Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 102

Wątek: Polerowanie - renowacja lamp

  1. #31
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Na przyszłość będziesz wiedział, żeby robić dokumentację fotograficzną lub filmową.
    Ile czasu poświęciłeś na polerowanie lamp?

  2. #32
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Ja zakupiłem ten zestaw http://allegro.pl/zestaw-do-polerowa...997393738.html
    Nie wygląda może on jakoś super wypasiony, ale naprawdę się sprawdza !!!!! i można dokonać tego samemu. Efekt naprawdę ściął mnie z nóg. Załączona instrukcja przedstawia nam krok po kroku co mamy robić. Niestety nie mam zdjęć, nie pomyślałem o tym żeby pokazać tą różnice. Z lamp zlazły wszystkie ryski i przebarwienia. Zerknijcie na ten filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=MMjxznI9lj4
    Efekt jest idento, po zabiegu uzyskałem taki sam efekt przejrzystości
    Polerowałeś tym lampy w TT? W MK1 lampy nie mają specjalnej warstwy ochronnej?

    W MK2 czasem nie polerujcie przednich lamp bo będą się nadawać do wyrzucenia. Tylne spokojnie można (plastik) nawet zwykłą pastą lekko ścierną (2500) albo wykończeniową (3000) + polerka ale przednich nie ruszajcie czasem.

  3. #33
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mają właśnie Jak nie zdarł to wszystko OK a jeśli jednak warstwa zeszła to fajny efekt nie utrzyma się długo...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #34
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Obawiam się, że zestaw, który kupił to mocno ścierne środki (bo głównie tylko takie są do szkła) więc ...

  5. #35
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Napisane jest że pasta polerska do tworzyw sztucznych więc jest jakaś nadzieja








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #36
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Polecam zestaw 3M profesjonalny, z wartstwa ochronna nakladana na koncu. Efekt itak bedzie krotkotrwaly w kazdym aucie...

  7. #37
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Jestem w pracy i sorrki Panowie pisze z fona zestaw jest do plastikowych lamp, zanim kupilem dzwonilem do nich czy aby to napewno do takowych kloszy. Czu starlem ta warstwe ochronna, nie wiem heh. Fakt ze nie bylo tragedi z moimi lampami i bylem delikatny ale wg pana sprzedajacego zestaw do tego jest ten protektor uv ktory spelnia wlasnie ta funkcje ochronna i daje efekt na dlugo. Tak wiem dalem przyszlowiowej du.py z tymi fotami bo naprawde efekt ciezko opisac. Produkt polecam do mk1 na pewno bo sam sprawdzilem Koszt ta sama metoda u nas w granicach 100zl od lampy a tu 80 komplet i moze jeszcze starczy mi na tyl. Co do czasu, dlugo prawie 2 godziny bo miedzy kolejnymi operacjami trzeba czekac. Przy kazdym nanoszeniu past trzeba odczekac.

  8. #38
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Tak jak koledzy piszą , jestem ciekawy wyglądu lamp za ok 3-4 m-ce , bo niestety już widziałem , że po w/w czasie lampy poprostu matowieją i wygląda to jak kiedyś lampy w starych Mercahc okularach. Mam nadzieje, że u Ciebie bedzie ok. U mnie na półce lezy zestaw Meguiar's ale jakoś boję się go użyć

  9. #39
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    To Kolego przekonamy się za jakiś czas Skoro tak mówicie więc i ja jestem ciekaw co to będzie.... No ale kto nie ryzykuje ten się nie przekona, ja wychodzę z tego zalożenia Wszystko wyjdzie w lecie jak bd wysokie temp. wtedy mogą wyskoczyć/ewentualnie jakieś przebarwienia itp. Jak efekt się będzie utrzymywał zrobię też tylne wraz z fotoraportem dla Was.

  10. #40
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Kiedyś polerowałem lampy w zakładzie zajmującym się głównie tym (w Mercedesie W211) i po wypolerowaniu gość powiedział mi żeby po każdym myciu przecierać lampy jakimś środkiem konserwującym zawierającym filtr UV, bo niestety w trakcie polerowania usuwana jest wierzchnia warstwa zabezpieczająca i lampy bez tego szybko zmatowieją. U Ciebie w zestawie coś takiego jest, ale podejrzewam że warto zaopatrzyć się w jakieś mleczko czy wosk z filtrem UV i po myciu auta przelecieć tym lampy, a efekt na pewno utrzyma się dłużej.

  11. #41
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Dokładnie, poza tym tej całej pasty UV jest tyle co kot napłakał i starczy ledwie na 4 lampy dlatego planuje dokupić go i co jakiś czas przejechać nią po lampach.

  12. #42
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Jestem w pracy i sorrki Panowie pisze z fona zestaw jest do plastikowych lamp, zanim kupilem dzwonilem do nich czy aby to napewno do takowych kloszy. Czu starlem ta warstwe ochronna, nie wiem heh. Fakt ze nie bylo tragedi z moimi lampami i bylem delikatny ale wg pana sprzedajacego zestaw do tego jest ten protektor uv ktory spelnia wlasnie ta funkcje ochronna i daje efekt na dlugo. Tak wiem dalem przyszlowiowej du.py z tymi fotami bo naprawde efekt ciezko opisac. Produkt polecam do mk1 na pewno bo sam sprawdzilem Koszt ta sama metoda u nas w granicach 100zl od lampy a tu 80 komplet i moze jeszcze starczy mi na tyl. Co do czasu, dlugo prawie 2 godziny bo miedzy kolejnymi operacjami trzeba czekac. Przy kazdym nanoszeniu past trzeba odczekac.
    To jest polerka jak "każda inna" wszystko zależy z jaką prędkością jakimi padami polerujesz z jaką siłą docisku itd. Lampy maja fabryczną specjalną powłokę, której nie powinno się ruszać. Ogólnie dziwne, że miałeś w ogóle zmatowione lampy bo miałem MK1 i lampy były krystalicznie czyste (poza drobnymi ryskami). Może ktoś już je wcześniej polerował? Tak czy inaczej teraz pozostaje Ci zabezpieczać lampy a innym nie polecam polerowania lamp.

  13. #43
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    to samo miałem wcześniej w a6, po polerce rewelka a po kilku miesiącach gorzej niż przed polerką. kolega próbował po spolerowaniu prysnąć lampy bezbarwnym lakierem i wiem, że wytrzymały dłużej niż u mnie ale sam tego nie zdążyłem sprawdzić i nie wiem jak wyglądają u niego teraz.

  14. #44

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Potwierdzam - to samo usłyszałem w zaprzyjaźnionymi warsztacie lakierniczym gdzie polerowałem auto po zakupie. Poprosiłem o polerkę lamp. Powiedziano mi ze jedynie pasta a efekt bedzie krótkotrwały bo mozna uszkodzić warstwę ochronna lampy. Mozna ją odnowić jednak jest jest to kosztowne - 100 ml preparatu kosztuje 150-170 zeta plus usługa a pewności ze bedzie jak fabryka dała nie ma.

  15. #45

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Również nie polecam tych past do polerki, ani żadnego oddawania lamp do renowacji. Efekt przy odbiorze jest piorunujący, ale lampa zmatowieje jeszcze szybciej niż nas zachwyciła i później już jest tylko gorzej. Tak załatwiliśmy sobie lampy w a6, gdzie teraz już przy nich drogi nie widać w nocy. A niby były super odnawiane.

    Ja mam za to taki niewinny patent na utrzymanie ładnych lamp (choćby w tej a6, bo w swojej tt nie ruszam przy lampach nic, z wiadomych przyczyn ). Patent jest niedrogi, a efekt też fajny, choć trwa wyłącznie do kolejnego mycia.
    Szmatka, jakiś "natłuszczający" środek (może być nawet ten do opon, albo wosk do lakieru zwyczajny) i ładnie nacieram. Lampa gładka i efekt też niczego sobie. Ale bardzo krótkotrwały.
    Mimo wszystko, lepiej co jakiś czas przejechać tak szmatką lampę, niż wyrzucić pieniądze na polerkę, która pogorszy stan reflektorów jeszcze bardziej.

Podobne wątki

  1. Car detaling - renowacja lakieru
    Przez ICE w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 21:25
  2. Renowacja felg (alu)
    Przez kondi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 20:44
  3. Polerowanie
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 13:05
  4. Polerowanie lakieru
    Przez czarny w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 08:10
  5. Polerowanie metali na lustro co polecacie?
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •