Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 102

Wątek: Polerowanie - renowacja lamp

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak napisałeś ta cenę to z ciekawości sprawdziłem
    Hela tańsza , okolice 300$( 600 za ksenonowe ) za sztukę to nie mało ale w porównaniu do tej ceny co podałeś to przepaść .

    http://www.partsgeek.com/catalog/200..._assembly.html







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Niezły poradnik (jak wiele na http://www.detailingworld.co.uk). Na koniec widziałbym jeszcze nałożenie ochronnej warstwy UV tak aby plastik nie zżółkł po pól roku. Można bez problemu kupić odpowiedni preparat.
    Ostatnio edytowane przez malik ; 22-09-2011 o 10:43

  3. #18
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Odswieze temat gdyz jak juz pisalem w innym temacie kupuje uzywane lampy zeby przelozyc sama szybke.

    Moje pytanie brzmi, czy jest jaki kolwiek sposob renowacji lamp?? Nie musza wygladac jak nowe ale chcialbym zeby jednak wygladaly troche swiezej bo po tylu latach to wiadomo ze ladnie nie wygladaja Mam zamiar czesciowo odswiezyc lakier wiec i za to bym sie wzia mam nadzieje ze nie wszystko stracone.

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czytał kolega cały ten wątek?

  5. #20
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Polerowałem ostatnio lampę w warsztacie w Łodzi po polerce było fajnie ale jak zajechałem do domu i umyłem auto na myjni bezdotykowej to mam wrażenie że połysk który był po wykonaniu usługi zniknął po pierwszym myciu ! Za usługę dałem 100zł nie wiem czy było warto na pewno jest lepiej niż przed wykonaniem polerki ale nie jest tak jak w oryginalnej dobrej lampie, lampy nadal różnią się od siebie , będę jeszcze za kilka dni polerował sam lampę specjalną pastą do plastiku dam znać jak skończę

  6. #21
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Kolego Pawel-2005 ja zawsze czytam caly wątek zanim o cos zapytam Wiem ze nie za bardzo idzie polerowac ale jakas paste ktos moze poleci zeby chociaz co pomniejsze rysy zlikwidowac albo sposoby ktore ktos wyprobowal (a nie wiele osob wypowiedziala sie na tem temat w tym watku).

    PatrykTT czekam z niecierpliwoscia na efekty, fajnie by bylo jesli bys zrobil fotki przed i po. pozdrawiam

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dobra pasta do lakieru to polischmetal czarno złota podłużna turbka...nadaje się ona to alu do lakieru do lamp i do wszystkiego ale samą pastą zawiele się nie zdziała bo mikro odpryski po kamyczkach są za głębokie żeby je pastą usunać a papierem to zedrzemy warstwę ochronną:P chyba temat się wyczerpał już, chyba że ktoś zrobi fotki przed i po to będziecie widzieli efekty tego zabiegu

  8. #23

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Malbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    99
    Kolor
    black-coal
    Posty
    139
    jeśli szukasz pomocy przy wyborze pasty polerskiej to polecam
    kosmetykaaut.pl
    na pewno coś znajdziesz, może nawet dokładnie Ci doradzą..
    dla pewności pytając na tym forum o pomoc zaznaczyłbym fakt o ochronnej warstwie na naszych TT..

    Cytat Zamieszczone przez PatrykTT
    (...)ale jak zajechałem do domu i umyłem auto na myjni bezdotykowej to mam wrażenie że połysk który był po wykonaniu usługi zniknął po pierwszym myciu
    Patryk, myjka bezdotykowa zmywa wszystko: wosk, politurę, wszystko-jest tak silnie czyszcząca... przecież nic nie pocierasz gąbką czy czymkolwiek wiec musi myć chemicznie... po 2 miechach mycia na bezdotyku zauważyłem że moje Złotko nie błyszczy tak jak przed tą wygodna metoda mycia... Poszedłem po rozum do głowy i już sam myje autko...

  9. #24
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Ostatnio jak bylem u mechanika to przy okazji za free mi wypolerowal lampe ktora mialem wymienic (ale dopiero w lecie) - papierem 1200 o ile sie nie myle bo jestem laik w tych sprawach i musze powiedziec ze wyszlo baaaaardzo ladnie, ciekaw jestem tylko jak z ta powloka ochronna - czy rzeczywiscie lampa zmatowieje bo i tak bedzie do wymiany szybka.

    Dam znac za ok. pół roku jak wyglada szybka

  10. #25
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez wychylylybym Zobacz posta
    Ostatnio jak bylem u mechanika to przy okazji za free mi wypolerowal lampe ktora mialem wymienic (ale dopiero w lecie) - papierem 1200 o ile sie nie myle bo jestem laik w tych sprawach i musze powiedziec ze wyszlo baaaaardzo ladnie, ciekaw jestem tylko jak z ta powloka ochronna - czy rzeczywiscie lampa zmatowieje bo i tak bedzie do wymiany szybka.

    Dam znac za ok. pół roku jak wyglada szybka

    Ostatnio polerowałem w profesjonalnym warsztacie dwa reflektory w Mercedesie W211 i człowiek który to robił powiedział mi żebym co 2-3 mycie przetarł obie lampy jakimś środkiem z woskiem zawierającym filtr UV (przeciwko promieniom słonecznym) i że będzie elegancko jeżeli tego nie zrobisz to niestety słońce i agresywne środowisko spowodują dosyć szybkie zmatowienie klosza. Może być na przykład zwykły "Turtle wax"

    Pozdrawiam!

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale tak czy siak zerwanie tej warstwy jest niedopuszczalne...papierem 1200 nie zedrzemy pod warunkiem że nie będziemy tarli za długo(pojęcie względne) ale ja papierem 600 po kilkudziesieciu sekundach tarcia przetarłem warstwę i została jasna plama(oczywiście popekanym kloszu celowo) wiec trzeba mocno uważać a i tak jak są odpryski po kamieniach to nic sie z tym nie zrobi

  12. #27
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    No ja tez bede szybke wymieniac wiec narazie mam gdzies ze zmatowieje ;p Moze nawet i lepiej bo sprawdze przy okazji ja kto jest z tym p0olerowaniem i warsta ochronna - jesli wszystko bedzie dobrze dlugi czas to moze i druga wypoleruje bo jest super efekt

  13. #28
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    a mnie się zdaje, ze nie ma możliwości wypolerowania szkiełek lamp. w moim przypadku zauważyłem, że całe szkiełko ma mikropęknięcia, widać je tylko przy włączonych światłach.

  14. #29

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    da się, zajmuje się tym amatorsko, trzeba jednak maszynę i sporo czasu, ręcznie tego nie zrobisz.

    jakby ktoś chciał odnowić klosze to zapraszam
    wymieniam też soczewki i czyszczę środki lamp.

  15. #30
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Ja zakupiłem ten zestaw http://allegro.pl/zestaw-do-polerowa...997393738.html
    Nie wygląda może on jakoś super wypasiony, ale naprawdę się sprawdza !!!!! i można dokonać tego samemu. Efekt naprawdę ściął mnie z nóg. Załączona instrukcja przedstawia nam krok po kroku co mamy robić. Niestety nie mam zdjęć, nie pomyślałem o tym żeby pokazać tą różnice. Z lamp zlazły wszystkie ryski i przebarwienia. Zerknijcie na ten filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=MMjxznI9lj4
    Efekt jest idento, po zabiegu uzyskałem taki sam efekt przejrzystości

Podobne wątki

  1. Car detaling - renowacja lakieru
    Przez ICE w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 21:25
  2. Renowacja felg (alu)
    Przez kondi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 20:44
  3. Polerowanie
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 13:05
  4. Polerowanie lakieru
    Przez czarny w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 08:10
  5. Polerowanie metali na lustro co polecacie?
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •