Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 102

Wątek: Polerowanie - renowacja lamp

  1. #46

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta

    Mimo wszystko, lepiej co jakiś czas przejechać tak szmatką lampę, niż wyrzucić pieniądze na polerkę, która pogorszy stan reflektorów jeszcze bardziej.
    idąc tym tokiem rozumowania ja lampy, które poleruję polecam przetrzeć co jakiś czas obojętnie jaką pasta polerską i szmatką i efekt utrzymuje się naprawdę długo
    tylko, że ja nie robię lamp do TT, tylko do a3/s3 8L może inny plastik jest

  2. #47

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    Mimo odradzania ja raczej będę zmuszony skorzystać z zestawu który przetestował kolega oOkillerjezOo. Moja prawa lampa jest tragiczna, pewnie wcześniej było coś przy niej kombinowane bo lewa jest w dużo lepszym stanie. Zaryzykuje bo i tak wcześniej czy później będzie czekać mnie wymiana.
    Jak tylko wezmę się za robotę to udokumentuje cały proces fotami

  3. #48
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Kup sobie zestaw z zapasem bo ten proces będziesz niestety powtarzał co jakiś czas.

  4. #49
    Awatar turas74
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebro
    Posty
    69
    Wczoraj kolejny magik dyskutował ze mną na temat renowacji lamp , kiedy opowiedziałem mu o forum audi TT i o opiniach na temat renowacji stwierdził że ch..a wiecie i lampy da się zrobić wybraliśmy się więc do jego fachowca od renowacji lamp , moje lampy są tak zniszczone że nadają się tylko do wymiany i niczym nie ryzykowałem . Fachowiec po usłyszeniu moich opowieści z forum stwierdził że ch...a wiecie i ochoczo zabrał się za polerke . Efekt końcowy tragiczny , jak było tak zostało , może minimalnie się polepszyło , ale bez fajerwerków .
    Teraz moje pytanie - fachowiec od lamp zaproponował jeszcze jedno rozwiązanie , zeszlifowac całą warstwe ochronną i na gołe lampy nakleić folię termo ( kurczliwą lub utwardzalną , nie zapamiętałem ) koszt 200 zł i lampy mają być jak nowe . kto słyszał o czymś takim ?
    Ostatnio edytowane przez turas74 ; 30-04-2014 o 08:45

  5. #50
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Trudno coś tu doradzić, bo jak sam wiesz, my ch..a wiemy.
    Zastanawia mnie jednak, dlaczego po pierwszej próbie renowacji lamp u tak znamienitych fachowców nie osiągnięto zamierzonego efektu, a zaproponowano kolejny, rzekomo znacznie lepszy?

  6. #51
    Awatar turas74
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebro
    Posty
    69
    Lampy prawdopodobnie były polerowane za czasów poprzedniego właściciela , a raczej na pewno , zrobiono to niezbyt umiejętnie niestety i teraz są częściowo zamglone . Jak pisałem - nadają się tylko do wymiany , ale 200 zł warto zaryzykować dla dobra Forum
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Trudno coś tu doradzić, bo jak sam wiesz, my ch..a wiemy.
    Zastanawia mnie jednak, dlaczego po pierwszej próbie renowacji lamp u tak znamienitych fachowców nie osiągnięto zamierzonego efektu, a zaproponowano kolejny, rzekomo znacznie lepszy?

  7. #52
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zatem po zakończeniu renowacji opisz efekt finalny.
    P.S. Profi polerowanie lamp powinno przynieść widoczne efekty. Ale mało kto robi to profi.

  8. #53
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez turas74 Zobacz posta
    Lampy prawdopodobnie były polerowane za czasów poprzedniego właściciela , a raczej na pewno , zrobiono to niezbyt umiejętnie niestety i teraz są częściowo zamglone . Jak pisałem - nadają się tylko do wymiany , ale 200 zł warto zaryzykować dla dobra Forum
    Jeżeli chcesz robić do dla dobra forum, to elegancko, ale jeżeli miałbyś na względzie własne dobro, to jednak proponowałbym znalezienie za te 200zł lamp z pourywanymi zaczepami czy uszkodzonymi wewnątrz, ale z ładnym szkłem i zmianę szkieł zgodnie z instrukcją z forum Osobiście przerabiałem temat i o ile pamiętam to koszt lampy to było coś koło 50zł, szkło było w idealnym stanie (myślę że w granicach do 100zł/sztukę powinieneś znaleźć już tego typu lampy), a operacja zmiany szkła okazała się mniej kłopotliwa niż się wcześniej wydawała, pół godziny roboty i dodam że lampa po całym zabiegu nigdy nie zaparowała itp, więc myślę że to jednak lepsze rozwiązanie

  9. #54
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez turas74 Zobacz posta
    Teraz moje pytanie - fachowiec od lamp zaproponował jeszcze jedno rozwiązanie , zeszlifowac całą warstwe ochronną i na gołe lampy nakleić folię termo ( kurczliwą lub utwardzalną , nie zapamiętałem ) koszt 200 zł i lampy mają być jak nowe . kto słyszał o czymś takim ?
    To on nie sciagnal warstwy ochronnej? Jak to szlifowal? kilkoma papierami o roznej gradacji?

    Polerowanie lamp nie jest takie proste, nie mozna kupic byle 1 lepszej pasty i polerka....najpierw trzeba zeszlifowac wlasnie warstwe ochronna, i uzskac jednolity kollor - mat/mleko, potem po kolei kolejnymi papierkami, a na koncu polozenie warstwy ochronnej. Nigdy nie bedzie jak ori, ale sto razy lepiej niz jakas pasta....

    polecam ten filmik - ja robilem tym zestawiem w mb i efekt byl super.

  10. #55
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389

  11. #56
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie polerowalem recznie nigdy, ale moze tez jakies wyjscie. Lakierowanie napewno bedzie lepsze od wcierania specjalnej pasty, ale ciekawy jestem jak to po kilku miesiacach latach z tym lakierem wyglada....

  12. #57
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    czy lampa bez xenonu, zamiennik Bosch (- oznaczenie z przodu na lampie) też ma warstwę ochronną? muszę coś zrobić ze swoją nieco mglistą

  13. #58
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Z tego co wiem to chyba wszystkie te lampy miały warstwe ochronna ale skoro mówisz, że masz nieco mglita lape to moze juz jej wcale nie masz

  14. #59
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Wrzuce pytanko w tym temacie zeby nie zaczynac nowego.

    Otoz kupilem reflektor ledowy w dobrej cenie, tyle ze ma przybrudzone szklo od wewnatrz. Patyczkiem z wacikiem dotarlem do srodka przez otwor zarowki i okazuje sie ze nalot dosc latwo schodzi. Niestety nie dam rady wyczyscic calego szkla przez otworki na zarowki Macie jakis pomysl jak to zrobic? Optymalne byloby zdemontowanie klosza i wyczyszczenie. Tyle ze z tego co zauwazylem jest on sklejony z tylem lampy to pewnie cos w rodzaju kleju do szyb samochodowych. Gdzies w postach byla wspomniana "instrukcja" ale czytalem od poczatku i nie znalalzlem. Zakladam ze trzebaby to wyciac, odczyscic i potem skleic na nowo. Robil ktos cos takiego i podzieli sie doswiadczeniami? Ew. Inne pomysly? Chodzi o MK2 ale to sprawa drugorzedna.

  15. #60
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    W starszych lampach można byłoby je normalnie umyć w wodzie z jakimś nie agresywnym płynem i na koniec kilkakrotnie przepłukać wodą destylowaną i pozostawić do wysuszenia, ale w tych nowych lampach jest pewnie tyle elektroniki że nie da rady

Podobne wątki

  1. Car detaling - renowacja lakieru
    Przez ICE w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 21:25
  2. Renowacja felg (alu)
    Przez kondi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 20:44
  3. Polerowanie
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 13:05
  4. Polerowanie lakieru
    Przez czarny w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 08:10
  5. Polerowanie metali na lustro co polecacie?
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •