Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 35

Wątek: Nowy nabytek i kilka problemów ?

  1. #1
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192

    Nowy nabytek i kilka problemów ?

    Witam w związku z zakupem mojego TT mam kilka pytan i "małych" problemów

    1. Coś dziwnego dzieję się jak odpalam auto co jakiś czas po przekręceniu kluczyka przelatuję mi raz wycieraczka na szybie niby nic ale w zimę może być problem jak pióra przymarzną do szyby a ja przekręcę kluczyk, spotkał sie ktoś z takim problemem ?
    Jak kupowałem auto kilka dni temu raczej tego nie było

    2.W drzwiach od kierowcy nie działa mi czujnik otwarcia drzwi co powoduje wariowanie modułu komfortu itp... gdzie można kupić czujnik i jak on się nazywa ?

    3.Czy dam radę sam wymienić palniki w xenonach czy dojście jest trudne ?

    4.W liczniku mam dwa miejsca gdzie pokazuję godzinę po lewej w obrotomierzu jest ok ale mam jeszcze zegarek w FIS-ie i tam mam złą godzinę jak to ustawić ?

    4a.W liczniku dziwnie jest termometr pokazuję mi temperaturę o ok 10st za wysoką czym to może być spowodowane, jeśli to czujnik to jaki kupić czy musi być oryginał od TT czy będzie pasował jakiś zamiennik od A3 ?

    4b.Na obrotomierzu przy zegarku wyświetla mi sie taki jakby sygnał antenka co to oznacza ?

    5.W turbinie jak puszczam gaz to słychać takie minimalne grzechotanie jak by jakieś łożysko tylko przy większych obrotach jak by wyhamowywały wirniki nie wiem jak to precyzyjnie opisać, turbina ciągnienia super auto ma moc itp....

    6.Jestem bardzo czułym człowiekiem i wyczuwam na pedale sprzęgła minimalne drganie jak go wciskam czy mam sie martwić ?

    8.Czy przy zamykaniu/otwieraniu auta powinna piszczeć syrena bo u mnie migają tylko kierunkowskazy ?

    9.Ile może kosztować dorobienie kluczyka oryginalnego ? czy można gdzieś kupić obudowę do kluczyka bo mam strasznie zniszczony ?

    10.Coś dziwnego dzieje mi sie z szybą czytałem dwa tematy na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi a mianowicie jak chce ja otworzyć to schodzi 2 cm i staje kolejny raz naciskam przycisk i znowu 2cm i staje i tak do samego dołu do góry też tak samo, wygląda to tak jak by szyba hamowała bo miała jakiś opór ale próbowałem jej pomóc wjechać do góry i też staję...

    11.Chciałem kupić jakiś kabel VAG do wstepnej diagnozy auta możecie polecić dobry kabel i najlepiej jakieś oprogramowanie PL

    12. Czy w TT można uaktywnić automatyczne włączanie świateł miałem tak w większości aut i kilka razy zapomniałem włączyć światła bo się przyzwyczaiłem do automatu Ewentualnie czy można dokupić jakiś moduł do automatycznego włączania świateł ?

    13. Czy będą pasowały felgi o parametrach 8x18 ET35 i dwie felgi 8x18 ET45 Opony 215/35 ZR18 ? Znalazłem super koła chętnie bym je kupił na lato ale nie wiem czy nie będzie coś obcierać ?

    14.Możecie polecić jakiegoś mechanika od TT z Częstochowy lub okolic ?

    Więcej pytań nie pamiętam jak coś wymyśle to bede dopisywał i sorry za taką litanię

  2. #2
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Człowieku!!!! A użyłeś chociaż raz szukajki???? Na 90% twoich pytań odpowiedzi są na forum. Wystarczy chwilę poświęcić i poszukać , a nie liczyć że ktoś poda wszystko na tacy.

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    ad. 4b- czas i data auto aktualizacja np po rozpieciu aku .... po chwili samoczynnie ustawia sie ....
    ad. 8 - moze nie masz alarmu
    ad.11- kable sa na np allegro od powiedzmy 50pln ori ponad 2k a programy no coz o tym to na prawde wiele bylo juz pisane

    ... ale jak kolega d_matys napisal .... wiekszosc byla juz dopiero jesli nawet cos Znajdziesz i nadal nie bedziesz Rozumial pisz ...pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 24-09-2011 o 22:12
    I TT

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    ad nie rozumiem jak ma piszczeć syrena? Poza tym u mnie też migają kierunkowskazy, a alarm mam (głośny klakson :P)

  5. #5
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    u mnie to samo, nie spotkalem sie jeszcze z jakimis odglosami w naszych TT. alarm dziala jak trzeba

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Yep nie ma dźwięku alarmu przy zamykaniu auta i koniec w tym temacie.
    ad. 1 To na pewno kosmici.
    ad. 2 Poszukaj na forum .... jak nie znajdziesz to pomożemy.
    ad. 3 Raczej tak. Chyba że obawiasz się strażnika palników.
    ad. 4 Poszukaj na forum było wiele razy. Ps. poszukaj coś takiego jak kody klimatronika kanał 49
    ad. 5 auto jednak chyba może nie mieć mocy i nawet o tym nie wiesz ... prawdopodobnie DV (zawór upustowy) masz do wymiany.
    ad. 4 Antenka ma być i już. Czasem może zniknąć na parę dni ale zawsze ma wracać.
    ad. 9 Allegro
    ad. 10 Mojej też czasem odpierdziela. Poszukaj na forum "adaptacja szyb" bardzo proste.
    ad. 11 Było wiele razy o tym na forum. BARDZO WIELE. Do podstawowych zastosowań kabel za 25zł oprogramowanie jak poszukasz jest na FORUM.
    ad. 12 Nie wiem ale się dowiem xD
    ad. 13 Tak i NIE. Założyć założysz ale nie są zgodne z normą przewidzianą dla TT. WIĘC NIE POLECAM
    ad. 14 Twoje ręce wystarczą do wielu rzeczy w TT. Trochę ogarnięcia.

  7. #7
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    no wiesz co Ice za 25 pln nawet zwyklego usb do pc bym nie polecal
    I TT

  8. #8
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    12. w szweden wszystkie auta tak maja wiec napewno sie da, jak nie wiem , osobiscie wole bez, czasami potrzeba zniknac na wlaczonym silniku

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Yep nie ma dźwięku alarmu przy zamykaniu auta i koniec w tym temacie..
    Pozwolę się wtrącić z tego co kojarzę to nie ma "normalnego" dźwięku alarmu ale można vagiem włączyć że będzie klaskonem dawać tak więc dźwięk może być ale niekoniecznie miły dla ucha a co do reszty się zgadzam wszystko jest na forum i kolego powinien sobie najpierw poczytać.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez lelu666 Zobacz posta
    12. w szweden wszystkie auta tak maja wiec napewno sie da, jak nie wiem , osobiscie wole bez, czasami potrzeba zniknac na wlaczonym silniku
    ...ze tak pozwole sobie napisac ((Lubie To))
    I TT

  11. #11
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    no wiesz co Ice za 25 pln nawet zwyklego usb do pc bym nie polecal
    Kupowałem kabelek prawie 3 lata temu, ten niebieski, najtańszy wtedy był ~80 zł, dziś jest to samo, tylko taniej, więc polecam ten najtańszy

    Można sobie włączyć dźwięk zamykania auta, przynajmniej nie trzeba się patrzeć na samochód czy się zamknął.
    Ostatnio edytowane przez Darson ; 24-09-2011 o 23:40

  12. #12
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Kupowałem kabelek prawie 3 lata temu, ten niebieski, najtańszy wtedy był ~80 zł, dziś jest to samo, tylko taniej, więc polecam ten najtańszy

    Można sobie włączyć dźwięk zamykania auta, przynajmniej nie trzeba się patrzeć na samochód czy się zamknął.
    wszystko pieknie ale ile % mozliwosci masz na takim kabelku ?!? nie to zeby ten za 50 byl lepszy .... jesli chodzi o cokolwiek u mnie osobiscie to czy jests to AV czy PC nie oszczedzam na okablowaniu to tak jak miec rowerek np. za pare tys. i zamknac go na zamykanie na pare zeta (( skoro juz sie wydaje na cos pieniadze to nie oszczedzac potem na dodatkach )) ale to tylko moje zdanie ! tak czyta te moje wypociny i widze ze chyba nie koniecznie dobry przyklad podalem ....wiec ok ..... kupuj co Chcesz
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 24-09-2011 o 23:55
    I TT

  13. #13
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Pozwolę się wtrącić z tego co kojarzę to nie ma "normalnego" dźwięku alarmu ale można vagiem włączyć że będzie klaskonem dawać tak więc dźwięk może być ale niekoniecznie miły dla ucha a co do reszty się zgadzam wszystko jest na forum i kolego powinien sobie najpierw poczytać.
    Zgadza sie, zmiana kodowania za pomoca Vaga i przy kazdym zamykaniu odzywa sie syrenka z potwierdzeniem
    Co do kabelka za 29zl z alledrogo jest jak najbardziej OK i nie rozni sie niczym od tego za 50 czy 100! mozliwosci ma te same i do wlasnego uzytku w zupelnosci starcza

  14. #14
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    ok ... nie ma tematu skoro tak .... chcialem dobrze ale jesli koledzy pisza iz tanszy kabel daje rade to nie Przeplacaj ... :P
    I TT

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Zgadza sie, zmiana kodowania za pomoca Vaga i przy kazdym zamykaniu odzywa sie syrenka z potwierdzeniem
    Co do kabelka za 29zl z alledrogo jest jak najbardziej OK i nie rozni sie niczym od tego za 50 czy 100! mozliwosci ma te same i do wlasnego uzytku w zupelnosci starcza
    Ile bym w vagu kodowania nie zmieniał to syrena milczy. Więc pewnie jej nie mam.

Podobne wątki

  1. 1.8t 225 quattro kilka problemow
    Przez Bueno191 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 21:39
  2. Nowy nabytek, kilka mankamentów, ale dopieścimy TTeczkę :)
    Przez szczygiel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 11:16
  3. TT '00 180KM QUATTRO - kilka problemów
    Przez tomalla w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 20:52
  4. Kilka problemów z moim silnikiem
    Przez B_R_N w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 17:32
  5. Kilka problemów z TT
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •