quada oraz 2 inne auta

    TT jezdzilo zakopianka do krakowa i z powrotem... nie wnikajac w szczegoly, jest fajnie.

  4. #4
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Siema. Co to znaczy stworzyć turbinę idealną dla ciebie? Z drewna będą strugać?

  5. #5
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    nie do końca, a nawet nie na początku... słowo stworzyć ma w mojej wypowiedzi znaczenie dobrać turbinę i ewentualnie zmienić jej mocowanie (bo nie wspomnę o modyfikacji samej turbiny... ośka, kółko, łopatki, rozstaw... - chłopaki są w stanie to wszystko dopasować...) bo jak wiemy... silnik i turbosprężarka są od siebie nawzajem zależne w taki sposób aby uzyskać optymalną sprawność

    ale fajna ironia wieczorna dobrze, że poczucie humoru istnieje nawet dzisiaj... gdzie rano zaczyna się tydzień roboczy

  6. #6
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ok, ja się pakuję, zwijam manatki, nie znam się Powodzenia w modyfikacjach

  7. #7
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    mam znajomego rzeźbiarza... struga silniki motocyklowe 1:1 w drewnie... służą one m.in. jako nalewaki do piwa w knajpach motocyklowych itd... mogę podpytać czy wystruga turbinę od TT1.8... wtedy obiecuję Tobie publicznie, że dostaniesz to dzieło w prezencie ode mnie... z pozdrowieniami z Zielonej Góry

    wiem, że są turbiny już "gotowe" ale też ktoś je obmyślił i wyprodukował. z drewna się nie wzięły. a jeżeli mam możliwość, skorzystania z takiej usługi, to czemu nie... dobry kit turbo to 5k$ - racja??? więc jeżeli ma to nawet kosztować 3k$... to zostanie forsa chociażby na heble...
    Ostatnio edytowane przez tomalla ; 26-09-2011 o 00:04

  8. #8
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Hehehe, spoko czekam na prezent

  9. #9
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Hehehe, spoko czekam na prezent


    tak luknąłem na FRS... znasz może Kabana z Zielonej G???

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Trochę rozumiem ironie Kuby choć osobiście wyraziłbym to inaczej
    Zdecydowanie popieram chęć podniesienia mocy i zrobienia szybkiej TT quattro .
    Jednak ja i inni ogarniający temat nie będziemy obojętnie czytać o tworzeniu turbin pod auto bo chcemy Ci doradzić dobrze .
    Takie teksty z reguły serwuje się nie znającym się na sprawie klientom .
    Jak już wspomniałeś , są gotowe turbiny w szerokiej palecie wymiarów i wydajności i można dobrać odpowiednie turbo do każdego silnika produkowanego na naszej planecie
    Takie firmy jak Garrett , Borg Warner itd robią to od 10 leci . Na prawdę wierzysz że jakaś firma ''skleci '' Ci lepsza turbinę ?

    Zapytaj więc ich z ciekawości jaką turbinę proponują . I powiedz że chcesz konkrety czyli jaki wymiar wirnika kompresora będzie chodzi o dolną i górną średnicę wirnika , ile łopatek , kto jest producentem tego wirnika .
    Dalej , jaki rozmiar wirnika turbiny i liczba łopatek .
    Dodatkowo jakie łożyska będą w turbinie , ślizgowe czy kulkowe i jaki AR części gorącej i zimnej ?
    Na koniec ale nie mniej istotne kto jest producentem komponentów . Oraz jaka szacowana bedzie wydajnośc takiej turbiny oraz oczywiście jej koszt .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    No Artur jak zwykle wszystko ładnie wyjaśni Tomalla, znam Kabana dobrze

Podobne wątki

  1. Zielona TT 180
    Przez Wojtekqazwsx w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-04-2016, 18:47
  2. zlot audi TT i A5 zielona góra 28 kwiecien 2014
    Przez marttinis w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 10:41
  3. Zielona TTejla :)
    Przez BioXID w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 00:08
  4. Zielona Góra +1
    Przez tomalla w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 13:50
  5. Miedziana góra
    Przez Ens w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 20:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •